Jaká rajčata pěstujete



m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?)
15.8.2012 19:34

Ano Nastja Slastjona je výborná a velmi podobná Finiku červenému, mám ji letos poprvé a jsem spokojen.

Vypadá to že ta Novinka Pr. F1 není

Nastja Slastjona
Nastja Slastjona
Novinka Pridnevstroja
Novinka Pridnevstroja
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
            
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3241) - 5.149 (?), 10.5.2012 19:21

Dovolil jsem si shrnout k dnešnímu dni výsledky této ankety. Ankety se zúčastnilo 21 respondentů, kteří pěstují celkem 122 odrůd, z toho 78 odrůd pěstuje jen jeden pěstitel. Nejvíce jsou pěstovány české odrůdy ze Sema a to Bejbino 14x, Stupické 10x, Pollicino 9x, Ildy 8x. Z cizích San Marzano9 x s varietami 16x. Různých černých odrůd (podle názvů) se pěstuje 19 druhů. Překvapilo mne, že nikdo nepěstuje Brandywine, která je ve světě často považována za nejchutnější rajče. Obecně se skoro nepěsují determinantní odrůdy a beefsteaková rajčata se také moc nepěstují snad jen Býčí srdce a Beefmaster.

           Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
gonga - (4) - 8.218 (?), 14.5.2012 7:25

Sice pozdě, ale připojím se svou troškou do mlýna:

Letos jsem vysel objednaná z tomatofest.com:

Black cherry
Paul Robeson
Blondkopfchen
Green zebra
Azoyochka
Caspian pink
Dagma´s perfection

Tak uvidíme, letos poprvé zkouším pěstovat pod okrajem střechy v nádobách, protože chladný a deštivý srpen v minulých letech mojí úrodě rajčat ve volné půdě příliš nepřál.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
VeniH - (16) - 43.102 (?), 23.5.2012 15:55

Já jsem letos vysela (a už samozřejmě i vysadila) tyto odrůdy: Green Zebra, Black Krim, bulharské velké růžové, Pollicino, Black Truffle, Russian Purple Plum, Zlatava, Gardener´s Delight, Tastier, Cherry. Celkem asi 35 rostlin. Lokalita Praha 9 - Horní Počernice. Pěstuji většinu ve velkých kbelících od malířských barev, ty zbylé volně v záhonu. Skleník nemám :-( 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3241) - 5.149 (?), 15.8.2012 17:31

Tak tady sedím u PC a přemýšlím co napsat o tyčkových rajčatech která letos pěstuji (myslím tím ta, která nejsou na sušení a která nejsou bifteková). Původně jsem si to představoval tak, že jednoduše udělám pořadí rajčat dle toho jak mně chutnají. Teď už třetím dnem chutnám a chutnám a nejsem schopen jednoznačně určit jak to vlastně je. Jeden z důvodů je, že mám pocit, že všechny české odrůdy (snad s výjimkou Start F1) mně v předcházejících letech chutnaly vic. Letos mám rostliny těchto českých odrůd o 50% větší a i plody jsou podstatně větší, ale chuťově jak někdo tady na webu napsal jalová. Přitom dusíkem vůbec během sezóny nehnojím, jen při výsadbě dávám kompost. Myslím si, že problém je v tom, že u nás prakticky od 19.5. bylo počasí s ideálními denními a nočními teplotami pro růst rajčat. Vůbec nepršelo (mimo nějakou tu bouřku). Já jsem zalíval dvakrát tolik než obvykle, aby mně rajčata neuschla. Tak proč by rajčat nerostla? Vidím v tom podobenství s kuřaty-velkochovy vypěstují kuřata do konzumní velikost v nepředstavitelně krátké době, ale když srovnáte kvalitu z normálního chovu doma s kuřaty takto vypěstovanými tak ihned poznáte rozdíl (já už dnes ani nevím, která ta kuřata mně chutnají více- prostě jsem zvyklý na ta jak bych řekl supermarketová). A tak moje hodnocení bez pořadí:

Start F1- moje chuťově nejoblíbenější rajče, letos 90% sklizených plodů má žlutý límec kolem stopky (nestejnoměrné dozrávání). Dnes jsem sbíral tato rajčata z jedné rostliny, která byla ze všech stran zastíněna ostatními rostlinami a z jedenácti plodů neměl ani jeden tento límec. Je mně jasné, že i když je tato odrůda k této abiotické chorbě náchylná, tak při zastínění se tomu dá zabránit i v takovém slunečném létě, jaké u nás je. Asi bych neměl být příští rok líný a rostliny zastínit, asi by stačilo starou záclonou.

Stupické polní rané- zklamání z chuti, rostliny velké a silné, úroda velká a část plodů také se žlutým límcem

Bejbino-většina plodů podstatně větší než je deklarováno firmou SEMO, stále tápu, které rajče už je opravdu zralé, utrhnu jedno, je výborné, utrhnu druhé zdá se mně nedozrálé. Barva je skoro stejná (dle mého zraku), oba plody jsou tvrdé. Zdá se mně také, že loni bylo chutnější. Pochopitelně bez límce.

Pollicino-zklamání z chuti, sice vysoká úroda, velké plody, vůbec nepraskají (např. loni jsem měl 50% rajčat prasklých, ale ta chuť byla daleko lepší- i těch prasklých)

Minibell- na zahradě chuťově nic moc, na balkoně stejné a ještě k tomu enormě silná slupka, která zbyde v ústech když rajče rozkoušu- tak leda na vyplivnutí. Nebudu již pěstovat.

Philova- tato odrůda, kterou jsem vlastně za drahý peníz koupil abych si odzkoušel její toletrantnost k plísni bramborové mne jednoznačně překvapila výbornou chutí- letos jistě lepší než Pollicino i Bejbino. Na závadu je snad jen ta vysoká cena semen.

Gardener´s delight- řekl bych dobré rajče, pro mne až moc sladké, slupka jemná. Na jedné rostlině jsem měl potíže se suchou nekrózou konce plodu (nedostatek vápníku) na všech rastlinách alternariová skvrnitost prvděpodobně nakažená semena.Budu pěstovat ze svých semen a uvidím.

Principe Borghese- mne svou chutí neoslovilo, ale toto trajče pěstuji na sušení jako Pienollo

Tigerella-značná převaha kyselin nad cukry, rajče kyselé, připomělo mně rajčata Duo, která jsem loni všechna vyhodil na kompost. Pokud někdo víte nějaký způsob, jak tato rajčata nějak smysluplně zpracovat, poraďte, jinak zase skončí na kompostu.

Rajče hroznové (no name), koupil jsem sazenici v obchodě se zeleninou stejně tak jako rajče rybízové. Obě mají příjemnou rajčatovou chuť, jak jsou úrodné nevím, protože jsem je ani nevyvazoval ani nezaléval. Asi si nechám nějaké semena a zkusím na balkoně, problém je že nevím jak jsou rané.

Před chvílí jsem koupil v zelenině za dvě koruny taková čtyři malá (průměr 3 cm) hnědá rajčátka na vijanu (bylo deklarováno, že jsou ze Slovenska), teď jsem je ochutnal a jsou velmi dobrá, tak si jedno nechám na semena.

I když ještě není konec sezóny, tak toto je mé hodnocení rajčat která jsem letos pěstoval.

         Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 15.8.2012 17:45

u nas jsme zalili jednou po vysadbe a pak az jednou v prubehu konce cervna, sazime velice hluboko - je to jizni svah a tak jsou rajcata na extremnim slunci a suchu, zvladaji to bez uhony - narozdil od jinych zelenin.

Pollicino-take letos nepraska, chutove dobre

Petula RZ - nejlepší z klas.červených rajčat, rané, velké plody, chuťově dobré, bezkonkurenčí

Cherrola-velice plodná, vyrovnaná, postupuje do dalších let

Ikra Oranževaja - velice raná a velmi dobrá

Ruším - Karat, Orange Caviar - málo plodné a málo rostoucí

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 15.8.2012 19:17

U mne jsou největšími držáky opět soudečkové odrůdy a Bejbino, z černých nechávám jen Kumato. Vyřazuji několik malých červených kulatých odrůd cherry, se soudkama nemohou soutěžit.  Docela dobře se soudky porvaly i s počasím a začínají nyní lépe vyzrávat, ovšem za loňským rokem zaostávají. Soudky vypadají tvarově stejně jako vloni což se o ostatních odrůdách říci nedá.

Sušíme a sušíme - s vyzráváním jsou na tom velmi špatně Corsara a San Marzana, a víceméně všechny protáhlé odrůdy. Naopak vynikající na sušení se mi jeví odrůda Novinka Přidněstrojí která je raná, tuhá se silnou stěnou a semínky jen oklolo středu, jinak je doslova dutá. Letos ji mám podruhé, vloni byla ale kulatější.

Golden Santa
Golden Santa
Finik Krasnyj
Finik Krasnyj
Billa
Billa
Orange Santa
Orange Santa
Tomatoberry Garden
Tomatoberry Garden
Rosada vyzrává letos špatně
Rosada vyzrává letos špatně
Děvočka už se polepšila ale do té správné sladkosti jí ještě něco chybí
Děvočka už se polepšila ale do té správné sladkosti jí ještě něco chybí
Ovšem to co předvádí San Marzano je prach a bída.
Ovšem to co předvádí San Marzano je prach a bída.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 15.8.2012 19:20

a ta na suseni Mirku je F1?

jinak ze cherry jsem si vzpomnel na vynikajici Nastja Slastjona - rana, plodna, chutove vynikajici, budu muset zitra taky neco fotnout

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 15.8.2012 19:34

Ano Nastja Slastjona je výborná a velmi podobná Finiku červenému, mám ji letos poprvé a jsem spokojen.

Vypadá to že ta Novinka Pr. F1 není

Nastja Slastjona
Nastja Slastjona
Novinka Pridnevstroja
Novinka Pridnevstroja
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 15.8.2012 19:43

akorad mi nedela ty zelene kolecka pod stopkou, cim je to zpusobeno?ze by malo Ca? - u vas na Břeclavsku jsou vsak vice Ca půdy, takze me to ted zarazi enlightened

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 15.8.2012 21:28

Je to o počasí, vloni to bylo óká.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika