Pěstování rajčat v pařeništi



host - 60.198 (?)
17.4.2023 18:38

Pařeniště je dobrý sluha, ale musí se tomu pomáhat. Stačí jedna nepozornost a teplota během několika hodin stupne k padesátce a je všechno v čudu. Já se držím zásady, že raději víc otevřu a větrám i když třeba v noci bude teplota nižší než by byla kdybych nevětral, Ideální by bylo, kdybych měl zahradu u domu, ráno bych pařeniště částečně otevřel a večer zavřel. Také dávám sazenice do pařeniště, kelímky postavím do nádoby s vodou, aby nevysychaly.

           Vkladimír

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3,  4,  5   
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3252) - 60.198 (?), 17.4.2023 14:43, zobrazeno: 7736x

Již osmým rokem pěstuji raná keříčková rajčata ve studením pařeništi. Zajímá mne jestli někdo tady z tohoto fóra také pěstuje (brzy na jaře k urychlení sklizně) rostliny rajčat v pařeništi. Rád bych znal vaše zkušenosti.
Letos jsem do těch svých dvou pařenišť sázel přerostlé sazenice o dva týdny později, minulou středu a za vydatného deště ve čtvrtek. Když jsem dnes přišel na zahradu, zjistil jsem, že jsem zapomněl jedno okno zavřít, takže teplota v tom hlubokém pařeništi byla stejná jako venku. Nijak se to ale neprojevilo na rostlinách. Dosypal jsem ke každé rostlině půdu, dal jsem klece, zalil je a pařeniště jsem uzavřel. Na skla jsem dal ještě stínící tkaninu.

           Vladimír

Hluboké pařeniště
Hluboké pařeniště
Nízké pařeniště
Nízké pařeniště
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Biegler - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (210) - 81.144 (?), 17.4.2023 17:34
Nevím jak to bude letos, ale občas vidívám u sousedů malé pařeništátko, ve kterém předpěstovávají sadbu rajčat. Ale také jsem tam zahlédl spálené rostliny úplně na troud pravděpodobně od Slunce, pak jim vnučky přivezly jiné.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 60.198 (?), 17.4.2023 18:38

Pařeniště je dobrý sluha, ale musí se tomu pomáhat. Stačí jedna nepozornost a teplota během několika hodin stupne k padesátce a je všechno v čudu. Já se držím zásady, že raději víc otevřu a větrám i když třeba v noci bude teplota nižší než by byla kdybych nevětral, Ideální by bylo, kdybych měl zahradu u domu, ráno bych pařeniště částečně otevřel a večer zavřel. Také dávám sazenice do pařeniště, kelímky postavím do nádoby s vodou, aby nevysychaly.

           Vkladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Biegler - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (210) - 81.144 (?), 17.4.2023 19:33
Já preferuju hlavně kapličky, ale to už nesmí hrozit déle trvající mrazy pro některé rostliny. Na druhou stranu při tom ochlazejí které pálilo meruně mi tam začalo růst osivo ředkviček. Ale mnohokrát mi v létě zachránily záhony před krupobitím a nebo umlácením deštěm. I k zastínění po výsadbě jsou dobré.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 60.198 (?), 17.4.2023 20:07

Netuším co ta kaplička je.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 91.196 (?), 18.4.2023 6:45

Kaplička zahradní-přenosný kryt? SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Biegler - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (210) - 81.144 (?), 18.4.2023 8:10
Tak se u nás říká té konstrukci na které je položená ta textilie nebo plachta. Používalo se to i na sušení obilí.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3252) - 62.108 (?), 19.4.2023 13:29

Tas takové přenosné kapličky používám k ochraně košťálovin před bělásky a můrami. V zimě 1920/21 jsem měl v těchto kapličkách ozimé zelí, kapustu a květáky. Celý tento pokus byl úspěšný, pokračoval bych, ale už na tak rozsáhlé zahradničení nemám sílu. Zůstávám jen u rajčat.

           Vladimír

Květáky
Květáky
Pod sněhem
Pod sněhem
27.5.2021
27.5.2021
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Biegler - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (210) - 81.144 (?), 19.4.2023 16:14
Moc pěkné to máte. Moje konstrukce má jen jednoduchý trojúhelníkový tvar, nepoužívám mulčovací textilie a ani kapkovou závlahu. Jo já dnes vykopal poslední štreku odvodnovacího příkopu, aby bylo Medardovi jasné, že už mu definitivně odzvonilo a taky nemám zad a svalů na rozdávání... Zítra se má ochladit až na -2, kocour není doma aby ve skleníku zahříval, vsadím se, že tam všechno zmrzne...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 62.183 (?), 20.4.2023 7:22

Zmrzlo něco?

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika