Proč na mé zahradě nečervenají rajčata a nekvetou fazole?



host - 189.109 (?)
9.9.2022 13:22

Ano, přesně tak. S tím rozdílem, že u nás ani v červnu tolik nenapršelo.

Nechápu Waltery a jim podobné, že mají potřebu napadat tento známý fakt - že rajčata mnoho vody nepotřebují, a psát rezolutně "všichni zalévají", "všude je to nezbytné", "vy jdete proti proudu". Co třeba se zamyslet nad tím, zda proti němu nejdete vy? A místo napadání a nazývání "provokací" tuto informaci přijmout jako fakt. Myslíte, že má někdo potřebu si tu vymýšlet pohádky? Proč jako? surprise

Je to míněno jako faktická informace, abyste s tím třeba začali pracovat a zbytečně tou vodou a energií na zalívání neplýtvali.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
host - 189.109 (?), 9.9.2022 12:17

Ne, nedělám si legraci. Rajčata sázím 40 - 50 cm hluboko a zalívat skutečně potřeba nejsou. Nemám potřebu se s vaším "všichni pěstitelé zalévají" jakkoli přít, dělejte si to, jak chcete, a tvrďte si, co libo. Já jen řekl, že je pěstuji i v suchém období bez vody. To je fakt. Berte nebo neberte, váš problém.

Jen mi připadá legrační, když někdo utápí každých několik dní rajčata ve vodě a říká tomu "držel jsem je s vodou hodně zkrátka". wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Elen. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (158) - 126.28 (?), 9.9.2022 12:34

Rajčata také nezalévám, ale mívám je zamulčovaná asi 10 cm vrstvou slámy, ten mulč dělá obrovský rozdíl. Elen

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 250.237 (?), 9.9.2022 12:51

Rajčata jsem letos zalévala jedinkrát 7.5. při výsadbě. Mulčuji posekanou trávou. Úhrn srážek za květen 38mm, červen 102mm, červenec 36mm, srpen 51mm.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 189.109 (?), 9.9.2022 13:22

Ano, přesně tak. S tím rozdílem, že u nás ani v červnu tolik nenapršelo.

Nechápu Waltery a jim podobné, že mají potřebu napadat tento známý fakt - že rajčata mnoho vody nepotřebují, a psát rezolutně "všichni zalévají", "všude je to nezbytné", "vy jdete proti proudu". Co třeba se zamyslet nad tím, zda proti němu nejdete vy? A místo napadání a nazývání "provokací" tuto informaci přijmout jako fakt. Myslíte, že má někdo potřebu si tu vymýšlet pohádky? Proč jako? surprise

Je to míněno jako faktická informace, abyste s tím třeba začali pracovat a zbytečně tou vodou a energií na zalívání neplýtvali.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1749) - 168.103 (?), 9.9.2022 16:08

189.109: mně rajčata i fazole plodí, jako o závod bez toho, abych tu musel řešit, jestli jim dám vody dost nebo málo. Každý, ať si dělá na své zahrádce pokusy, jaké se mu zlíbí. Klidně ať si třeba i nezalévá. Je ale úsměvné, jak vám to startuje na první našlápnutí.wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 97.37 (?), 9.9.2022 14:29

Mulč nemám, rajčata jsem zalíval, ale kde na ně víc pražilo slunce málo vyrostly, chcípáčci vysazení ve stínu je přerostly.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 208.138 (?), 9.9.2022 16:21

Ano, to je způsobeno příliš vysokou teplotou půdy. Pozoruju to u svých řízků. A rozhodně o nich se nedá říct, na rozdíl od sazenic, že by měly nedostatek vody. Na celodenním slunci ani pořádně nevyrostly.

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 208.138 (?), 9.9.2022 16:43

To vůbec není špatný nápad. Tím se i udrží teplota půdy v rozumných mezích.

Mám asi 10 rajčat pod mulčovací textilií 50g/m2. Ale i ty tak po 5 či 6 horkých dnech svěšují hlavičky. Ale ta sláma by mohla pomoct, protože černá textilie se zahřívá. Jenže kde vzít tolik slámy?

Milan

P.S. Měla jsi suchou hnilobu?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Elen. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (158) - 126.28 (?), 11.9.2022 7:24

Milane, suchou hnilobu jsem neměla vůbec. Mulčuju na zahradě skoro všechno, protože mě hrozně nebaví zalévat ani plít. Kde nejsou rostliny moc u sebe (cukety, okurky, brambory a okraje záhonů) dávám dokonce i školkařskou fólii, aby vůbec nerostl plevel a slámu na to, aby se fólie nepřehřívala. Pak je to téměř bezůdržbové a půda je pořád kyprá a plná žížal. Naštěstí zemědělce se slámou mám kousek. A rajčata v sezóně ani nehnojím, na to jsem taky líná smiley, hnůj nebo kompost mi tam na podzim zaoře manžel. Elen

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 208.138 (?), 9.9.2022 15:49

Ano, Jižní Morava. Tedy v rovině. Už vám věřím každé slovo. Nebyl jste to vy, kdo psal, že sázet rajčata našikmo je zbytečné?

Jak hluboká je u vás úrodná ornice? A jak vysoko je hladina spodní vody?

A zase jsme u těch obrovských rozdílů v místních podmínkách. Nic podobného si prostě u sebe nemůžu dovolit. 25 cm jílovky a pak už jen žlutý jíl, tvrdý jako beton. Spodní voda stéká po podložní skále dolů. Jižní svah. Věřte, že v tom není žádné "badatelství" (kteréžto slovo používáte s pohrdáním).

Posíláte nám v geologicky obtížnějších oblastech návod, jak svá rajčata zahubit. Kdysi, když jsem se pěstování moc nevěnoval, se mi to z lajdáctví už podařilo.

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika