Paradajky - skorý výsev, množenie odrezkami



vocho67 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (117) - 228.173 (?)
19.3.2013 17:34

Mr Big - Jak jste hodnotil loni Datterino? Kde jste kupoval semena? Letos ho budu zkoušet poprvé.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 141.32 (?), 4.3.2013 20:27

Vyčkejte času. Sazeničky paní Renaty vypadají zdravě, řízkování bude možné do týdne. Dny se prodlužují, svítí sluníčko, podmínky pro pěstování budou stále lepší. Do 15. 5. je daleko, ještě se dá naklonovat mnoho sazenic.  Jiřina

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 141.32 (?), 17.3.2013 17:26

Dneska jsem přesazovala řízkovaná rajčata odrůdy Nasťa Slastena. Mám z výsevu tří semen 12 sazenic s kořeny. Přikládám foto z mobilu. Na lepší fotky z fotoaparátu bych potřebovala fotografa.  J.




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3236) - 5.149 (?), 18.3.2013 8:09

Jako ilustrační fotky to úplně stačí (já fotím také pouze mobilem a fotoaparát si již nebudu pořizovat). Pro mne je překvapením, že jsou to opravdu rostlinky z řízků. Mám tomu rozumět tak, že rostlinku v určité fázi rozřežete na řízky (prakticky s jedním listem) aniž je tam vyvinut zálistek? Já jen řežu zálistky cca cm dlouhé.

            Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 141.32 (?), 18.3.2013 15:32

Při velikosti rostliny asi 6-7 pravých listů odstraním několik cm vrchol, upravím ho na řízek (zakrátím velké listy) a zasadím do substrátu. Během týdne na ponechané rostlině bez vrcholu začnou vyrůstat zálistky za každým listem. V tu dobu stonek uříznu za posledním vyvinutým zálistkem, tam bude pokračovat původní sazenice v růstu, uříznutou část rozřežu na jednotlivá internodia vždy s jedním listem, list odstraním kvůli výparu, zůstane jen rašící zálistek a vložím do substrátu. Výsledky jsou vyfoceny výše. Při přesazování zahrnu celý původní stonek do hlíny, takže na rostlině nepoznáte, že jde o klon.  Zdraví Jiřina

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3236) - 5.149 (?), 18.3.2013 19:07

Děkuji, to je přesně to co jsem chtěl vědět.

             Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Reniii - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (621) - 146.37 (?), 18.3.2013 22:25

Aha smiley, já včera uřízla vršky a taky jsem chtěla zálistky odebírat postupně... ale udělám to jak jste napsala... udělám masakr a všechno rozřežu laugh.

Zatím to vypadá že, rostlinky z lonských zálistků (2x Pollicino) rostou mnohem bujněji a vůbec lépe než letošní semenáčky na řízkování, takže příští rok (u odrůd od kterých už nemám nebo mám pár semínek) možná pujdu spíše cestou přezimování zálistků... ale je půlka března, ještě se uvidí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 141.32 (?), 18.3.2013 22:50

Stonek rozřezávám několik dní po odříznutí vršku. Rajče je plevel a po odstranění vegetačního vrcholu rychle vyhání postranní náhradní. Zakořeňování trvá asi týden. Vůbec nepoužívám igelit ke zvýšení vzdušné vlhkosti. Rostliny nechávám normálně na parapetu, ale ne na přímém slunci. J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vocho67 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (117) - 228.173 (?), 19.3.2013 6:21

Koupil jsem 10 semen jedné finančně náročnější odrůdy. Vyklíčily jen 3 kusy. Díky řízkům a roubování už mám víc rostlin, než budu potřebovat.

Takže, palec nahoru této metodě! 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3236) - 5.149 (?), 19.3.2013 8:24

Mám stejnou zkušenost s mými přezimovanými a klonovanými rostlinami Philovy. Letos na podzim to rošířím o Tomatoberry, Datterino, Sladkou děvočku a ten Finik oranževyj. Zkusím taky rozřezávat celé rostliny.

           Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vocho67 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (117) - 228.173 (?), 19.3.2013 17:34

Mr Big - Jak jste hodnotil loni Datterino? Kde jste kupoval semena? Letos ho budu zkoušet poprvé.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů20:33
Nářadí pro průklest vysokých stromů19:15
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika