Papriky na rok 2011



Kšely - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (216) - 214.135 (?)
4.1.2011 10:56
Dobrý den. Osobně se domnívám, že na Váš dotaz nelze obecně odpovědět. Trh s paprikami je tak veliký, že běžný zahrádkář nemůže zdaleka obsáhnout ani zlomek nabídky. Já osobně vysévám produkci ing. Teclové prakticky od vzniku její firmy.Získávám tak i vzorky nových paprik, takže s postupem let jsem měla možnost vyzkoušet téměř celý její sortiment. Hodnocení je zcela individuální - např. něco se mi líbí hodně a naopak manžel se k tomu staví rezervovaně a obráceně.Jenže to se týká zcela zanedbatelných detailů, které někdo další vůbec neřeší. Dále vysévám papriky podle deklarovaných vlastností od kteréhokoliv šlechtitele a mohu potvrdit, že jsem se snad nikdy nezklamala. Např. papriky kapiového typu. Váš dotaz jsem sice nezodpověděla, ale abyste věděl - v tom množství tápu také. Každoročně vysévám pouze Fantazii F1. Ostatní podle nápadu a potřeby. Spíš mám problém si z nabídky vybrat. MH
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3,  4,  5   
jacktenrek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (452) - 118.231 (?), 3.1.2011 20:10, zobrazeno: 49897x
Papriky - jake mate vytipovane novinky a co date jako odzkoušenou odrudu příští rok? Nějak v tom začínám tápat...
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
zanpets - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (395) - 214.160 (?), 3.1.2011 20:26

no nevim zda mate na mysli papriky velke nebo staci jen jakekoliv... protoze co vysevam kazdy rok, tak to je koral,... jsou pekne male kulate pludky--

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 3.1.2011 21:03
Odzkoušená klasika - oranžová Vlasta, bílá AMY, rohy Beros a Samara, červená Kapie z "vlastního chovu", žlutá Žluťásek, jednohubky Hamík + něco nového...
... něco nového
... něco nového
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.15 (?), 3.1.2011 22:06

za posl.léta porazila odruda 8llet v řadě již 26odrůd..a to ji sazim jak ven tak do skleniku, takze tu urcite! z palivych Jalapeňos, ktera plodi jak vztekla.-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 230.216 (?), 4.1.2011 0:31

Haha, Japalenos pro mne zas tak palivy nejsou, ale skutecne jsou to vyborne papricky na zostreni vsech moznych jidel. Dalsi odruda, pokud muzete dostat je druh nazvany' 'Gypsy' (cikan). Je to sice starsi hybrid -zadna novinka - ale velice plodny- a maly kerik udrzi i 40 paprik. Tenke slupky,  a vyborne plnene nebo na grillu i do salatu atd. Z techto druhu bananovych papricek se mi zdaji nej-urodnejsi. Nejsou palive, pokud vedle nich nezasadite palive Cayenne, Chili, atd. Uzraji za 62 dnu od te doby co se presadi ven. Ale, jsou i jine vyborne druhy. Ja totiz nemam rada ty tluste zelene papriky, ale cervene a zlute pochopitelne ano.

Posilam stranku na jeden katalong ktery ji nabizi. Kdyz hned neuvidite - pokud chcete - podivejte se pod Vegetables-Peppers- Sweet non-bell. Cislo katalogu je :

03163 - Gypsy Hybrid Pepper

Kozicka..ma papriky rada 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 103.253 (?), 4.1.2011 10:21

A z osvědčených odrůd ty nejrannější? Na každém balíčku, téměř, je napsáno "velmi ranná", jenže bohužel.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Kšely - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (216) - 214.135 (?), 4.1.2011 11:06
Jak jsem psala výše, sadím Fantazii právě pro její ranost. Vysévám kolem 20.1. a začíná plodit od začátku června. Je ale v konzumní zralosti fialová, což ne každému vyhovuje. Nám chutná pro svoji sladkost a šťavnatost a také v botanické zralosti ji upřednostňujeme.MH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Kšely - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (216) - 214.135 (?), 4.1.2011 10:56
Dobrý den. Osobně se domnívám, že na Váš dotaz nelze obecně odpovědět. Trh s paprikami je tak veliký, že běžný zahrádkář nemůže zdaleka obsáhnout ani zlomek nabídky. Já osobně vysévám produkci ing. Teclové prakticky od vzniku její firmy.Získávám tak i vzorky nových paprik, takže s postupem let jsem měla možnost vyzkoušet téměř celý její sortiment. Hodnocení je zcela individuální - např. něco se mi líbí hodně a naopak manžel se k tomu staví rezervovaně a obráceně.Jenže to se týká zcela zanedbatelných detailů, které někdo další vůbec neřeší. Dále vysévám papriky podle deklarovaných vlastností od kteréhokoliv šlechtitele a mohu potvrdit, že jsem se snad nikdy nezklamala. Např. papriky kapiového typu. Váš dotaz jsem sice nezodpověděla, ale abyste věděl - v tom množství tápu také. Každoročně vysévám pouze Fantazii F1. Ostatní podle nápadu a potřeby. Spíš mám problém si z nabídky vybrat. MH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 155.121 (?), 4.1.2011 11:19

Letos zkusím Polňásek F1. KUKY

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
jacktenrek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (452) - 218.17 (?), 4.1.2011 11:31
Myslím klasické konzumní odrudy (tlustostene tenkostene kapie) a pak třeba specialitky (kozírohy feferonky chili...) no a právě vybrat odrudu je v dnešni době docela detektivka s nejistým koncem... každy názor je krok v před a snad si vyberu nejen ja, ale i mnoho jinych čtenářů...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika