Pěstování tykví a dýně Hokkaido



Onfrapal - (38) - 120.40 (?)
14.8.2019 20:24

Dobrý den.

Konečně mi začli plodit patizony, Bohužel jsem je vysadil na poslední chvíli.

Nyní se mi objevili na listech bílé fleky. Jedná se o padlí? Pokud ano, je na to nějáký Vámi vyzkoušený postřik? Nikdy jsem jej nepoužil, jak je aplikovat? Z horní nebo ze spodní části listů? Nespálí, nebo nepoškodí květy?

Děkuji Vám za jakékoliv info.




Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
   
tibi469 - (48) - 246.101 (?), 20.8.2016 19:15

Přikládám nové fotky.Při pěstování nepoužívám chemickou ochranu ani minerální hnojiva.Hnojím jen slepičím trusem, ten po rozhození zapravím na podzim do půdy.Nepřihnojuji jen odpleveluji a dle potřeby zalévám.Letos mám též výbornou úrodu, tykve se plazí i po plotě.Pěstuji v nadmořské výšce 300m.
















Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
tibi469 - (48) - 246.101 (?), 7.9.2016 15:43

Chtěl bych přidat nové fotky Tykev pižmová muškátová a její průřez.Je to středně pozdní tykev, která se podle literatury hodí více do teplejších nížin.Ale dá se pěstovat bez problémů i ve vyšších polohách pěstuji v 300 m.Má hruškovitý tvar, semena jsou jen na konci tykve a je jich tam málo.Pěstuje se jako běžné tykve a cukety.Lépe snáší sucho.Má výborné chutové vlastnosti, které ji dávají široké uplatnění v gastronomii.Od polévek, po pečení a výborné jsou z ní bramboráky.Po nastrouhání nemá tak vysoký obsah vody jako cukety.Celkový obsah dužniny je vyšší jako u cuket, protože má málo semen a ty ještě jsou soustředěny jen v koncové části tykve.Dobře se skladuje, neměkne doba skladování je i pár měsíců.Pěstování této tykve,  nám dává určitě široké možnosti použití.




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 32.250 (?), 10.8.2019 2:36

Hokkaido kvete, ale neopyluje se.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Onfrapal - (38) - 120.40 (?), 14.8.2019 20:24

Dobrý den.

Konečně mi začli plodit patizony, Bohužel jsem je vysadil na poslední chvíli.

Nyní se mi objevili na listech bílé fleky. Jedná se o padlí? Pokud ano, je na to nějáký Vámi vyzkoušený postřik? Nikdy jsem jej nepoužil, jak je aplikovat? Z horní nebo ze spodní části listů? Nespálí, nebo nepoškodí květy?

Děkuji Vám za jakékoliv info.




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3239) - 135.151 (?), 15.8.2019 6:14

Ano, je to padlí. Dýně nestříkám, raději poškozené listy odtrhnu. Rostliny rychle narůstají a tvoří nové.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika