Plody na rajčatech nerostou



Michal. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (711) - 8.222 (?)
23.6.2013 20:48

Pohlcovat a odrážet je pravý opak, ne? Když něco vidím zeleně, znamená to, že to pohltí vše kromě zelené, tu odrazí nebo propustí. V případě fóliáku fólie propustí dovnitř jen zelenou barvu, jak správně píše Mr. Big.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
kastef - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (262) - 138.131 (?), 23.6.2013 19:21

no ale proč to prodávají, přece do foliáku se dávají rajčata, okurky,papriky.Taky si myslím, že neoplozený květ neudělá nic, prostě upadne.Manžel tvrdil, že na krabici bylo doslova že je to na rajčata.Co teď s tím, sundat celý ten nesmysl, a nechat venku, ale co s tým, co se tam tedy dá pěstovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 41.143 (?), 23.6.2013 19:41

...a to podle mne znamená, že propouští zejména zelenou barvu z celého spektra barev.

Nikoliv, to znamená, že zelenou barvu pohlcuje resp. odráží.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3252) - 5.149 (?), 23.6.2013 19:50

Moc tomu nerozumím, ale když jsem dělal fotky, tak jsem měl červenou žárovku a v temné komoře jsem měl opravdu červené světlo. Tak nevím? Nechám si vysvětlit.

                   Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
kastef - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (262) - 138.131 (?), 23.6.2013 19:58

mám ten foliák tedy sundat?Papriky tam plody mají...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Michal. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (711) - 8.222 (?), 23.6.2013 20:48

Pohlcovat a odrážet je pravý opak, ne? Když něco vidím zeleně, znamená to, že to pohltí vše kromě zelené, tu odrazí nebo propustí. V případě fóliáku fólie propustí dovnitř jen zelenou barvu, jak správně píše Mr. Big.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
kastef - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (262) - 138.131 (?), 23.6.2013 20:57

to je vše pěkné, ale co teď s tím...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3252) - 5.149 (?), 23.6.2013 21:05

Zkusit oddělat folii na straně ze které svítí po většinu dne slunce (třeba jen odhrnout). Jinak nevím, Vaši konstrukci neznám. Prostě zkoušet nic jiného Vám asi nezbyde. Tepla je snad už dost a ani nějaké ochlazení nebude mít fatální důsledky- rajčata jsou vlastně takový plevel.

                      Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
kastef - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (262) - 138.131 (?), 23.6.2013 21:37

ono je to celé natažené v kuse, dveře sou rolovací, skoro přes celou kratší stenu, jsou pořád otevřeny.Přímo proti těm dveřím svítí slunko v ranních hodinách, asi do půl desáté.Ještě mám menší foliák, to je jen taková bouda asi 2 x   0,7m, tam mám 5 sazenic rajčat, tam není takové teplo tak to teprv začíná kvést, tak uvidím.Plachta je na tom stejná jako na tom velkém-

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 141.32 (?), 23.6.2013 22:04

Špatně opylený květ rajčete udělá malý plod, který nemá tendenci zrát. Dnes jsem prohlížela vijany ve skleníku a mám tam v některých vijanech drobná rajčátka (vždy několik). Na některých odrůdách na vijanech některé plody chybí, květy opadaly. Může to být odrůdová reakce na horší opylení. Některé plody zcela opadají, u jiných odrůd se špatně vyvíjejí a velmi pomalu zrají. Dobře se mi letos opyluje Bejbino a Tomatoberry. Opadávají květy u Christmas grapes. Minulý týden nebyl pro existenci rajčat ve skleníku ideální.  I přes větrání byla teplota vysoká a to se na vývinu plodů musí projevit.   J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 68.141 (?), 23.6.2013 22:22

K te zelene barve: zelene spektrum je pro kytky prakticky "neviditelne", vubec nic z nej nevyuziji...

A k tomu opyleni: neumim si predstavit, ze neopyleny kvet se zmeni na plod (ze by mel celou genetickou informaci od matecni rostliny?), to by pak taky obcas mohla otehotnet treba zena bez muze.. Ikdyz chapu, ze priroda je mocna a rostliny jsou rostliny. A pod pojmem "Spatne opyleny kvet" (viz prispevek vys) si neumim predstavit uz vubec nic.. Seminko pylu predalo jen cast geneticke informace nebo jak? To mi prijde trochu divne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika