Pěstování rajčat 2013



P.Z. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (717) - 148.21 (?)
6.1.2013 22:06

Zdravim vsetkych, zapojim sa tiez do diskusie. 

Mate niekto prosim vas, nejaku skusenost s odrodou Bovita? 

Uvadza sa pri nej: Skorá odroda, vhodná na priemyselné spracovanie i priamy konzum. Plod je stredne veľký obdĺžneho tvaru s veľmi slabým rebrovaním pri stopke, bez zeleného prstenca. Zdravotný stav je dobrý.

Pripadne nejake skusenosti s odrodou Danuša?

Zaujal ma hlavne tvar plodov, a uvadzany dobry zdravotny stav.

EDIT: Pripadne ak to tu este navstevuje uzivatel "goldie" tak by som sa vas chcel spytat, ako u vas dopadli odrody Denár a Salus, o ktorych ste minuleho roku pisali ze ich mate vysiate ? dik


Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
                     
deerslayer - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (489) - 84.120 (?), 10.1.2013 16:48

Všetci tu "blbnú" s klonovaním, Řízkovaním laugh...Pani Jiřina, môžete nám robiť priebežnú reportáž? Tiež uvažujem hodiť pár semienok naklíčiť a následne řízkovat, ale obávam sa, že sa budú sadeničky vyťahovať, budú bledé a slabé... Tie dni sú akési tmavé, zamračené... kľudne nech mrzne, ale nech je slnečno... semtam vykukne slniečko na hodniku, ale to je málo... veď zvykli bývať v zime celé dni slnečné...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 232.120 (?), 8.1.2013 21:13

Pěstujeme zásadně rajčata tyčková(tornádo, toro,parto) i žlutá rajčata a to: maharal a albertovské žluté.Ze žlutých je chutnější maharal dle našeho názoru, ale albertovské žluté nám vydrželo na parapetu až do včerejška.Po rozkrojení jsme zjistili, že v rajčeti je již založeno na novou generaci viz obrázek níže.Setkali jste se s tím někdo též?

albertovské žluté
albertovské žluté
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
ivap - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (754) - 243.114 (?), 8.1.2013 22:37

Občas se to stane.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
P.Z. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (717) - 148.21 (?), 8.1.2013 22:48

No ked su rajciaky kupite, a chcete dat na ranajky, tak to velmi nepotesi. :)


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
P.Z. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (717) - 148.21 (?), 6.1.2013 22:06

Zdravim vsetkych, zapojim sa tiez do diskusie. 

Mate niekto prosim vas, nejaku skusenost s odrodou Bovita? 

Uvadza sa pri nej: Skorá odroda, vhodná na priemyselné spracovanie i priamy konzum. Plod je stredne veľký obdĺžneho tvaru s veľmi slabým rebrovaním pri stopke, bez zeleného prstenca. Zdravotný stav je dobrý.

Pripadne nejake skusenosti s odrodou Danuša?

Zaujal ma hlavne tvar plodov, a uvadzany dobry zdravotny stav.

EDIT: Pripadne ak to tu este navstevuje uzivatel "goldie" tak by som sa vas chcel spytat, ako u vas dopadli odrody Denár a Salus, o ktorych ste minuleho roku pisali ze ich mate vysiate ? dik


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
deerslayer - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (489) - 84.120 (?), 8.1.2013 18:00

Dnes som v obchode natrafil na sáčik od Sema s odrodou S.Marzano Gigante... má s ním niekto praktickú skúsenosť?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3270) - 5.149 (?), 8.1.2013 18:35

Já jsem Gigante pěstoval. Hodnotil bych ho jako nejchutnější rajče z okruhu San Marzano, hodně masité, možná trochu více šťávy než San Marzano 3. Opravdu velké plody některé až 15 cm dlouhé, ve tvaru papriky. Sušil jsem je rozkrojené po délce, zaléval olejem a přidával koření. Vzhledem ke své délce se mně špatně ukládaly do sklenice, a teď, když je jím, tak se mně zase špatně vyjímají a konzumují. Asi je budu sušit ještě překrájené. Na šťávy, protlaky a drtě vynikající. Uváděná doba 90 dnů- opravdu jsem je měl o něco později než SM 3- 80 dnů, ale také jsem je později vyséval, ale nijak jsem tu dobu nesledoval. Úrodu jsem zvlášť nesledoval, asi obdobná jako u ostatních SM. Takhle jsem to vypadalo u mne loni, ale letos to může být úplně jiné.

                Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
deerslayer - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (489) - 84.120 (?), 8.1.2013 18:53

OK, idem do nich! ...a to som si hovoril, že si zoženiem nejakú 1-2 odrody čiernych, ktoré som ešte neskúsil....a už som v tom zase....d Green Zebra(2.pokus), Phantasia,S.Marzano Gigante, Datterino (ak zoženiem, nechce sa mi kvôli nemu samotnému platiť poštovné z Čiech)....to je ako v tom vtipe: Myslel som si, že na dôchodku budem maťpokoj, pestovať si zeleninu, ovocie, chovať králikov, hrať sa s vnúčatami...a tí sviniari vymysleli Viagru !

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
P.Z. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (717) - 148.21 (?), 8.1.2013 20:45

Kde ste nasiel SM gigante? Na webe sema vidim v ponuke len SM gigante 3...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
deerslayer - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (489) - 84.120 (?), 8.1.2013 20:51

áno... SM Gigante 3...je v tom nejaký problém či zásadný rozdiel? priznám sa, že som si v prvom momente tú trojku nevšimol... a ani neviem, čo znamená... nejaká 3.generácia? tak ako Windows 7 a Windows 8?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?13.6.2024
Kouří do místnosti10.6.2024
Traverzy IPE5.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika