Rajčata 2017



   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.21 (?) 
13.1.2017 18:50

Ano. Ve vlákně sklizeň rajčat 2013 je v příspěvku z 7.8. ještě jedna fotka té dvojice.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 232.225 (?), 24.1.2017 17:47

Přesně tak, to dělám i já. Totálně zdeptán různými chorobami minulých let, pěstuji jen tři odrůdy - velmi odolné chorobám, a to i ve skleníku. Jsou to - Phantasia, Philovita a Sportivo. Vše od fy. Kiepenkerl. A protože v každém sáčku je jen 5 semen a cena je kolem 110 - 120 czk, vysévám v půli ledna nejpozději a v dubnu jsou již v kyblíku a řízkuji zálistky.Celkem tak jde do země asi 170 rostlin. Ty řízky mají mnoho výhod. Jsou hrubší, rychleji rostou a první patro květů, je také velmi nízko.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 227.97 (?), 24.1.2017 7:15

Taky toužím vyzkoušet Kumato. Zatím jsem nesehnala semeno. Poraďte. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 234.228 (?), 24.1.2017 8:05

Kupte si rajče v Makru, Tescu, Albertu nebo podobně a vyberte semena. Všichni, (nebo většina) těch, kdo ho mají, ho získali tímto způsobem. Ještě je dostatek času, jen se zasnažit. V.L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 173.17 (?), 24.1.2017 8:45

Takhle napsané to vypadá, že stačí zajít do obchodu, koupit si rajčata a vybrat semena. Ale ono je to trochu jinak. Obchodů Makro je v Česku pomálo a ještě tam nemůže nakupovat každý. Albertů je naopak plno, možná v některém z nich někdy Kumato měli, ale já jsem nikdy na ně nenarazil. Kumato jsem jednou koupil v Bille, ale vícekrát jsem je také neviděl i když tam stejně jako v Albertu pravidelně nakupuji a pokaždé se dívám jaká rajčata mají. Tesco mám trochu z ruky, tak nevím, ale pochybuji že tam nějak často rajče Kumato   mají.

Já mám už jen pár semen, kdybych měl víc, tak nabídnu. Možná se někdo najde.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 17.210 (?), 24.1.2017 16:08

ja som ich este nevidel. U nas mame tesco a billu. Je pravda, ze by som mal s nakupmi castejsie pomahat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vvd - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (90) - 208.154 (?), 24.1.2017 12:26

Minulý týden jsem je viděl v Bille - 3 velká rajčata za 67 Kč. Rozmýšlel jsem, jestli je nekoupit. Na podzim jsem vybíral semínka z podstatně menších plodů z Tesca, ale nakonec jsem to vzdal. Pokud nic neseženete, pošlete mi SZ a pár Vám jich pošlu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 178.152 (?), 28.1.2017 10:04

Znalci Kumata, povězte - jak se liší jeho chuťové charakteristiky a textura od běžně dostupných černých rajčat, např. Black Krim?

Kumato jsem loni ochutnala ze supermarketu a neudělalo na mě valný dojem, přišlo mi tuhé a nijaké, jako supermarketová rajčata bývají. Dozrálé na slunci by nejspíš bylo jiné. Jiná černá rajčata budu letos pěstovat poprvé.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 116.145 (?), 10.3.2017 5:02

Kumato jsem měl dva roky ze semínek ze zakoupených supermarketových rajčat. Nemají kyselost běžného rajčete, působí tak sladším dojmem, ale chybí jim typická rajčatová chuť (pro někoho výhoda, pro jiného vada), plody jsou odolnější na poškození při transportu. Běžně neodolné na praskání na nadbytek vody při deštivém počasí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Dana22 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (325) - 83.225 (?), 26.12.2016 9:09

Budete někdo zkoušet novinku od Sema Gardenberry F1? Mají je nově v sekci pro mlsné jazýčky. Jsou ve tvaru jahod.

Já mám na seznamu Mandat, který mě velmi potěšil, pak drobné oválné noname z Maroka, Finik, Devochku, tradičně Pollicino, znovu dám Bejbino, to jsem vloni zapomněla. Nově dám Sweet aperitif, Rosalitu, Strillo, asi Zlatavu a možná právě i Gardenberry.

Costoluto už ne, plody se mi líbí, byly dobré, ale obří, jeden kus do jednoho salátu moc. Nějaké masité bych ale chtěla. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika