Rajčata 2016



host - 94.162 (?)
18.11.2015 14:07

Toro F1 je u nás stálice spolu s Bejbino F1. Toro vyniká odolností proti plísni, odejde vždy jako poslední. Chuťově je až za bejbinem, ale i tak je chuťi dobré, rajčatové. První zralé plody máme v Plzni začátkem července, zhruba jako to Bejbino.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
kastef 1975 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (305) - 138.131 (?), 17.11.2015 9:03

u nás je Start oblíbený už roky-letos dám ale Tornado, nebot sem zjistila, že mám koupená semena, uplně sem na ně zapomněla.Tak letos kvůli místu Start vynechám.Nebo to nějak podělím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 13.197 (?), 26.12.2015 6:25

Po létech pěstování tyčkových odrůd jsem kvůli malé výšce skleníku musel přejít na keříčková rajčata. Zasel jsem si Marienku F1, nebyl jsem nespokojený, ale na mou chuťově nejoblíbenější odrůdu Start F1 nemá. Poradí mně někdo keříčkovou odrůdu, která by se Startu chuťově podobala? Děkuji. Petr

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 199.226 (?), 17.11.2015 13:25

Z tych co zacinaju na T mi nejaka chutila ale sa mi mylia... bolo to pred rokmi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 35.93 (?), 17.11.2015 15:13

Ma nekdo zkusenosti s odrudou Toro F1 (deklarovana ranost, chut, vynos)?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 94.162 (?), 18.11.2015 14:07

Toro F1 je u nás stálice spolu s Bejbino F1. Toro vyniká odolností proti plísni, odejde vždy jako poslední. Chuťově je až za bejbinem, ale i tak je chuťi dobré, rajčatové. První zralé plody máme v Plzni začátkem července, zhruba jako to Bejbino.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 96.180 (?), 26.1.2016 17:51

Toro F1 pěstuji několik let společně s odrůdou Orkado jako dvě základní odrůdy. Toro plodí opravdu dřív, výnosově je na tom asi stejně jako Orkado nebo Tornado. Chuť je velmi dobrá. Ke Stupickému bych ho nepřirovnávala, s tím spokojená nejsem a už ho pěstovat asi nebudu, rostliny jsou slabší a výnos tudíž nic moc. Orkado zraje později, ale je velmi zdravé, výnosné a hlavně - plody nepraskají, mohou zůstat na keři déle. Dobrá odrůda nejen k přímé konzumaci ale i na další zpracování (lečo, kečup apod.).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 243.114 (?), 17.11.2015 16:07
Leta dávám TipoF1 - silné rostliny, tuhé listy, nepraská ani po vydatném dešti. Univerzální použití na saláty, sušení, jako příloha. Velikost taková "normální". Tastier F1 - velikost golfového míčku, sladké, pevné, nepraská. Pedro F1 jsem měla ve skleníku, je to pozdní skleníkové rajče - úroda byla dost velká, ale i v tom skleníku hodně pozdě a chuť nic moc, chytalo velmi ochotně čerň rajčatovou... Torino F1 se moc neosvědčilo, bylo takové málo vitální, chytlo se ho kdeco.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 17.210 (?), 18.11.2015 16:08

Niektore nazvy su zaujimave, napr Tornado a Uragan. Kto vie, co sa tym myslelo, mozno nic konkretne. Ale mohlo by: Napr odolnost na pocasie (neuskodi ani tornado), alebo stav pri traveni takych rajcin smiley

Pre mna je najvacsim prekvapenim bejbino f1. To je naozaj podarena sorta.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Teta Jana - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (289) - 143.28 (?), 28.11.2015 14:57

Ač u některých rajčat se těžce rozhoduju, jestli příští sezonu ano nebo ne, tak jednu jistotu mám. Jednoznačným vítězem letošního roku je Kumato. Dokonalý tvar, velmi zajímavá barva, exkluzivní chuť a vysoká produkce. Elegantně se vyrovnávalo s extrémním suchem a když začlo pršet, nepraskalo. Po likvidaci rostlin mi zůstala spousta totálně zelených plodů, u nichž jsem vůbec nedoufala, že dozrají. Velmi pomalu se však zabarvují a chuť je parádní. Vůbec neměknou a nehnijí, což se mi třeba u cherry rajčat děje pravidelně. Vypadá to, že ještě na Nový rok bude rajčatový salát.

Kumato dnes
Kumato dnes
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3241) - 173.17 (?), 29.11.2015 18:34

Musím souhlasit s paní Janou, že se jedná o jedno z nejlepších rajčat, která můžeme u nás pěstovat. Stačí si v zimě koupit nějaká rajčata Kumato, z jednoho vybrat semena a tato vysadit. Sice to bude přesev hybridního rajčete, ale je u mnoha pěstitelů ověřeno že toto F2 se chuťově vyrovná originálu F1, jehož semena jsou nedostupná.  Já je pěstuji podobně a podle některých členů mé rodiny jsou to jedny z nejchutnějších rajčat, na mne se většinou ani nedostane. Paní Jano přeji Vám už dopředu Dobrou chuť.smiley

                             Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika