Proč na mé zahradě nečervenají rajčata a nekvetou fazole?



host - 189.109 (?)
9.9.2022 12:17

Ne, nedělám si legraci. Rajčata sázím 40 - 50 cm hluboko a zalívat skutečně potřeba nejsou. Nemám potřebu se s vaším "všichni pěstitelé zalévají" jakkoli přít, dělejte si to, jak chcete, a tvrďte si, co libo. Já jen řekl, že je pěstuji i v suchém období bez vody. To je fakt. Berte nebo neberte, váš problém.

Jen mi připadá legrační, když někdo utápí každých několik dní rajčata ve vodě a říká tomu "držel jsem je s vodou hodně zkrátka". wink

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
host - 189.109 (?), 9.9.2022 12:17

Ne, nedělám si legraci. Rajčata sázím 40 - 50 cm hluboko a zalívat skutečně potřeba nejsou. Nemám potřebu se s vaším "všichni pěstitelé zalévají" jakkoli přít, dělejte si to, jak chcete, a tvrďte si, co libo. Já jen řekl, že je pěstuji i v suchém období bez vody. To je fakt. Berte nebo neberte, váš problém.

Jen mi připadá legrační, když někdo utápí každých několik dní rajčata ve vodě a říká tomu "držel jsem je s vodou hodně zkrátka". wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Elen. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (158) - 126.28 (?), 9.9.2022 12:34

Rajčata také nezalévám, ale mívám je zamulčovaná asi 10 cm vrstvou slámy, ten mulč dělá obrovský rozdíl. Elen

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 250.237 (?), 9.9.2022 12:51

Rajčata jsem letos zalévala jedinkrát 7.5. při výsadbě. Mulčuji posekanou trávou. Úhrn srážek za květen 38mm, červen 102mm, červenec 36mm, srpen 51mm.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 189.109 (?), 9.9.2022 13:22

Ano, přesně tak. S tím rozdílem, že u nás ani v červnu tolik nenapršelo.

Nechápu Waltery a jim podobné, že mají potřebu napadat tento známý fakt - že rajčata mnoho vody nepotřebují, a psát rezolutně "všichni zalévají", "všude je to nezbytné", "vy jdete proti proudu". Co třeba se zamyslet nad tím, zda proti němu nejdete vy? A místo napadání a nazývání "provokací" tuto informaci přijmout jako fakt. Myslíte, že má někdo potřebu si tu vymýšlet pohádky? Proč jako? surprise

Je to míněno jako faktická informace, abyste s tím třeba začali pracovat a zbytečně tou vodou a energií na zalívání neplýtvali.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1750) - 168.103 (?), 9.9.2022 16:08

189.109: mně rajčata i fazole plodí, jako o závod bez toho, abych tu musel řešit, jestli jim dám vody dost nebo málo. Každý, ať si dělá na své zahrádce pokusy, jaké se mu zlíbí. Klidně ať si třeba i nezalévá. Je ale úsměvné, jak vám to startuje na první našlápnutí.wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 97.37 (?), 9.9.2022 14:29

Mulč nemám, rajčata jsem zalíval, ale kde na ně víc pražilo slunce málo vyrostly, chcípáčci vysazení ve stínu je přerostly.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 208.138 (?), 9.9.2022 16:21

Ano, to je způsobeno příliš vysokou teplotou půdy. Pozoruju to u svých řízků. A rozhodně o nich se nedá říct, na rozdíl od sazenic, že by měly nedostatek vody. Na celodenním slunci ani pořádně nevyrostly.

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 208.138 (?), 9.9.2022 16:43

To vůbec není špatný nápad. Tím se i udrží teplota půdy v rozumných mezích.

Mám asi 10 rajčat pod mulčovací textilií 50g/m2. Ale i ty tak po 5 či 6 horkých dnech svěšují hlavičky. Ale ta sláma by mohla pomoct, protože černá textilie se zahřívá. Jenže kde vzít tolik slámy?

Milan

P.S. Měla jsi suchou hnilobu?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Elen. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (158) - 126.28 (?), 11.9.2022 7:24

Milane, suchou hnilobu jsem neměla vůbec. Mulčuju na zahradě skoro všechno, protože mě hrozně nebaví zalévat ani plít. Kde nejsou rostliny moc u sebe (cukety, okurky, brambory a okraje záhonů) dávám dokonce i školkařskou fólii, aby vůbec nerostl plevel a slámu na to, aby se fólie nepřehřívala. Pak je to téměř bezůdržbové a půda je pořád kyprá a plná žížal. Naštěstí zemědělce se slámou mám kousek. A rajčata v sezóně ani nehnojím, na to jsem taky líná smiley, hnůj nebo kompost mi tam na podzim zaoře manžel. Elen

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 208.138 (?), 9.9.2022 15:49

Ano, Jižní Morava. Tedy v rovině. Už vám věřím každé slovo. Nebyl jste to vy, kdo psal, že sázet rajčata našikmo je zbytečné?

Jak hluboká je u vás úrodná ornice? A jak vysoko je hladina spodní vody?

A zase jsme u těch obrovských rozdílů v místních podmínkách. Nic podobného si prostě u sebe nemůžu dovolit. 25 cm jílovky a pak už jen žlutý jíl, tvrdý jako beton. Spodní voda stéká po podložní skále dolů. Jižní svah. Věřte, že v tom není žádné "badatelství" (kteréžto slovo používáte s pohrdáním).

Posíláte nám v geologicky obtížnějších oblastech návod, jak svá rajčata zahubit. Kdysi, když jsem se pěstování moc nevěnoval, se mi to z lajdáctví už podařilo.

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika