Pěstování rajčat 2013



P.Z. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (717) - 148.21 (?)
8.1.2013 22:32

Aky je v nich rozdiel presne neviem, to npise niekto iny, no minimalne v nazve. ;)

Inak ked si pozriete prispevok nad vami od Mr Bigggg, tak je ocividne, ze rozdiel v nich bude...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
                     
P.Z. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (717) - 148.21 (?), 8.1.2013 22:32

Aky je v nich rozdiel presne neviem, to npise niekto iny, no minimalne v nazve. ;)

Inak ked si pozriete prispevok nad vami od Mr Bigggg, tak je ocividne, ze rozdiel v nich bude...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3270) - 5.149 (?), 9.1.2013 6:33

Pochopitelně pokud jsem psal o SM Gigante nebo jen Gigante tak se jednalo o SM Gigante 3. Nevím, jestli jsem zde na webu již někdy zavěsil obrázky, které jsem si udělal pro svou potřebu. Na prvním obrázku od leva Gigante, Corsaro, SM 3, Lampadina, nano- všechno San Marzano. Na druhém obrázku ve stejném pořadí ve směru hodinových ručiček.Kvalita obrázků nic moc- prostě stará Nokia.

K tomu číslu- je to částečně otázka historie (všechny odrůdy SM vznikly výběrem z rajčat pěstovaných v oblasti okolo městečka San Marzano), ale také součást ochranářské politiky- certifikát na to uvádět výrobky se značkou San Marzano mají jen výrobky vyrobené z rajčat San Marzano výběr 2 a pěstované v přímo určené oblasti pod Vesuvem. Ostatní např. s označení 3, nejsou ty pravé, ale mně to vůbec nevadí. Takhle nějak jsem to pochopil já z toho co je psáno na internetu.

            Mr Big

Typy San Marzana
Typy San Marzana
Řez rajčaty
Řez rajčaty
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
P.Z. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (717) - 148.21 (?), 9.1.2013 9:29

S toho mi vypliva ze na prvom obrazku, prvy a treti plod z lava su rovnakej odrody? Je to tak alebo nechapem?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3270) - 5.149 (?), 9.1.2013 10:29

První zleva je San Marzano Gigante 3, třetí je San Marzano 3. Když jsem to fotil, tak jsem neměl Gigante moc velké, proto ten rozdíl není tak velký.

                          Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
ivap - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (754) - 243.114 (?), 8.1.2013 22:50

Obávám se, že Datterino F1 je výmysl firmy Neoseeds. Pokud si probrouzdáte web, tak na italských serverech se píše o rajčatech typu datterino, san Marzane, cherry, cuor di bue, Roma, Costoluto a jsou k jednotlivým typům uvedeny odrůdy. wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
deerslayer - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (489) - 84.120 (?), 10.1.2013 19:24

Tak som to nevydržal a vysial som semienka na to vaše "Řízkování"...do smesi substrátua Agroperlitu somdalpo 2 semienka: Rajče černé (objednané zo známeho zdroja, ktorý má reklamu napravo hore na tejto stránke, nie je pri ňom žiadny názov druhu a píše sa: Rajče černé - jedná se o původní odrůdu rajčat, které jsou svým zbarvením i chutí neobvyklé. Chuť rajčete černého je sladká a zřetelně od typické rajčatové chuti. Někteří tvrdí, že chuťově je rajče černé nejlepší a od té doby, co ho vyzkoušeli už vyžadují jen tuto odrůdu.), neznáma žltá odroda( z plodu z balkona od svokrovcov, dostali priesadu od známych, veľmi chutné plody veľkosti holubacieho vajca), Venus, Býčie srdce, Radana, Pollicino, San Marzano Gigante 3 (na obale uvedené NEHYBRID),Phantasia. No, vidím, že ešte budem dosievať, zabudol som na náš obľúbený Perún. Inak, manželka sa dosť čudovala...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
P.Z. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (717) - 148.21 (?), 10.1.2013 22:44

Ahojte, uz sa to tu asi viackrat riesilo no predsa sa spytam.

Aku osvedcenu odrodu, ktora sa da zohnat u nas (semo a pod.), by ste mi odporucili ako top, na vyrobu kecupov a pretlakov? (najlepsie tyckovu)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3270) - 5.149 (?), 12.1.2013 8:38

Aby tento dotaz nezapadl: Já dělám protlak z běžných hybridních odrůd české provenience (v současné době ze Startu), ale dělával jsem z Domina, Tornáda, Orkáda, Uraganu, prostě ze všeho co mně chutnalo nebo jsem právě zkoušel. Pokud jde o top odrůdy, tak bych asi souhlasil s celosvětově proslulými tyčkovými odrůdami typu San Marzano (u nás San Marzano 3, San Marzano Gigante 3 a Scatolone). Problém je v tom, že tyto odrůdy nejsou u nás tak lehce pěstovatelné jako výše uvedené české odrůdy a jejich výnos může být zklamáním. Já je pěstuji a dělám z nich tzv.rajčatovou drť-oloupu je, podélně rozříznu a nacpu je do sklenice. Zaleji protlakem ze Startu  , což má také pozitivní vliv na konzervaci (vyšší obsah kyselin). Prostě "portfolio" by mělo obsahovat alespoň dvě odrůdy- jednu jistotu a druhou top (alespoň v začátcích).

          Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
P.Z. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (717) - 148.21 (?), 12.1.2013 11:12

SM gigante 3, tohto roku vyskusam, len mam strach aby nebolo nachylne na choroby, nakolko to nie je F1. dik

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 12.1.2013 11:23

rekl bych, ze SM je urcite odolnejsi sorta na plisen, mozna bych rekl, ze chce o trochu vice Ca nez jine odrudy, ale na choroby je to dobra odruda

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?13.6.2024
Kouří do místnosti10.6.2024
Traverzy IPE5.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika