Paradajky 2014 - pestovanie vo vedrách



saxifraga - (18) - 60.162 (?)
30.12.2013 13:51

Z čeho je to mezidno? Nemůžu na to přijít. Děkuji.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 84.120 (?), 27.12.2013 16:53, zobrazeno: 14493x

Toto je téma, kde nám asi môže najviac skúseností odovzdať pán Mirek. Ja som skúšal pestovať tento rok, ale zrejme sú 12litrové vedrá na to absolútne nevhodné kvôli tomu že udržia málo vody, rýchlo zemina presychá... živiny sa dajú dodať hnojivom...

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
vimon - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 27.130 (?), 27.12.2013 20:23

Také už několik let pěstuji rajčata v kontejnerech o objemu asi 12L. Zalévám je ráno a večer a rostou dobře. Samozřejmě větší by byly lepší, ale já jiné nemám. Problém je, pokud někdo pěstuje rajčata na chatě a přijede tam 1x týdně. Já mám spíš problém s našima kočičkama, protože je to pro ně nejlepší pelíšek nebo i WC. Pokud okolo rajčat nenapíchám pruty, tak neodolají a stočí se do klubíčka okolo.

Rajčata v kontejnerech
Rajčata v kontejnerech
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 27.12.2013 21:05

Já pěstuji v květináčích 8-10 litrů s podmiskami. Pokud je vzácně hic, tak ráno než jdu zařezávat, proliju zeminu aby podmisky byly plné vody. Většinou to stačí, pokud rajčata povadnou stačí hned zalít a je to óká. Nikdy jsem ještě o žádnou rostlinu z tohoto důvodu nepřišel. Vhodnější je i těžší půda která déle udrží vodu, rozdíl mezi tmavými a světlými květináči nepozoruji. Drtivá většina takto pěstovaných odrůd jsou tyčkové soudečky a cherry, letos chci zkusit i "superdeterminantní" velmi rannou odrůdu Ultra-skorospelyj.



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3239) - 5.149 (?), 28.12.2013 4:34

Já pěstuji každý rok na společné lodžii jedno rajče v pětilitrovém kbelíku s mezidnem. Lodžie je obrácená na jihozápad a teploty jsou tam často až ke čtyřicítce. Při těchto enormních teplotách stačí zalít jednou denně, při nižších jednou za dva dny ev. za tři dny. Mám jen fotky z roku 2012 kdy jsem tam měl Minibell, letos jsem tam měl Stupické, ale fotky nemám. Pro mě bylo překvapením, jak bylo Stupické sladké.

              Mr Big

Kbelík 5 l
Kbelík 5 l
Netkaná folie
Netkaná folie
Minibell
Minibell
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
saxifraga - (18) - 60.162 (?), 30.12.2013 13:51

Z čeho je to mezidno? Nemůžu na to přijít. Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3239) - 5.149 (?), 30.12.2013 17:53

To mezidno jsou kolečka z papírových trubek na kterých se dodávají koberce. Jsou na obou stranách trubek a brání sesouvání koberců do stran. Je to vlastně odpad, kterého má každá podlahářká firma plno. Výhodou je, že bez úpravy pasuje do typového 5 l kbelíku od kečupu, majonézy apod. používaného ve velkokuchyních.

             Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
saxifraga - (18) - 60.162 (?), 3.1.2014 20:52

Díky, dobrý tip yes.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3239) - 5.149 (?), 3.1.2014 23:27

Pokud budete realizovat, nezapomeňte na otvor v kbelíku těsně pod mezidnem pro odtok přebytečné vody. Není také vhodné, aby slunce svítilo přímo na kbelíky- dát před ně nějakou desku.

                        Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 1.7.2017 13:15

Teď jsem se usvědčil z nedostatečné znalosti slovenštiny, přestože jsem kdysi psal i slovensky. Možná je to tím vedrem. Na Balkáně právě zažívám třetí z extrémně teplých dnů (schválně nepíšu horkých, aby si to někdo nepřeložil jako hořkých). Je to taková protiváha našich tří zmrzlých, které jsem letos nezažil. Ale k těm rajčatům: naše tornáda i jiné odrůdy velmi dobře snášejí teploty kolem čtyřicítky. Podobně jako melouny. Na jiných bylinách vidím v poledním žáru svěšené listy. I na cuketách, dýních a paprikách.

Omlouvám se, že to nebylo o kbelících.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Teta Jana - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (289) - 240.162 (?), 1.7.2017 17:09

Pěstování rajčat ve vědrech ve vedrech se mi letos vůbec neosvědčilo. Nejsem schopna rostliny uzalévat a ony začínají mít projevy nedostatku vápníku. Posrříkala jsem je sice Wuxalem Calcium, ale asi jsem to zpozorovala pozdě. Rostliny ve volné půdě jsou z veder trochu unavené, ale jinak v pořádku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika