Phytophthora infestans



KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 25.216 (?)
30.8.2020 9:17

Před pár dny jsem stříkal Kuprikolem. Možná za 14 dnů postřik zopakuju. Plíseň zatím není. Ale říkám to stále: Začít s postřiky se musí od konce června, nejpozději začátkem července. Lehce polevit se může až v srpnu, v době největší sklizně. Na začátku září pak ještě měď a rajčata plodí do prvních mrazíků. Včera mě dojaly ty kecy na Nově, jak postřiky letos nefungují a sypání slimákům taky nesad.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 25.216 (?), 17.8.2020 19:23

Black Cherry v příspěvku ze dne 15.8.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 172.158 (?), 17.8.2020 20:09

Lepší fotka toho Black chery by nebyla?

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 25.216 (?), 18.8.2020 19:22

..


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 25.216 (?), 18.8.2020 19:26

Black Cherry z Baumaxu


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 25.216 (?), 18.8.2020 19:30

Black Cherry živě... Chutná rajčata. Dobře zralá mně připadají chutnější než Goldkrone. Nevyzrálá jsou kyselá, ale i po vyzrání jsou kyselejší než Goldkrone. Jsou ale chuťově rajčatovější. Jsou větší než Goldkrone, které je o pár dnů ranější.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 172.158 (?), 19.8.2020 7:20

Díky, jen jsem chtěl vědět jestli Vám v tom letošním mokru nepraskají, Já když jsem je pěstoval, tak hrozně moc praskaly. Jinak u nás u mnoha lidí opravdová plíseň bramborová. Dva tři dny a všechno pryč i to co otrhali bylo k ničemu. Je vidět, že poctivě stříkáte.yes

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 29.8.2020 18:23

Kdo pozdě seje, pozdě sklízí. Přesto sklízíme tedy až v posledních dnech mísy chutných rajčat. Větší červená jsou dobrá, ale nejvíc mně šmakuje Grandenberry, Rubinka, Goldkrone, Sungold, Bejbino. Plíseň bramboru na rajčatech vyskočila sem tam, ale patrná je pouze při bližším ohledání. Jestli ještě aplikovat naposledy Ortivu, to pořád nevím. Ochraně mědí moc nevěřím. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 232.119 (?), 29.8.2020 21:58

My jsme včera v Chrudimi ještě Ortivou stříkali. Také máme plíseň úplně nepatrně, ale rajčata jsou obalená a byla by škoda, kdyby zašla. Letos to bez chemie nejde. Ale my to prostě nijak neprožíváme. Nektariny a broskve nedostaly tolik, co asi měly a sotva jsme ochutnali, všechno shnilo. Tož tak.smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 25.216 (?), 30.8.2020 9:17

Před pár dny jsem stříkal Kuprikolem. Možná za 14 dnů postřik zopakuju. Plíseň zatím není. Ale říkám to stále: Začít s postřiky se musí od konce června, nejpozději začátkem července. Lehce polevit se může až v srpnu, v době největší sklizně. Na začátku září pak ještě měď a rajčata plodí do prvních mrazíků. Včera mě dojaly ty kecy na Nově, jak postřiky letos nefungují a sypání slimákům taky nesad.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 30.8.2020 20:12

Taky jsem to na Nově včera viděl a slyšel. Ač nerad, musím přiznat, že bez chemie bych rajčata letos neměl. Co se týče pána z Chrudimi, tak na ovoci moniliová hniloba pracuje velmi intenzivně. Postřiky existují, ale nikdy jsem se k nim neodhodlal. Spoléhám na to, že vždycky něco zbude, ale letos leckde nezbylo vůbec nic.Jako nechci se bát kontaminace půdy mědí, ale kolik už jsem jí tady vystříkal na broskvoně za ty léta. Teď ještě přidávám navíc i podzimní postřik po opadu listů kvůli odumírání pupenů, takže nevím, no... uvidíme.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika