Rajčata 2021



Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3252) - 61.187 (?)
16.12.2020 11:04

Nejen španělskými bifteky může být člověk živ. Chce to trochu lásky (srdce) Tajga, Midnight Sun, Tundra, také nějaké to ovoce (cherry) Maglia Rosa, Madera F1, Karma Pink, Karma Purple, Karma Purple multiflora a nějaký ten drink (coctail) Green Bee F1, Agi Red F1, Lucky Agi F1. Creamsicle grape, Green Tiger a Blush. smileysmileysmileyVšechno jsou to krásná a chutná rajčata vyšlechtěná mými přáteli Fredem Hempelem a Karen Olivier. Protože většinu těchto odrůd budu teprve pěstovat, tak jsem si dovolil obrázky převzít z webu Aristanseeds.com, kde jsou také podrobné informace o všech těchto odrůdách, které budu v roce 2021 pěstovat.

Vladimír

Karma Purple
Karma Purple
Lucky Agi F1
Lucky Agi F1
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3252) - 60.193 (?), 15.12.2020 5:18

V neděli jsem po ěsil na své Facebookové stránce tento text a tyto obrázky:

Stačí jedna nevydařená sezóna (pro mne r. 2020) kdy jste nebyli schopni našetřit žádná semena a je tu problém. Nejhorší je to s odrůdami, jejichž semena se těžko shání. Já jsem teď dával dohromady plán pěstování španělských rajčat na příští rok a zjistil jsem, že od některých odrůd mám strašně málo semen a budu muset nějaká semena našetřit, aby se mně nestalo to, co v minulosti, že jsem nějakou odrůdu nenávratně ztratil. Včera jsem se prohrabal krabicí se semeny a rozhodl jsem se, že ze španělských budu v příštím roce pěstovat:
Rosa de Huesca, Salobre, Gallego, Zamorano, Negrillo de Almaguera, Rosa Aragon, Rosado Zapatón, Negro Sierra del Segura, Mozkorra Aretxabaleta, Morado de la Cabrera, Plano de Erandio, Verde de las Landas, Gordo de Patones, Gordo Extremeňo, Garode Bicolor, Rosa de Ayerbe, Rosa Mealilerd, Ramallet Pequeňito Mallorquin Ramallet Bombeta.

           Vladimír

Zamorano
Zamorano
Salobre
Salobre
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Elen. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (158) - 126.28 (?), 15.12.2020 12:09

Chtěla bych se zeptat k semenaření - obecná rada, co jsem tak slyšela, je "vyberte semena z prvního plodu", zejména pokud chcete podpořit ranost odrůdy. Co ale ve chvíli, kdy rané odrůdy pěstuju s brzkým výsevem, opravdu mám brát na semena první rajčata? Třeba už začátkem dubna? Pocitově mi přijde, že těm domácím přeci jen chybí sluníčko, svícení ani jiné podmínky nemám vůbec profi... prostě že to nejsou rostliny a plody v plné síle... Co myslíte? Díky, Elen

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 60.193 (?), 15.12.2020 12:29

Je úplně jedno jak plod vypadá, takže semena vybraná z rostlin pěstovaných doma budou mít stejné genetické vlastnosti jako semena z plodu utrženého někdy uprostřed léta. Pochopitelně semena musí být vybrána z botanicky zralého račete, které nemusí být ani úplně vybarvené. Proč z prvního plodu? Protože se předpokládá, že v té době ještě nelétají čmeláci a zkřížení s jinou odrůdou je méně pravděpodobné. Toto realizuji jen u raných odrůd která mám v pařeništi. Jinak chráním květy proti překřížení navlečením sáčku ze záclonoviny.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Elen. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (158) - 126.28 (?), 15.12.2020 17:11

Děkuju

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 60.26 (?), 13.12.2020 10:19

Do toho pařeniště přijdou jen determinantní odrůdy, prakticky těch šest odrůd, které už mám vysety a které jsem už zde uvedl plus částečně partenocarpické Betalux. Ty srdce na obrázcích jsou indeterminantní a budu je vysévat mezi posledními, začátkem března, mají DTM mezi 70 a 80, takže je budu sklízet stejně až v srpnu. V polovině února bych chtěl vyset něco tyčkového ranějšího (nějaké cherry a jistě i Start F1) a vyzkouším to dát na zahradu už okolo 15. dubna do tunelu z té silné netkané (v té době už bude ten tunel po květácích volný). Riziko tam určité bude, možná se o to budu muset víc starat a jezdit častěji na zahradu.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2781) - 6.138 (?), 14.12.2020 8:26

Vladimíre, letos jsem to udělal podobně (první výsadba 7.4.), měl jsem pak smůlu na počasí a prakticky celý květen se vlastně moc nevyvíjely. Měl jsem je pod polypropylénem i igelitem, takže přežily.

Čímž Tě ovšem nechci zrazovat. Prostě je to sázka na počasí a já ji příští rok zopakuji, tedy pokud bude v dubnu nějak přijatelně.

Sorry, nevěděl jsem, že jsou tyčková. Takže ta otázka byla mimo mísu.sad

Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3252) - 61.187 (?), 16.12.2020 11:04

Nejen španělskými bifteky může být člověk živ. Chce to trochu lásky (srdce) Tajga, Midnight Sun, Tundra, také nějaké to ovoce (cherry) Maglia Rosa, Madera F1, Karma Pink, Karma Purple, Karma Purple multiflora a nějaký ten drink (coctail) Green Bee F1, Agi Red F1, Lucky Agi F1. Creamsicle grape, Green Tiger a Blush. smileysmileysmileyVšechno jsou to krásná a chutná rajčata vyšlechtěná mými přáteli Fredem Hempelem a Karen Olivier. Protože většinu těchto odrůd budu teprve pěstovat, tak jsem si dovolil obrázky převzít z webu Aristanseeds.com, kde jsou také podrobné informace o všech těchto odrůdách, které budu v roce 2021 pěstovat.

Vladimír

Karma Purple
Karma Purple
Lucky Agi F1
Lucky Agi F1
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2781) - 6.138 (?), 16.12.2020 11:54

Klobouk dolů, Vladimíre. Jak před tím, co pěstuješ, tak před Tvým poetickým stylem psaní.yes

Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3252) - 61.57 (?), 21.12.2020 18:40

V průběhu celého měsíce co pěstuji za oknem sazenice rajčat do mého pařeniště, tak vysvitlo slunce jen třikrát a to celkem na 6 hodin. Zataženo, mlhavo případně drobný déšť. Tomu také odpovídají moje sazenice pěstované na parapetě okna při 18 °C. Jsou malé, skoro nerostou. Není se co divit. Včera v průběhu dne jsem měřil osvětlení na parapetu a naměřil jsem velmi nízké hodnoty: v 8.00 hod. tma; v 9.00 365 Lx; 10.00 625 Lx; 11.00 1280 Lx; 12.00 1310 Lx; 13.00 820 Lx; 14.00 490 Lx; 15.00 250 Lx a v 16.00 tma. I když je ještě dlouhá doba do mé výsadby rajčat (cca 90 dní) tak jsem se rozhodl jim každý den přisvítit, abych měl v době výsadby již sazenice přiměřené velikost s nasazenými květy. Připravil jsem si takový jednoduchý přisvětlovací box, do kterého teď budu přesouvat sazenice z okna (na 8 hod) tak, aby byly na světle celkem 16 hodin. Box mám vyrobený z lepenkové krabice (která se dá jednoduše složit a dát někam bokem). Osvětlení 4 x LED po 4 W, 2700 K, každá 390 lm (použité, které jsem měl doma ve skříni) a jedna LED 8 W, 4200 K, 900 lm, kterou jsem pro tento účel koupil. Barevné spektrum není až tak moc výhodné pro růst, ale při kombinaci, kdy 8 hodin budou sazenice na denním světle na parapetu se mně zdá, že to bude dostatečné. Kvůli větrání jsem musel dát tu krabici na nožky a nahoře vyříznout dvě větrací okna. Udělal jsem nějaká měření a dole kde budou sazenice jsem naměřil po čtyřhodinovém provozu 21 °C a 1520 Lx. Mělo by to k urychlení růstu stačit. S přisvětlováním začnu až po Štědrém večeru a pod světla budu dávat jen polovinu všech sazenic. Druhá půlka zůstane trvale na parapetu k porovnání. Pěstované odrůdy- Jagodka, Maglia Rosa, 0-33, Sarayev Gruntovyi, Sophie´s Choice, EM Champion, Betalux a nově i včera vyseté Siletz (3 starší semena jsem našel doma v krabici- z MMMM 2018).

           Vladimír

Lepenková krabice
Lepenková krabice
Osvětlovací panel
Osvětlovací panel
V provozu
V provozu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2781) - 6.138 (?), 21.12.2020 23:32

Ano, tak mizerné světelné podmínky jako letos zažívám poprvé, tedy od té doby, co pěstuji doma. Předtím jsem si toho nevšímal. Maximální intenzita denního osvětlení kolem 1300 lx je opravdu bída.

Vladimíre, vidím trochu problém v poměru teplota/intenzita osvětlení. Ta teplota se mi zdá vyšší než by odpovídalo množství světla. S tím světlem asi hýbat nepůjde, ale snad by šlo snížit teplotu tak na 18°C. Jasně, ty LEDky hřejí, ale Ty tu bednu můžeš přece umístit kamkoliv. Navíc vyšší teplota v uzavřeném prostoru může nahrávat případným spórům.

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika