Pěstování dýně (hokaido)



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
kastef 1975 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (305) - 138.131 (?) 
2.6.2014 21:01

dýně přesadte ven, nebo vám v tom skleníku všechno zavalí

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
StankaO - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (193) - 174.53 (?), 15.6.2014 7:56

Dostala jsem 4 docela vzrostlé sazenice hokaida, všechny v jednom květináči. Bojím se, že jim při dělení potrhám drobné kořínky. Váhám, zda je při přesazování oddělit nebo raději nechat všechny pospolu i za tu cenu, že budou méně rodit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Registrovanýuživatel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 84.7 (?), 15.6.2014 8:37

Viděl jsem na internetu video kde při přesazování rajčat nebo paprik konce kořínků ostřihávali, prý je to lepší pro povzbuzení růstu.

U rajčat dvě prorostlý sazenice s citem roztrhnu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
StankaO - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (193) - 174.53 (?), 5.5.2014 8:30

To není slimák, ale šnek. Šneci mi na zahradě větší škodu také nedělají, s tou ulitou se jen tak všude neprotáhnou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 47.121 (?), 4.5.2014 0:40

Do čistého kompostu bych ji taky nesázela, loňského roku jsem si ji zasadila do pařeniště, dole koň.hnůj nahoře stará původní zemina.I přesto, že vytrvalé deště, které v té době zalily vše a taky vše skoro zničily, přežila jediná Hokaido a na konci leta jsem sklízela z té jediné sazenice 13 nádherných vyzrálých plodů! Jíťa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
StankaO - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (193) - 174.53 (?), 29.4.2014 22:10

Poradíte, kde pěstovat dýně příp. jak připravit půdu pro ně? Mám k dispozici záhon, kompostu se nedostává, v sadu na trávě je čerstvě vyklopená vlečka hnoje. Ptala jsem se v jiné diskuzi, ale tam se mi odpovědi nedostává. Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 241.241 (?), 30.4.2014 9:01

Jsem úplný laik, ale pěstování dyní není žádný problém, předloni jsem vysadila 2 sazenky do normílní země, která je prosypána pouze dřeveným popelem, sklidila jsem asi 50 dýní hokaido, pouze zalévat jinak jsem se o rostliny nijak zvlášť nestarala, na konci sezóny jsme akorát 1x postříkali proti plísni, takto pěstuji i melouny, vyžadují však dost prostoru

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 180.86 (?), 12.8.2014 17:14

Prosím o radu, mám nasazenou dýni Hokaido, má hromadu kvetoucích šlahounů a jenom 2 pidi plody. Prostě kvete a kvete ale květ pak odpadne a nic z něj není.  Zasazená je ve směsi kompostu a chudé zeminy. Opakuje se to rok co rok, loni i s cuketou. Co je špatně? MB.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 96.18 (?), 12.8.2014 18:26

tech moznosti muze byt vice, ale treba to muze byt nedostatek nekterych zivin, prisusky, ale i pokud mate jen jednu rostlinu-nemusi naraz kvest samci a samici kvet a tudiz nedojde k opyleni...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 180.86 (?), 13.8.2014 12:20

Děkuji za odpověď. Po nájezdu slimáků zůstala opravdu z 10 jen jedna rostlinka. Tak snad příští rok.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika