Pěstování dýně (hokaido)



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
host - 14.20 (?) 
29.7.2012 6:00

Sice je letos slimáků nezvykle velmi málo (a nečiní téměř žádnou škodu) ale dovolím si nesouhlasit s tvrzením že slimáci nedokáží přelézt přez ostrý okraj.

Foto 1
Foto 2

Jinak souhlasím že hokaido dokáže velmi rychle domiovat nad celým kompostem i okolím. Teď mi zabírá plochu cca 10x2m. Vysazeno do 10cm vyrstvy zeminy na kompstu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 178.238 (?), 21.8.2012 15:30

Dobrý den, pokud jsem četla, plech má být ještě ohnutý v ostrém úhlu směrem k zemi, pak to prý fakt nepřelezou.

Prosím o zkušenosti - hokkaida se po odstranění svilušek rozbujely a nasadily malé plody. Mají ještě šanci dozrát, nebo už je péče o ně zbytečná?

Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (802) - 176.10 (?), 22.8.2012 14:01

Zalévejte a porostou. Vždyť mají ještě zbytek srpna a do zámrzu daleko.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 178.238 (?), 22.8.2012 15:30

Děkuju za povzbuzení. Zalévám, hnojím, zalévám, jen doufám, že mi je hraboši neužerou, je jich letos jak nas.. :-((

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 19.22 (?), 6.8.2013 8:59

Dobrý den hokaiďáci, mám problém, moje první dýně doroste do průměru cca 2-2,5 cm a najednou začne hnědnout od části, kde byl květ, a pak celá uhnije. Dodnes nemám žádnou dýni a přitom se krásně roztahuje na celém záhonku, už jsem rovněž musela zkracovat(likvidovat nové výhonky) tak co se děje? Jana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 37.2 (?), 26.3.2014 17:11

a co slimáci nebo plže???Oni umí v noci kousat a ve dne se schovají a dělají jakoby nic(:-

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiříček - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (463) - 211.38 (?), 26.3.2014 20:27

Jeden rok jsem téměř neměl šanci vypěstovat a zachovat jak dýni, tak cuketu, slimáci škodili na každém kroku.Jinak obojí pěstuji zásadně na kompostu s výtečnými výsledky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3239) - 5.149 (?), 27.3.2014 4:53

Příspěvek paní Jany sice už dnes není aktuální, ale chci jen dodat, že se jedná o relativní nedostatek přijatelného vápníku v půdě a následně suchou hnilobu květního konce Hokaida. Příčiny- přehnojení dusíkem nebo draslíkem, nepravidelná závlaha apod.

                 Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 235.122 (?), 27.3.2014 7:29

Proti slimakom a ostatnej plazivej havedi sa mi osvedcilo nasypat po zasadeni okolo rastlinky vrstvu pilin od cirkularky, nedokazu sa po ostrych trieskach plazit.Rozhodim piliny aj okolo uhoriek a vsetkeho co maju radi.Miroslav,

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 44.87 (?), 2.6.2014 13:12
Prosím o radu, dala jsem si 2 do skleníku mezi okurky, po přečtení diskuze se obávám, že pohltí vše ostatní. Mám je dát ven, nebo zariskovat? Mirka
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika