Rajčata 2019



host - 234.92 (?)
29.12.2018 15:52

Moneymaker jsem pěstovala poslední dvě sezóny, ale letos z důvodu málo místa vyřadím. Chutí nenadchlo, ale sto lidí... sto chutí. Paní Dáša ze skupiny mě navnadila minulý rok na bulharské odrůdy, tak budu letos opět vysévat. Dále pak Black Trufle a Black Russian. Z českých Tipo F1. Datlové Valdo, Datlo, Santa orange, Dugar plum F1. Pollicino F1, Spencer, Gardeners delight, Sweet million... no a asi se ještě něco najde. Pokud by jste měl zájem o semena Moneymaker, mohu darovat.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
               
host - 191.123 (?), 3.11.2018 16:08

Tomatoberry je předchůdce Gardenberry, nevím jak to s tím názvem v tomto případě bylo. Pro mě je to nejchutnější rajče ze všech a také nejranější z těch co jsem dosud pěstoval. Nevýhody jsou vysoká cena osiva a také celková plodnost, myslím že běžný zahrádkář si toho asi nevšimne, já ale pozoruji že má těch plodů přecejen méně než ostatní cherry odrůdy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 61.187 (?), 3.11.2018 16:22

TOMATOBERRY se teď jmenuje GARDENBERRY.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 234.92 (?), 29.12.2018 15:52

Moneymaker jsem pěstovala poslední dvě sezóny, ale letos z důvodu málo místa vyřadím. Chutí nenadchlo, ale sto lidí... sto chutí. Paní Dáša ze skupiny mě navnadila minulý rok na bulharské odrůdy, tak budu letos opět vysévat. Dále pak Black Trufle a Black Russian. Z českých Tipo F1. Datlové Valdo, Datlo, Santa orange, Dugar plum F1. Pollicino F1, Spencer, Gardeners delight, Sweet million... no a asi se ještě něco najde. Pokud by jste měl zájem o semena Moneymaker, mohu darovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Jiří II - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (598) - 61.187 (?), 2.11.2018 18:10

Včera jsem měl rajčatový salát z posledních letošních rajčat (fňuk... fňuk), která jsem sklízel před prvními mrazíky a která mi tudíž dozrála doma. S oblibou experimentuji s výsevem semen z odrůd F1. V letošním roce u mne chuťově zvítězilo potomstvo z Harzfeuer a v kuchyni zabodovalo potomstvo ze San Marzano (Nano nebo Mini). Propadákem u mne bylo Black from Tula, z předraženého osiva - 8 semínek, z toho 3 nevyvinutá, bratru za 35 Kč. Plody mi připomínaly bláto. Chutné, ale bláto.

Takže co budu vysévat vím, co nebudu vysévat, vím také smiley. Ať se vám všem daří pěstování vašich oblíbených odrůd!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 243.114 (?), 2.11.2018 18:37

Tak my jsme sklízeli "poslední" rajčata před týdnem, byly jich čtyři zelinářské přepravky, vrchovaté. U nás (Přerov) ten první mráz v září vzal jen listy na vrcholu rostlin, takže spousta rajčat stačila dozrát a spousta za ten měsíc i dorostla. Rajčata budeme mít tak do Vánoc. Letos byly nejhorší Marmande - normálně jsou to bifteková rajčata, výborná na sušení na plátky, do salátu... Kupuji semínka v Lidlu, nikdy problém, letos tam nasypali něco jiného, tvar by to mělo, ale rajčata měla maximálně čtyři centimetry v průměru, uvnitř spousta přepážek, plné semínek a neskutečně praskaly, nebylo možné je ani utrhnout.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Katkos - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (62) - 99.86 (?), 3.11.2018 14:51


Kedze mame este nejaky cas na objednavky semienok, rada sa opytam skusenych. Mlsne jazycky Semo, ake ste mali skusenosti s Valdo, Jahodo, Mini a Bibi? Datlo a Pollicino uz mam. Co sa tyka zahranicnych webov, planujem objednat este Rose Berne, Ambrosiu Red a Caspian Pink cez ebay (resp objedna mi znamy priamo v UK a donesie). Ma vyznam do tychto sort investovat? Co sa tyka ambrosie red, bude asi v zip sacku tipujem, lebo slachtitel original JL Gardening ju ma vypredanu. Bol tu uz ospevovany Finik Zoltyi (je to iste co oranzevij?) , ale jeden nazor na zaciatku sezony pisal o slabych priesadach co sa tyka korenoveho systemu. Ujal sa? Pestovali ste niekto Indigo kumquat, Submarine Blush Tiger, Queen of the night, dark tiger, coyote, muudy waters, dwarfy- shadow boxing, cherokee tiger black? Su na jednom zdroji tak uvazujem, do coho investovat, tieto vyzerali zauijmavo.. Tiez spekulujem, ci stoji za tie peniaze Sladkaja devocka z estonskeho webu tu opakovane spominaneho (postovne 7,90 eur), Nastju slastjenu tam aktualne nevidim, len Nastju /to vyzera na klasicku velkost, nie cherry/ ani Finika- ziadny typ. Dakujem za nazory

Katka          

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 191.123 (?), 3.11.2018 16:12

třešňové odrůdy od Sema u mě:

VALDO - podezírám záměnu za nějakou jinou, mi neznámou odrůdu, plody byly větší a hruškově protáhlejší než měly být, podle mě neodpovídaly tomu co má Valdo být, proto nechci hodnotit, koupím si jinou šarži a pak uvidím

JAHODO - je to typ Tomatoberry-Gardenberry, řekl bych že má více kvadratický tvar než ten japonský originál. Velmi vzrůstná rostlina (největší ze všech co jsem měl), rajčata se ale musí na keříku nechat dozrát. Pokud je neutrhnete předčasně, jsou skvělá, světle červená ale ni moc.

MINI - řekl bych že standardně dobré třešňové rajče, může sloužit jako základní odrůda pro běžné pěstitele, dlouhé vijany, rozhodně lepší než to co bývalo dostupné kdysi, tj. Cherolla a Idyll.

BIBI - od MINIho se liší tvarem se špičkou, během počasí v létě jako bylo letos trpělo zelenými límci, předčasně dozrával spodek plodu, jinak žádné větší přednosti nemělo takže Bibi asi vyřadím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Katkos - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (62) - 99.86 (?), 10.11.2018 13:35

Dakujem za hodnotenie tychto odrod od Sema, pomohlo v rozhodovani... Viete mi poradit, kde zohnat Nastju Slastjonu a Sladkoju devocku? Na estonskom webe tu znamom, je sladkaja devocka zlacnena s exspiraciou 01/2019,  to sa neoplati a Nastja slastj.nie je vobec. Este by som chcela Finik zoltyi a krasnyj. Tie sa daju zohnat na ebay a Amazone, ale zisiel by sa spolahlivy jeden rusky zdroj za jedno postovne. Mate nejaky spolahlivy?

VDAKA. Katka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 135.132 (?), 11.11.2018 7:36

Nechci Vás nijak odradit. Ale proč zrovna tyto hybridní odrůdy? Byly snad populární v letech 2014-2016, ale dnes, kdy jsou podle mne přinejmenším stejně dobré české odrůdy, tak je zbytečné shánět nějaká semena na Ebay. Jejich kvalita je pofiderní, většinou jsou to přesevy z hybridů F1. Ani estonský web už není to co byl, četl jsem plno stížností na to, že třeba Sladkaja děvočka vypadala a chutnala úplně jinak než jak měla. Momentálně nikdo z těch, které znám a kteří dříve kupovali na tomto webu a chválili semena už tam nekupuje. Možná mne někdo ze zde přítomných vyvede z omylu a jeho hodnocení bude veskrze kladné.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Katkos - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (62) - 99.86 (?), 13.11.2018 1:02

Dakujem pan Vladimir, pomohli ste mi v rozhodovani, nebudem cez estonsky web objednavat, aj to postovne je nekrestanske. Ale ebay asi neodolam, maju tam ambrosiu red, rose berne a caspian pink - jeden zdroj

S pozdravom

Katka  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika