Rajčata 2017



   Předchozí příspěvky  |  <  46,  47,  48,  49,  50  >   
                     
host - 234.62 (?) 
5.6.2017 18:32
Nevyhrievany sklenik zas az tak vyhra nie je. Keby som tam rajcata rozsadil uz v aprili tak by som musel prikryvat kazdu jednu rastlinu v pripade mrazov. Takto ked este len pikirujem do sklenika v aprili, tak je lahsie prikryt zahon s netkanou textiliou. Pouzivam ho skor na vypestovanie kvalitnych priesad na pole, potom ked sa uvolni tak tam dam papriky a rajcata, tie v skleniku beriem ako rezervu keby prisli krupy alebo alebo silne dazde a plesen a aj zber sa predlzi az do oktobra
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 173.17 (?), 5.6.2017 21:47

Tomu rozumím. Ale kadý dává přednost něčemu jinému. Paní Eva tam jistě nepěstuje jen ta rajčata. Ale možná ani tu přísadu na pole. Jistě teď ještě rajčata nesklizíte, co říkáte, nebylo by to fajn zakousnout se teď do doma vypěstovaného rajčete? Já si myslím, že je to kumšt mít tak brzy rajčata. cool

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (741) - 229.121 (?), 6.6.2017 9:13

Prepáčte, nebola som dlho na fóre. Ja som prvé priesady rajčin sadila do sklenníka 19. marca z predpestovaných priesad od 6. januára do polovice februára, navon som vysievala medzi 1. a 10. marcom, i neskôr. Starý, asi 25 ročný sklenník je v svahovitom teréne z južnej strany asi 90cm zapustený v zemi, zo severnej strany je v tej istej výške postavený múrik od suseda. ten už pýta opravu, tak ho plánujem v budúcnosti aj zatepliť, zo serozápadu je tiež oprettý o múr. Čiže plocha skla nie je až taká veľká, čo je výhodou- pri dobrom vetraní sa sž tak neprehrieva a zase pri chladných nociach v skorej jari pri mrazoch udržiava pri vonkajšej teplote do -6 určite teplotu nad nulou. Ešte však pre istotu, aby sa sadenice moc nepodchladili, mám natiahnutý rozoberateľný plastový tunel z Lídla a nadokrývam počas noci netkanou textíliou. Neprikurujem! počas najrizikovejších nocí som asi 2 krát zapálila pre istotu 2 sviečky, Ešte tam dávam pri výsadbe pet fľaše s vodou ku koreňom, ktoré neskôr vypolievam. V dnešnej dobe sa dá, ak sú na to financie naprojektovať určite neporovnateľne oveľa, oveľa lepší sklenník s rôznymi vychytávkami. Tento rok v sklenníku pestujem okolo 30 koreňov rajčín, asi 8 koreňov papriky a 3 korene uhorierk hadoviek.Z odrôd sa mi osvedčili Start F1, Bejbino F1, Mandant F1,PolicinoF1, CristalF1. Ešte sa mi tento rok osvedčilo Stupické skoré poľné- z 2 koreňov som už obrala vyše kila.Nepestujem v ňom šalát, redvičky, ani kaleráb.V minulisti sa mi neosvedčilo. Priesady zeleniny na von mám na poličkách v sklenníku a medzi posadenými rajčinami v kvetináčkoch a hrantikoch až do výsadby von.Prvé rajčiny v sklenníku oberám vždy koncom mája, niekktoré dobré roky i skôr. Von vysádzam podľa počasia postupne v máji. Pestujem aj v nádobách vonku vo dvore. Do voľnej pôdy dosť koreňov vysádzam už z veľkých kvetináčov aj s plodmi. Prajem všetkým veľa pestovateľských úspechov a dúfam, že aspoň niekomu aj keď čo len trocha moje skúsenosti s pestovaním pomôžu. E. T.

marcové mrazy
marcové mrazy
marcový mráz -7
marcový mráz -7
rajčiny v máji
rajčiny v máji
rajčiny v máji
rajčiny v máji
jún
jún
Rajčiny vo dvore v nádobách.
Rajčiny vo dvore v nádobách.
Kumato
Kumato
Anna Rusian vysadená vonku a poznačená krúpami- mnohé korene dopadli horšie.
Anna Rusian vysadená vonku a poznačená krúpami- mnohé korene dopadli horšie.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Honza z Polabí - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (144) - 167.137 (?), 7.6.2017 10:48

To je paráda.Taky si myslím, že se trocha té námahy vyplatí pro co nejranější sklizeň rajčat. Paní Svetlana z Ruska která se před léty krátce do diskuze zde zapojila zveřejnila na facebooku fotku zralých rajčat 25.3.2017. Jednalo se o odrůdu Ola Polka a na dotaz, kdy vysívala odpověděla, že 1.12.2016. V jakých podmínkách to pěstovala ale nevím.  Mimochodem má zajímavé odrůdy, prodává i semínka ve srovnání se západním zahraničím velmi levně. Masité odrůdy od ní označené jako Baku, Gruzínské a Giant Novikova nemají chybu, stejně jako nějaké černé. Dobrou zkušenost jsem udělal i s firmou Semillas z Lanzarote, Je to Němec tam žijící.Prodává semena rajčat ale hlavně paprik má na 700 odrůd. Objednal jsem u něj zde chválenou Bernskou růži - Berner Rose a ještě něco, i objednávku za 5€ vyřídil bez problémů a hned. Ta informace, že Pedro má 90 dnů od opylení do zralosti mě úplně vyděsila, to bych sklízel počátkem září. Snad mám ranější odrůdy. Nebyl jsem ted tři dni doma a masáci ve foliáku za ty tři dni snad zdvojnásobily velikost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 173.17 (?), 1.6.2017 5:19

Skvělé! Tak trochu závidím. Nějakou dobu budu muset ještě zůstat závislý na tom co mají v obchodech nebo si zajet na Zelňák pro něco z Maďarska.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 234.133 (?), 2.6.2017 18:22
Zdravim, nejako zvlastne sa mi rozrastuju tyckove rajcata tento rok, ten vyhon bez sukvetia mam odrezat az po stonku alebo za prvym listom?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 221.118 (?), 2.6.2017 23:08

Lepší by bylo kdybyste ho vyštípl dříve, ale jinak ho ustřihněte klidně u stonku, já to taky tak dělám když mi "uteče".

Michal

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 173.17 (?), 3.6.2017 6:09

Pokud se mi stane, že takhle zapomenu nějaký zálistek, tak se snažím zachovat co největší asimilační plochu. Takže bych ten velký list (který vlastně vyrůstá z hlavního stonku) nechal a uřízl zálistek nad ním. Pokud se ale jedná o cherry rajčata, která mají dostatek listové plochy vzhledem hmotnosti plodů, které jsou na květenství nad listem, tak je to podle mne úplně jedno. Horší je to u biftekových rajčat, kde každá ztráta zeleně má dopad na výživu velkých plodů.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.245 (?), 3.6.2017 7:41
To ani nebol zalistok, len v urcitej vyske sa takto stonka rozvidli a potom si nie som isty co s tym. Obcas som nechal 2 vyhony, a inokedy jeden odrezal nozom. Su to velke biftekove tak necham len jeden vyhon. A na jednej rastline som omylom odrezal vyhon nad kvetenstvom a nechal ten druhy, neviem ako to bude s vyzivou tych plodov ked je nad nimi len jeden list?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 173.17 (?), 3.6.2017 8:30

Někde jsem četl, že pro růst a zrání plodů jsou důležité hlavně listy pod květenstvím. Někdy se snažím posílit listovou plochu pod květenstvím tak, že nejvýše položený zálistek pod květenstvím nevyštípu celý, ale zaštípnu ho za druhým listem (pochopitelně je potom potřeba pohlídat zálistky, které vyrazí u těchto dvou listů). Všechno toto dělám jen u velkých biftekových rajčat.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  46,  47,  48,  49,  50  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika