Rajčata 2019



jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (801) - 206.182 (?)
18.3.2019 11:42

Jaké máte zkušenosti s rajčaty Krym black a Rusian black? které se vám zdá lepší?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  21,  22,  23   
                     
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (734) - 129.206 (?), 18.2.2019 9:04

Janka, pekné, pevné rastlinky, dúfam, že si mala tých 11 hodín rajčinky v sklenníku, lebo u nás vždy zrána ešte riadne mrzne, ja ich dávam von až okolo obeda tak na 3, max.4 hodiny.

                           Eva T.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2729) - 6.138 (?), 18.2.2019 10:51

Jak já vám, tedy Tobě a Januli, závidím. Tady u nás je inverze jako prase, mlha do 1 odpoledne, světla pomálu a teploty většinu dne pod nulou. Jedině že bych je chtěl otužovat k mrazuangry. Snad se to ale zlepší. Minulý rok v březnu mrzlo, letos slibují relativně teplý. Tak uvidíme.

Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
janulle - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (51) - 161.55 (?), 18.2.2019 15:18

Evi 11 hodin jsem je opravdu venku ani ve skleníku neměla. Psala jsem od 11hod dopoledne asi do 15hod na sluníčku. Takže asi podobně jako Tywink. Milane po dlouhé době je u nás už od pátku krásně jasno a odpoledne také teplo. Ale v noci a ráno je stále pod nulou. Dnes i včera v 6hod ráno -4°C.Jana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (734) - 129.206 (?), 18.2.2019 18:55

Dnes mi dcéra priniesla z Lídla (slovenské ževraj nemali žiadne), 300g premium balenie- 3 rajčiny- tmavé Primora(na obale písané že zelené pásikavé)-španielske od Verdina S. L.- chuťovo vynikajúce mňam!- hneď som si dala na chleba s masťou a dala vykvasiť semienka, takže skúsim tento rok ešte pridať k pestovaným pre porovnanie. Dočítala som sa, že môžu byť na celoročné pestovanie - zrejme vo vykurovaných sklenníkoch.

Eva T.

Primora
Primora
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 135.180 (?), 18.2.2019 16:17

Bylo by dobré upřesnit jaká rajčata a jak často jste stříkal. Díky.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Matel - (4) - 39.19 (?), 19.2.2019 1:10

Tak a je to! Tento rok mám už asi definitivně vybrané odrůdy a někdy v průběhu týdne začnu sadit. Oproti minulému roku jsem se co nejvíce snažil zredukovat počet druhů, ale stejně se mi nepodařilo dostat pod 35. Když sem začal s výbřem na tento rok, podařilo se mi to dokonce stáhnotu na 25, avšak mánie znovu zaúřadovala a po chvíli prohlížení webů, kdy jsem jenom hledal nový zdroj jedné odrůdy která mi už dochází, jsem nakonec objednal dalších deset nových! Ty internety bych zakázal :-)  Každopádně jsem rád, že se mi to podařilo zredukovať aspon trochu, a časem se dopracuji k nejakému rozumnejšímu číslu, u kterého mě okolí nebude považovat za narušeného jednince :-D

Celkem mám místo pro cca 70 rostlin a seznam je následující:

Cherry:

Santa Orange 2x, Sunrise Bumblebee 1x, Purple Bumblebee 1x, Pink Bumblebee 1x, Gardenberry F1 3x, Limetto F1 2x, Sungold F1 2x, Cherolla F1 1x, Bejbino F1 2x, Goldkrone 2x, ISIS Candy 2x, Sweet Aperitif 3x, Sweet Casaday 2x

- vyzdvihnu Sweet Casaday které dorostlo tak do 4 metru (2 vzůru + 2 bokem), ani jsem to už nestíhal vyštipovat ke konci jak se to plazilo přes všechno ostatní... A stonek hrubší než beefsteakove rajčata. Jsem hodně zvědavý co z toho bude tento rok. Skoušel tuto odrůdu nekdo z vás? Jinak Santa Orange, dobré, hezké, vydrží, nepraská ale kurňa víc ho bylo po zemi, než na stonku :-). Gardenberry F1 taky dobrý pracant, budu taky pokračovat. A Limetto F1 moje první zelené rajče budu taky pokračovat, pro netradiční barvu ale také pro svojí hodně sladkou chuť. Ostatní se seznamu jsou pro mě už tradiční.

Stredně velké:

Stupicke Polni Rane 3x, Tornado F1 1x, Start F1 1x, Japanese Black Trifle 1x.

- Na Japanese Black Trifle jsem měl přehnané očekávaní skrz vychvalováni do nebe na youtube videach. Ale i když zcela nedostál očekávaním,  přes to ho budu pěstovat znovu, vypada ako spolehlivy pracant s dobrou chutí, zajímavým tvarem a barvou. Hůře na tom skončili Tamina a Matina, které jsem také minulý rok zkoušel poprvé. Možná je to jenom mojimi podmínkami, osivem, nebo nevím čím, ale byla to totální bída, a se stupickým bych je já osobně nikdy nestrovnával. Nebudu skoušet dále.

Větší odrůdy:

Gigantomo F1 1x, Flame 3x, Lucky Cross 2x, Black Krym 4x, Soldaki 2x, Rose de Bene 2x

- Gigantomo se ne zcela vyvedlo minulý rok, ale dám mu ješte jednu šanci. Flame moje chuťově nejoblíbenejší mi už došlo, a tak ho zkusím vypěstovat z vypreparovaných semen, doufám, že nějaký pilný včelák nevytvořil nějaký nechtěný mix, nikde ho už totiž nevím najít. Soldaki a Rose de berne jsou zajímavé a budu skoušet znovu, jenom u Rose mě zaskočilo černání špiček, a okrem pár plodů jesem musel skoro vše vyhodit. Pamatuji si ale že první plod mě skutečně hodne chutnal. Doufám že se tento rok vyvedou. Avšak největším překvapením je pro mě odrůda Black Krym! Nechápu jak je to možné ale tohle rajče dozrálo tak o 3 týdny až měsíc dřív než ostatní beefstakové odrůdy. Konkrétně 6.5 výsadba všech druhů, 16.6 první stupické a cherry, a 27.6 Black Krym! Možná ne pro ostatní ale za mě teda luxus, který ocením a navyše chuťově perfektní.

Nové odrůdy pro 2019:

Captain Lucky, Blue Pear, Chyornyi Tarasenko, Blushing Bride, Little Lucky Heart, Alices Dream, Malakhitovaya Schkatulka, Ananas Noire, Chocolate Wonder, Kumato F2, MiniKumato F2 (všechny po 2 kusech).

- Kumato ani MiniKumato ještě nemám k dispozici, ale doufám, že se mi je od někoho podaří získat :-) Jinak máte někdo osobní zkušenost s některou s uvedených odrůd?

Žádná sezona není stejná a co se povedlo minulý rok, nemusí se tento, ale věřím, že něco zajímavého se určitě najde. Hodně zdaru všem.

Rasto.

Cherry 2018
Cherry 2018
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (801) - 206.182 (?), 18.3.2019 11:42

Jaké máte zkušenosti s rajčaty Krym black a Rusian black? které se vám zdá lepší?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 90.239 (?), 19.4.2019 19:55

Zdravím, letos jsem vysel poslední semena Sladkoje děvočky (5ks) a Něvestushky (5ks). jelikož se podařilo všechny přepykírovat, tak jsem je zkusil zasadit do 10l kýble (asi od tatarky) a nechám na balkóně, kde sluníčko svítí cca od 11:00 do západu... Myslíte, že je nutné přihnojovat každý týden...?

kýble
kýble
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 90.239 (?), 28.4.2019 8:46
Zdravím, myslíte že již můžu ve 234 m n. m vysazovat rajčata na záhon? Mám je docela přerostlé, a dnes bych je chtěl dát ven...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
ivap - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (754) - 243.114 (?), 28.4.2019 10:00

Zakázat vám to nikdo nemůže. Ale je ještě nebezpečí že zmrznou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  21,  22,  23   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika