Prosím poraďte s kombinací zeleniny



host - 183.242 (?)
1.2.2011 15:34

Když se tu bavíte o špenátu, zkoušeli jste už novozélandský špenát "čtyřboč"? Patří k našim oblíbeným - sbírá se po celé léto až do zámraz, je to plazivka, snese zastínění, měli jsme ho pod stromy, kde nic jiného nechtělo růst, loni byl na konci okurkových vertikořádků, stačí pár sazenic. Na jarní sklizeň máme zelenou zahradní lebedu. Pro paní Zuzanu - červená řepa poroste dobře, do mrkve zkuste nasít sem tam ředkvičku, než se rozroste mrkev, ředkv. bude snězená. Jarní (nebo lépe celoroční Lento) hlávkový salát můžete to meziřádů, taky se sklízí brzy. Porek nedávejte vedle cibule a hrášek vedle fazolí, prý se nemají rádi. Cerel a petržel bych si nasadila alespoň na nať do polévky a dětem na ozobávání (náš nejmladší takle odmalička chodí ozobávat petžel, cerel, česnek a cibuli). Popínavé fazole jdou prý i do kukuřice, nemám vyzkoušeno. Papriky jsou již k dostání i odolnější např. Lýdie, Nigra. Z Rajčat dětem pro děti určitě Bejbino a Ildi - jsou menší a úrodné. Cibule ze semínek nebude sice veliká, ale učitě na ni nevletí nějaká květilka, dobrá je jarní bílá. A zkuste rozhodit na široko kopr. Nevadí, když bude mezi ostatní zeleninou, jen se musí dávat pozor, aby se nevyplel. Brokolici kupte takovou, která odrůstá - uříznete středovou a budou po celé léto narůstat další, ale menší (i na ty syn chodí). Určitě někdo přihodí další typy. Ať se Vám vše vydaří. Elena

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
         
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 70.100 (?), 1.2.2011 14:44

Já tedy mangold od špenátu rozeznám. Mimoto jsou listy vláknitější. Že roste všude je pravda, vždyť je to taky řípa. Sice jsem špenát nepěstoval, připadlo mi to neproduktivní, ale několik posldeních roků jej pěstuji a čerstvě sklizený špenát se s tím co se koupí v obchodě nedá srovnat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
jacktenrek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (452) - 218.17 (?), 1.2.2011 15:05

jinak to řeknu ma malinke listy jako špenát... klasicky mangold nemusim 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 183.242 (?), 1.2.2011 15:34

Když se tu bavíte o špenátu, zkoušeli jste už novozélandský špenát "čtyřboč"? Patří k našim oblíbeným - sbírá se po celé léto až do zámraz, je to plazivka, snese zastínění, měli jsme ho pod stromy, kde nic jiného nechtělo růst, loni byl na konci okurkových vertikořádků, stačí pár sazenic. Na jarní sklizeň máme zelenou zahradní lebedu. Pro paní Zuzanu - červená řepa poroste dobře, do mrkve zkuste nasít sem tam ředkvičku, než se rozroste mrkev, ředkv. bude snězená. Jarní (nebo lépe celoroční Lento) hlávkový salát můžete to meziřádů, taky se sklízí brzy. Porek nedávejte vedle cibule a hrášek vedle fazolí, prý se nemají rádi. Cerel a petržel bych si nasadila alespoň na nať do polévky a dětem na ozobávání (náš nejmladší takle odmalička chodí ozobávat petžel, cerel, česnek a cibuli). Popínavé fazole jdou prý i do kukuřice, nemám vyzkoušeno. Papriky jsou již k dostání i odolnější např. Lýdie, Nigra. Z Rajčat dětem pro děti určitě Bejbino a Ildi - jsou menší a úrodné. Cibule ze semínek nebude sice veliká, ale učitě na ni nevletí nějaká květilka, dobrá je jarní bílá. A zkuste rozhodit na široko kopr. Nevadí, když bude mezi ostatní zeleninou, jen se musí dávat pozor, aby se nevyplel. Brokolici kupte takovou, která odrůstá - uříznete středovou a budou po celé léto narůstat další, ale menší (i na ty syn chodí). Určitě někdo přihodí další typy. Ať se Vám vše vydaří. Elena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 147.92 (?), 1.2.2011 15:53

Popínavé fazole s kukuřicí jsem loni vyzkoušela, měla jsem to v trojkombinaci s cuketami na kompostě. Můžu tenhle způsob jenom doporučit. Hanča

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 116.7 (?), 3.2.2011 12:29

Nesouhlasím s tím, že mangold nestojí za to pěstovat - mám ho každým rokem a je skvělý; musíte ovšem koupit semena řapíkatého mangoldu. Loni jsem ho měla ze série Paleta barev, a mohu ho jen doporučit! Byl zelený, oranžový a červený, a ty řapíky pokrájené na kousky (třeba jako řapíky rebarbory), mírně podušené na pánvičce, ochucené dobrým kořením, nebo jen tak přihozené k masu, to bylo pochutnání! Veliké listové čepele jsem připravila jako špenát nebo přidala do polévky jako kapustu, no nemělo to chybu. Navíc ty pokrájené řapíky se skvělě zamrazí, takže si ho dopřáváme i teď v zimě. Zkuste ho! Hodně úspěchů, Helena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 152.34 (?), 3.2.2011 16:05

Čtyřboč znám. Já ho měla jsem na jílovité chudé půdě bez jakékoliv péče a úroda byla náramná. Je asi velmi nenáročný.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 42.36 (?), 4.4.2011 8:29

Dobrý den, já bych chtěla jen podotknout, že pokud se rodičům nedařilo v pěstování, nemusí to být i u vás. já se "přistěhovala" do jedné zahrádky, kde se prý nikdy nedařilo česneku a to jste měla vidět můj loňský česnek. Takže půda může být už úplně jiná oproti třeba před deseti lety. Neváhejte a zkoušejte a vylepšete půdu. Petra S.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika