Rajčata 2019



Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 135.180 (?)
6.12.2018 16:03

Myslím si, že by se Vám to mohlo povést. Poslal jsem Vám prakticky to nejlepší co mám z velmi raných keříčkových odrůd, které pěstuji ve studeném pařeništi. Snad chybí jen ten Mongolskyi karlík, jehož semena už nemám, ale pokud budete chtít, tak příští rok budou. Přeji úspěch, za odvahu si ho jistě zasloužíte.

           Vladimír

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 135.180 (?), 6.12.2018 13:11

Tamina je velmi podobná Stupickému polnímu ranému. Matina je z tehdy Německé spolkové republiky a je úplně stejná jako Tamina je z NDR. Všechny tři tato rajčata jsou ze stejného křížení (Mikádo x Sláva Porýnáí) x Solanum raceminegrum. Pokud chcete něco zkoušet doporučil bych výsev Stupického polního raného (semena jsem Vám už poslal a mohla byste je mít už na poště). Tu Taminu bych si nechal až na výsev v únoru nebo v březnu. Pokud bude příští rok tolik slunečný, tak by ta Tamina byla dobrá, netvoří se na ní tzv. žlutý límec. Při uvedené expiraci 12/2018 budou semena rajčat dobře klíčit minimálně ještě tři čtyři roky.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
janulle - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (51) - 161.55 (?), 6.12.2018 14:15

Vladmíre díky za info!  Hned jsem kontaktovala poštu a semena už mám doma. Zkusím tedy zasít odrůdy od Vás. Od každého tak 3 semínka. Zbytek nechám na později. Ještě jednou děkuju za ochotu.Jana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 135.180 (?), 6.12.2018 16:03

Myslím si, že by se Vám to mohlo povést. Poslal jsem Vám prakticky to nejlepší co mám z velmi raných keříčkových odrůd, které pěstuji ve studeném pařeništi. Snad chybí jen ten Mongolskyi karlík, jehož semena už nemám, ale pokud budete chtít, tak příští rok budou. Přeji úspěch, za odvahu si ho jistě zasloužíte.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
janulle - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (51) - 161.55 (?), 6.12.2018 16:59

Vladimíre to jste mě upřímně rozesmállaugh. S odvahou opravdu problém nemám, horší bude, jak to zvládnou ty rostlinky za tím studeným oknem. Toť věc druhá. Každopádně semena jsou již zaseta. Doma máme teplotu cca.25°C, takže klíčení bude asi raz dva. O dalším posunu budu informovat. Jana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 135.180 (?), 6.12.2018 17:09

Kdo nic nezkusí, nic nepokazí. Já se těším jak to dopadne. Netroufnu si nějak tipovat.

           Vladimír

PS.: Konečně se našel někdo, kdo bude experimentovat a posune naše znalosti dál. yes

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Katkos - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (62) - 99.86 (?), 6.12.2018 18:19

Nahodila som dnes ine dva prispevky, ale neobjavili sa tu, asi som nieco pokazila. Chcela som sa opytat skusenych, ci zvyknu nahadzovat J&L garden svoj tovar este po Novom roku. Nechapem, preco im zmizli Ambrosie zo sortimentu, trvale su v stave sould out. Ambrosiu gold, orange ubx a Ambrosiu blue som zohnala prostrednictvom UK - ebay, ale pink a Rose ubx je nedostupna. Nie su to hybridy, clovek si ich vie tak zachovat do buducna (ked si ich bude chranit pred skrizenim ako nas uci pan Vladimir, budem skusat zaclonu). Katka       

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 99.86 (?), 7.12.2018 1:33

Pre pani Evu T: veľmi pekne ďakujem za konkretne rady, použijem jednoznačne. Tomatoberry som už dohodla s UK, vyjde to na polovicu našej ceny - u nas holandske osivo 8 semien, skoro 5  eur+ posta. Ebay: Dostanem viac semien, ktoré si s UK pánom podelime. Inde na Sk je nateraz vypredane.

Áno žiaľ väčšinu mám z neoseeds, ďalej z Agrony (predávajú sáčky od Sema a Dobrá semená CZ, potom UK ebay a Kanárske ostrovy.

Katka...  a PS už veľmi sa teším na svoju naozaj prvú sezónu (minulý rok to bol len predskokan)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 135.180 (?), 14.12.2018 15:24

K dnešnímu dni mám za oknem sazenice od leva:

1 kelímek výsev balkónových rajčat ze dne 9.12.2018- zatím jen vykukjí

7 kelímků z výsevu 1.11.2018 jsou sazenice, které mně spadly z okna a musel jsem je zachraňovat. K dnešnímu dni mají 2- 4 pravé listy (větší než 2 cm)

1 kelímek z výsevu 28.12.2018, sazeničky mají zatím jen děložní lístky

3 kelímky z výsevu 24.11.2018 sazeničky mají každá dva drobné pravé lístky

           Vladimír

Sazenice 14.12.2018
Sazenice 14.12.2018
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (734) - 214.11 (?), 15.12.2018 15:52

Vladimíre, vyzerajú dobre, som zvedavá ako dopadne budúcoročné testovanie.

Teraz trocha odbočím, už pár rokov rozmýšľam, aké rajčiny dodávali do našich obchodov v r. 1960-1970, lebo mi vtedy chutnali lepšie, ako domáce od otca- vtedy už skúseného pestovateľa. Boli strednej veľkosti mierne sploštené, niektoré mali aj trocha žltý límec. Doteraz som sa s takou chuťou nestretla (možno je to už len nejaká nostalgia- ale mám to niekde v hlave ešte zakódované) Hybridy sme vtedy ešte nepestovali, začínali Bonsety, ale tie mi nechutili. Ani Štartky neskôr nemali až takú výraznú chuť. Nebola to ani vtedy obľúbená Sláva Porýnia a Stupické. Nájdu sa tu na nete nejakí znalci vtedajšieho veľkopestovania?Ani vlastne neviem, či pochádzali z domácich zdrojov, alebo z dovozu(vtedy prichádzalo do úvahy tak Maďarsko, príp.Bulharsko, Rumunsko, či ZSSR?) Budem vďačná za každú stopu.

                Eva T.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2729) - 6.138 (?), 15.12.2018 18:48

Byl šťavnaté a intenzivně voněly. Ale mám pocit, že to je u mne spíš ta selektivní paměť, která si idealizuje mládí. A ano, pamatuju i ty tenkrát populární Bonsety na zahrádce, ze kterých jsem byl vyloženě zklamán: byly vybledlé a oproti Stupicím a Startkám chuťově bezvýrazné. Což se mi po dlouhých letech letos potvrdilo. Jenže tenkrát jsem se po jménech toho, co jsem jedl, vůbec nepídilfrown, takže se ode mne nic nedozvíš.

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika