Pěstování nakladaček



host - 155.12 (?)
24.7.2010 15:53
U nakladaček jsem takové pěstování ještě nezkoušel ale u jedné řady to vyzkouším (hned jak přestane pršet). Mirek
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 153.130 (?), 2.6.2010 16:25, zobrazeno: 16151x

chtěl bych vědět jak Vám letos rostou nakladačky?Mě vůbec.Připravil jsem si sazenice, použil tkanou textilii ale ta složí v tomto počasí jako trychtýř.Okurky stojí ve vodě a hynou.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Felima - (29) - 151.38 (?), 2.6.2010 23:17

Moje nakládačky slouží neustále jako krmivo pro slimáky .A to jim v tom nebrání ani Vanisch.Ale ještě se vyplatí zasít je doma za okno do květináče a až se oteplí porostou jak blázen.A určitě vše doženou 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 220.54 (?), 22.6.2010 9:15

každej rok, když mě okurky začaly lézt z hlíny, tak druhej den už zase nebyly. tak jsem vzal kelímky od piva, odstřihnul jsem dno a tím každou roztlinku přiklopil. a světe div se, jako kdyby to slimáci už necílili a na okurky nejdou.zkuste to. za pokus to stojí... jirka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 141.24 (?), 27.6.2010 23:26

Letošní nakládačky nejsou vůbec ke chlubení, ale vzhledem k tomu, že před 14 dny je rozbily kroupy, potom se přes ně přehnala blesková povodeň a dále ležely v podmáčené studené jílovité zemině týden, jsem ráda, že přežily. Vzadu jsou vlastnoručně roubované, vpředu pro kontrolu vyseté ze semínka do kelímku pro kontrolu. Zatím není vidět velký rozdíl.   J

Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 216.101 (?), 23.7.2010 8:07

Letos mám nakládačky poprvé a dala jsem i 2 rostlinky do foliáku pro kontrolu... všechny rostlinky mají hromadu malých plodů a ty ne a ne vyrůst... spousta těhto plodů zežloutne a je po nich... zřejmě jsem zvolila špatné stanoviště nebo je to tím neobvyklým počasím? Fakt nevím, ale nevzdávám to...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 191.158 (?), 23.7.2010 8:38

Ani ty venku nerostou? Ve foliáku by nemusely být opyleny (vlastní zkušenost) ale venku by to mělo být v pohodě. Jak velké rostliny už máte? Mirek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
jacktenrek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (452) - 218.17 (?), 23.7.2010 9:37
letošni okurky jsou v pohode je to potřeba pořadne připravit v ramci možností. Ja davam vždy pod okurky rozleželi konsky hnuj a na to hlinu a mam hned hrubek ;) do toho ješe co 14 dni slepičince ředene v pomeru 0,2 litru na konev a postřik ze začatku acrobatem pak nejakym s menší ochranou lhutou. Zaklad je to tahnout na síť at to neleží na zemi. Nenechat vyschnout a modlit se za počasí ;))
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
jacktenrek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (452) - 25.8 (?), 23.7.2010 23:56
tak nejaka fotka i ;)
už maji 3/4 metru nad zemí
už maji 3/4 metru nad zemí
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 155.12 (?), 24.7.2010 15:53
U nakladaček jsem takové pěstování ještě nezkoušel ale u jedné řady to vyzkouším (hned jak přestane pršet). Mirek
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6503) - 147.108 (?), 23.7.2010 9:24

Nakládačky tohle dělají, každá ordůda různě. Přihnojujte často slabými roztoky draslíku a ledku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika