Pomáhá lunární kalendář?



m@rten - (40) - 78.114 (?)
13.2.2013 10:07

Ale pánové tady jde o základní věc žít a nechat žít, když se s tím nestotožňujete dobře, když ano taky dobře. Nechápu proč to tolik řešíte. Ať si každý dělá co uzná za vhodné, já tomu věřím tak se podlo toho snažím řídit, je to moje svobodná volba. Akupunkturní dráhy také podle západní medicíny neexistují a přesto fungují :)

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8   
                     
host - 41.143 (?), 12.2.2013 21:53

Tahle diskuze nemá smysl. Vliv měsíce na růst a plodnost rostlin je nesmysl. Neexistuje ani jediná teórie, ani předpoklad jak by to mohlo fungovat. Je x faktorů, které mají vliv na růst a plodnost klimatické, půdní podmínky, výživa, tlak chorob a škůdců.... Já bych to uzavřel

Nechme jich. Ať se baví.

Miloš

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 141.32 (?), 12.2.2013 22:01

Při pěstování zeleniny se lunárním kalendářem neřídím, řídím se počasím a volným časem. Ovocné stromy se snažím stříhat v ubývajícím měsíci a roubovat se snažím, když měsíc přibývá, jsou na to vždy dva týdny. Rouby se mi ujímají velmi dobře, vše kromě ořešáku.

Z jiného soudku: Staří dementní lidé bývají v době úplňku neklidní.  J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
jfalta - (39) - 220.94 (?), 13.2.2013 8:07

Ani vliv úplňku na psychyku nebyl rozborem lékařských a policejních záznamů potvrzen. Mýtus o zvýšeném počtu násilných činů a psychyckých abnormalit souvisí se sebeutvrzováním pozorovatele, který si nevědomě více všímá důkazů pro svou doměnku než proti ní. Přečtěte si informace zde a nebo třeba zde

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 182.227 (?), 13.2.2013 8:54

Posledí větou jste trefil hřebík na hlavičku.Takto fungují všechny horoskopy a podobné ptákoviny.P

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 182.227 (?), 13.2.2013 9:07

Abych to zmírnil.Neříkám, že tyto věci jsou na nic.Člověk je tvor věřící a v něco věřit mu pomáhá přežít.Nevím, jestli je dokonce v něco věři, t i když to nemusí být pravda, není lepší, než než nevěřit ničemu.P 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m@rten - (40) - 78.114 (?), 13.2.2013 10:07

Ale pánové tady jde o základní věc žít a nechat žít, když se s tím nestotožňujete dobře, když ano taky dobře. Nechápu proč to tolik řešíte. Ať si každý dělá co uzná za vhodné, já tomu věřím tak se podlo toho snažím řídit, je to moje svobodná volba. Akupunkturní dráhy také podle západní medicíny neexistují a přesto fungují :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 4.7 (?), 13.2.2013 10:26

Je pravda, ze ak uverim lunarnemu kalendaru, i ked je to somarina, je to menej nebezpecne, ako ked uverim nejakej somarine co nam rozpravaju politici....alebo ako ked napr. pre dobru urodu obetujem bohom kohuta a zavesim si hlavu tohto uboheho vtaka pred dvere.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3241) - 5.149 (?), 13.2.2013 17:13

A já věřím, že to nefunguje a je to také moje volba.A mohl bych také napsat proč to řešíte. Ale to je diskuze.

                              Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 13.2.2013 17:59

Po dva roky jsem se pokoušel podle lunárního kalendáře zahradničit (někdy v 2. polovině 90. let, kdy vyšla první přeložená knížka o Měsíci). Nemohu potvrdit, že bych viděl nějaké zřetelné účinky. Ale to neznamená, že žádné nejsou. Když si uvědomíme, že Měsíc dokáže hýbat oceánem, pohánět elektrárny, že se podle něj řídí stovky druhů živočichů v pobřežních vodách, že houby rostou po úplňku,... Těžko si myslet, že rostliny v zahradě budou Měsíc úplně ignorovat. Akorát přesně nevíme, jak se podle něj řídit a jestli ty rozdíly vůbec stojí za to. Některé rady v těch knihách jsou totiž docela uhozené (jako třeba kdy se nenechat operovat, protože se nehojí jizvy, atd.)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 182.227 (?), 13.2.2013 18:57

Oni tyto věci fungují ještě na jednom principu.A ne jenom lunární kalendář, ale i různé zázračné přípravky.Příklad.

Většina lidí ví, že pravidelné cvičení prospívá zdraví.Podle této logiky tedy, když budu hýbat prstem nahoru a dolů, prospívám tím svému zdraví a budu zdravější, protože cvičím.Naprostá většina lidí jsou "odborníci" na toto cvičení a tedy vědí, že je to hloupost a nijak zdravější nebudu.To je to.Jsou odborníci.

Když někdo bude tvrdit, že stříbro obsažené v produktu pomáhá rostlinám, drtivá většina lidí žádní odborníci na toto nejsou a když se to dobře podá, spousta lidí tomu uvěří.Možná to pomáhá, ale nikdo neví kolik je tam účinné látky.Tedy jestli je to srovnatelné s tím hýbáním prstu, anebo je ho tam tolik, že to odpovídá dokonce hýbání celé paže.

Podobně je to i s lunárním kalendářem.Měsíc určitě na spoustu věcí vliv má, ale jaký má vliv na rostliny pochybuju, že někdo ví.Nejsou odborníci.

I p.Vysloužil to potvrdil.Na hojení ran je odborník, takže ví, že měsíc žádný vliv nemá.Na ostatní odborník není, takže připouští, že může mít vliv.

To je to.Odbornost rozhoduje zda tomu budeme věřít, nebo nebudeme.P

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika