Plísen bramborová na rajčatech 2016



host - 17.210 (?)
21.7.2016 11:15

"Přírodní látka, žadná ochranná lhůta".... žádný účinek

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
         
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4485) - 38.136 (?), 20.7.2016 22:48

Zjara stříkat Kuprikolem je skutečně houby platné a Polyversum je na prd. A ke kořenům vůbec. Pokud nechcete organickou chemii, tak teď stříkněte tím Kuprikolem. Kuprikol se běžně používá v ekologickém zemědělství.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10133) - 196.17 (?), 20.7.2016 23:20

Paní Jitko, stříkat na jaře Kuprikolem je docela nesmysl, jak Vás to napadlo? U paní nebo pána 145.4 bych to na plíseň bramborovou neviděl. Acrobat v dávce 10 g na na 3 litry je bezpečný, žádný zápach z plodů. Dozrávají první výborné Goldkrony, Bejbina, Strilla, Starty, Orkáda.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Registrovanýuživatel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 174.254 (?), 21.7.2016 14:29

Polyversum se nestříká, ale zalívá, přečtěte si návod.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 33.51 (?), 21.7.2016 11:08

Ještě k tomu mléku, ve starší příručce Receptáře jsem objevil návod na použití méka v ochraně proti této plísni. Uvádějí směs nepaster. mléka s vodou v poměru 1:1, preventivně 1x týdně.  Neprobíralo se to už tady? Má s tím někdo nějaké zkušenosti? Přírodní látka, žadná ochranná lhůta. Jaroslav

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 17.210 (?), 21.7.2016 11:15

"Přírodní látka, žadná ochranná lhůta".... žádný účinek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10133) - 196.17 (?), 21.7.2016 13:18

Kdysi dávno jsem to s tím mlékem zkoušel. Všechna rajčata durch zplesnivěla. Asi jako, kdyby jste nepoužili vůbec nic.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
alvav - (44) - 82.122 (?), 4.9.2016 7:42

Má ještě cenu stříkat proti plísni? A čím? Letos jsem stříkala 2x Acrobatem,

plíseň se ale teď začíná objevovat. A má pršet... Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 191.123 (?), 6.8.2016 12:21

Připojuji se s prosbou o radu. Kolem půlky července dostaly rajčata Ortivu, minulou sobotu jsem zaznamenal první stopy plísně, tak jsem použil Acrobat a dneska můžu rajčata buď úplně zlikvidovat, nebo se pokusit uchránit aspoň ty zbývající zelené, které ještě nejsou totálně KO. Jaký smysl má utrácet za chemii, když mám 6.srpna po zhruba dvou týdnech sklizně rostliny ničit? 

Ortiva měla mít preventivní účinek, Acrobat jsem nasadil při prvním výskytu. Evidentně nezabralo nic, silně pochybuji, že bez aplikace obou postřiků by stav mohl být horší.

Rajčata jsou moje výsostná plodina, pro letošek se s nimi s těžkým srdcem asi musím rozloučit, ale co příště udělat jinak?

PS: Hrdou výjimku tvoří odrůda San Marzano, čtyři rostliny její varianty od Sema jsou zcela bez příznaků plísně, jen by to chtělo dřívější zrání.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 142.1 (?), 6.8.2016 14:07

Některý rok s nepříznivým průběhem počasí je infekční tlak plísně tak silný, že nepomůže ani postřik svěcenou vodou. Leto je rozložení srážek po republice nepravidelné, to vede v některých oblastech k výskytu plísní, jinde mají suicho. U nás naštěstí ještě plíseň není, v lese neroste ani prašivka. Taky na účinnou látku v postřiku mohla vzniknout rezistence. 

Pro příští rok bych doporučila pšstování pod přístřeškem s dobrým bočním větráním. Nebo doufat v příznivější počasí.  J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 239.34 (?), 6.8.2016 18:33
Pochybuji ze by nezabralo nic, mozna jste nekde udelal chybu. V pripade nepříznivého počasí postrik pusobi preventivne max. 2 tydny.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika