Rajčata 2017



host - 173.17 (?)
12.1.2017 9:54

Paní Evo, Váš sortiment rajčata je velký a moc se mně líbí už proto, že řadu z těchto odrůd jsem pěstovala a budu pěstovat. Někde v tomto vlákně už jsem české odrůdy, které budu letos pěstovat uvedl. Byly doby (v osmdesátých letech minulého století), kdy Tornádo F1 bylo pro mne nejlepší rajče. Později v devadesátých letech jsem s kolegy v práci testoval na chuť všechny české hybridní odrůdy, které se daly sehnat. Na základě těchto testů jsem potom začal pěstovat pro mne nejchutnější rajče Start F1 a k tomu holandskou odrůdu Cristal F1, která mně taky chutnala a byla odolnější proti praskání.. A u tohoto sortimentu (každý rok 60 rostlin) jsem zůstal zhruba patnáct let jenom Cristal F1 jsem musel nahradit Torinem F1, protože jsem nemohl sehnat semena.  Letos chci znovu porovnat všechny české hybridní odrůdy a proto budu pěstovat skoro všechno, co lze v obchodech koupit (jde to dost do peněz, ale zajímá mě to i když převážnou část semen asi neupotřebím).

Já pěstuji cca 150 sazenic rajčat za severovýchodním oknem kde prakticky celou dobu nesvítí žádné slunce. U okna orientovaného na severovýchod mám polici o rozměrech cca 120 x 60 cm, nepřisvěcuji protože světlo které přichází tímto oknem je pro pěstování při teplotě 17- 18 °C, kterou tam mám úplně dostačující. Sazenice rostou pomaleji než při vyšších teplotách, ale nevytahují se. Až jsou vyšší tak si začínají stínit. Abych zabránil přílišnému vytahování těch zadních, tak tam dozadu dávám desku s alobalem. Každý máme doma jiné podmínky a ty se musíme snažit respektovat a sami si odzkoušet, kde nám sazenice nejlépe porostou. Ještě přidávám dnešní foto se sazenicemi z výsevu 21.12. a některé z dosevu 28.12.

           Vladimír

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
                     
host - 141.231 (?), 7.1.2017 11:47

Tie listy odle odstranuju pocas rastu, alebo len tesne pred vystavou?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 173.17 (?), 7.1.2017 17:44

Každý zdravý list je pro rostlinu přínosem. Běžné bývá, že se odstraní jen všechny listy, které leží na zemi (omezení možnosti infekce z vlhkosti) a také všechny spodní listy pod větvičkou na které už uzrála všechna rajčata (nemají žádný vliv na další růst a zrání- stejně většinou samy uschnou). Takto se to praktikuje u rajčat pěstovaných na jeden výhon (kde se všechny zálistky vyštipují).

                       Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 235.147 (?), 7.1.2017 23:40

Chtěl bych  připojit   reakci na  odrůdy,   pokud   Vám jde o  odolnost ,  pak neznám  nic odolnějšího  než odrůdu Conqueror F1,  semena jsou  poměrně drahá, ale rajče  lze řízkovat.   Dále pak   Moneymaker .  semena jsou za hubičku,   v odolnosti  si rostliny  také vedou  dobře a  mají velmi  chutné plody.   Máte někdo  nějaký velmi   výnosný hybrid  do skleníku?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 226.63 (?), 28.1.2020 21:23

Môj strýko bol tiež veľký pestovateľ všetkého (zomrel náhle pred 5-mi mesiacmi) a na vlastné oči som videla v jeho záhrade násadu a následne aj dozreté plody rajčiakov; výška rastlín tak 220 cm a násada a úroda taká ako tieto výstavné zo semenárskeho podníku. No a on to nikdy nehnojil umelými hnojivami a tobôž postrekovaním (na to bol veľmi "šetrivý", aby za hnojivá a postreky dával peniaze). Len to trochu prihnojil slepačincami od svojich sliepok a sadenice polieval, viedol to len na jeden vijan a zodpovedne vyhlasujem, že na jednej sadenici mal asi 10 kg plodov. Mal rôzne odrody - menšie, väčšie, ale všetky veľmi preplodené. Týmto chcem povedať, že aj nenadopované sadenice dokážu neuveriteľne plodiť, čo zároveň netvrdím, že tie vystavované rajčiaky nie sú predopované hnojivami a ktovie čím ešte.

Mária

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 237.54 (?), 10.1.2017 18:47

Pán Vladimír, som tiež nadšenou pestovateľkou rajčín, pred 2 dňami som vysiala StartF1, CristalF1, NikizelF1,MandantF1, BejbinoF1 na množenie odrezkami a výsadbu do studeného sklenníka, Aby sa nevyťahovali večer a zrána im prisvetľujem a na okne dávam za priesady alobalovú al. zrkadlovú foĺiu.Ale doma mám južné okno a je pomerne teplé. Prosila by som od vás radu, keďže ste vysievali už koncom roka na vaše vychytávky, aby sa rastlinky nevyťahovali.Vo februári a marci ešte budem vysievať ToroF1, Torino F1,MilicaF1,Datlo, TomatoberryF1,Goldkrone, Santa Orange, Black Cherry, Germ. Orange strawberry, Black of Tula, Cherokee purple, Býčie srdce, CorazoneF1,Malinowy retro, Jubilee a ak by som niekde kúpila plody Kumato,(Nechutnala som ich ešte) skúsila by som aj ten presev(zaujala ma diskusia o nich.) Napíšte prosím aj váš názor na české hybridy- z nich mi najviac chutnajú stále Startky a Bejbina, Tornáda som dávno, asi pre 10rokmi vylúčila- nechutnali.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 237.54 (?), 10.1.2017 18:53

Ďakujem a prajem veľa pestovateľských úspechov. EvaT.

Júl 2016
Júl 2016
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 228.74 (?), 12.1.2017 10:39

Krásná fotka!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 142.1 (?), 10.1.2017 19:53

Nejsem Vladimír, ale s řízkováním mám určité zkušenosti, projdětě si moje příspěvky z minulých let. Podotýkám, že každý máme v bytech jiné podmínky světelné i teplotní, takže zkušenosti nejsou vždy plně přenositelné. Sama nepřisvěcuji, rostliny se trochu vytahují, to však neřeším, protož koncem února a v březnu je rozřízkuji, tím se začne od začátku. V tu dobu jsou již lepší světelné podmínky a k vytahování nedochází. Někdy rozřízkuji i tyto dceřinné rostliny, takže k výsadbě se dostanou až řízkovanci druhého pokolení. Doufám, že jsem to vysvětlila dostatečně. J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (734) - 237.54 (?), 10.1.2017 22:21

Ďakujem pani Jiřina, rozmnožujem tiež odrezkami, pozriem si vaše príspevky, ja som chcela reagovať na príspevky p. Vladimíra, keďže vysieval už 21. decembra, asi som zle zaklikla. Prajem veľa pestovateľských úspechov. Eva T.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 173.17 (?), 12.1.2017 9:54

Paní Evo, Váš sortiment rajčata je velký a moc se mně líbí už proto, že řadu z těchto odrůd jsem pěstovala a budu pěstovat. Někde v tomto vlákně už jsem české odrůdy, které budu letos pěstovat uvedl. Byly doby (v osmdesátých letech minulého století), kdy Tornádo F1 bylo pro mne nejlepší rajče. Později v devadesátých letech jsem s kolegy v práci testoval na chuť všechny české hybridní odrůdy, které se daly sehnat. Na základě těchto testů jsem potom začal pěstovat pro mne nejchutnější rajče Start F1 a k tomu holandskou odrůdu Cristal F1, která mně taky chutnala a byla odolnější proti praskání.. A u tohoto sortimentu (každý rok 60 rostlin) jsem zůstal zhruba patnáct let jenom Cristal F1 jsem musel nahradit Torinem F1, protože jsem nemohl sehnat semena.  Letos chci znovu porovnat všechny české hybridní odrůdy a proto budu pěstovat skoro všechno, co lze v obchodech koupit (jde to dost do peněz, ale zajímá mě to i když převážnou část semen asi neupotřebím).

Já pěstuji cca 150 sazenic rajčat za severovýchodním oknem kde prakticky celou dobu nesvítí žádné slunce. U okna orientovaného na severovýchod mám polici o rozměrech cca 120 x 60 cm, nepřisvěcuji protože světlo které přichází tímto oknem je pro pěstování při teplotě 17- 18 °C, kterou tam mám úplně dostačující. Sazenice rostou pomaleji než při vyšších teplotách, ale nevytahují se. Až jsou vyšší tak si začínají stínit. Abych zabránil přílišnému vytahování těch zadních, tak tam dozadu dávám desku s alobalem. Každý máme doma jiné podmínky a ty se musíme snažit respektovat a sami si odzkoušet, kde nám sazenice nejlépe porostou. Ještě přidávám dnešní foto se sazenicemi z výsevu 21.12. a některé z dosevu 28.12.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika