Rajčata 2018 - semena



host - 135.233 (?)
3.2.2018 7:45

so zivymi fungicidmi to treba robit casto a postriekat celu zahradu, aj kopost a povrch okolo pestovanych rastlin.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
Registrovanýuživatel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 218.122 (?), 3.2.2018 1:11 Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 173.17 (?), 3.2.2018 7:29

Pěkně se na to kouká, ale pro každého tato odrůda není výhrou, alespoň pro mne ne. Byl jsem jí trochu zklamán.

                      Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 135.233 (?), 3.2.2018 7:45

so zivymi fungicidmi to treba robit casto a postriekat celu zahradu, aj kopost a povrch okolo pestovanych rastlin.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 173.17 (?), 3.2.2018 9:03

Tak tomu nerozumím. Můžete to blíže vysvětlit?

                   Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 135.233 (?), 3.2.2018 17:45

Pri istom usili je mozne rozsirit neskodnu hubu, ako je napr v symbivite, co najviac po celej zahrade, resp co najviac okolo pestovanych rastlin. Okrem uzitku, ze dodava ziviny rastlinam, zabranuje aj rastu inych hub, aj tych patogennych.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 173.17 (?), 3.2.2018 18:27

. Ve čtvrtek jsem dostal semena z nového šlechtění Karma Pink F7. Zavázal jsem se, že budu šlechtiteli podávat průběžně informace o tom jak u nás v ČR roste, jestli jje stabilní, jakou má chuť a také pořizovat nějaké fotky. Růžová rajčata mám nejraději a ta velikost (trochu větší než cherry) mně vyhovuje. Už se na ně těším.

                     Vladimír

Karma Pink F7
Karma Pink F7
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 6.138 (?), 3.2.2018 19:28

Proč F7? Rozumím, že 7má generace, ale proč to uvádějí? Nejspíš tedy zase nepůjde je pěstovat spolehlivě z vlastních semínek. Rozumím dobře?

Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 173.17 (?), 3.2.2018 19:52

Osmá generace by měla být stoprocentně stabilní. Toto je kontrola jestli už je i 7. generace stabilní, pokud ne bude pokračovat ještě další výběr. Já jsem jen jeden z mnoha (třicet, možná čtyřicet lidí na celém světě), který bude testovat.

                        Vladimír   

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 6.138 (?), 3.2.2018 21:37

Dík za vysvětlení. Je vidět, že si Tě váží. Mimochodem, kdo je vyšlechtil?

Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3241) - 173.17 (?), 5.2.2018 0:15

Tato odrůda KARMA je společné dílo KARen (z Alberty -Kanada) a MArshy z Floridy. Kížení udělala Karen a stabilizaci prováděla Marsha a další členové na Floridě, kde během jednoho roku jsou dvě sezóny rajčat (jarní a podzimní), takře těch dsedm generací bylo ožno udělat za čtaři roky. Na Tomatoville nikdo nešlchtí rajčata sám, vždy mu pomáhají nějací dobrovoníci. Snad jen Fred Hempel (autor řady odrůd- pro Aristan seed) pěstuje při šlechtění tisíce rostlin.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika