Papriky F1



drobek2 - (4) - 135.137 (?)
28.5.2010 6:41

Mám stejný problém jako přispivatel v příspěvku nade mnou. S tím rozdílem, že mi neopadávají všchny, ale jen několik rostlin a ostatní jsou v pořádku. Pěstuji je ve skleníku.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 116.15 (?), 25.3.2010 0:12, zobrazeno: 12188x

Prosím o radu, pokouším se letos pěstovat papriky. Zasela jsem a rozsadila papriky F1 a nevím, jestli se musí vždy první květ ulomit. Poraďte, díky Dáda

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 179.92 (?), 2.4.2010 10:52

Vyštipování květů je účelné zpočátku vegetace, kdy rostlina není ještě dostatečně vyvinutá. Energie potřebná k růstu by směřovala do plodu, což by mělo negativní vliv na vývoj rostliny. Proto zpravidla první květy zaštipuji, a snažím se aby rostlina vyrostla a měla dostatečnou listovou plochu.  franta

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 158.26 (?), 2.4.2010 22:59

Už se tady o tom psalo. Nic nezaštipuji, úroda dobrá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 105.22 (?), 16.4.2010 13:50

Papriky F1-

Dobrý den, můžete mi poradit s pěstováním papriky? Vidívám v zahrádkách, že si pěstitelé dají do rohů kůly a utvoří z potravinářské folie takovou ohradu, je to nutné? Sadívám přísadu a každý rok mi nestačí některé papriky dozrát. A ještě - je jí lepší na záhonu na přímém slunci? Děkuji za radu. Mirka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Kšely - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (216) - 214.135 (?), 16.4.2010 15:07
Část paprik pěstujeme ve foliáku pro brzkou sklizeň, část venku na záhoně. Potravinářskou folii nepoužíváme, jen netkanou textilii na podzim, kdy je v noci už zima. Pod nepropustnou folií by se dobře dařilo plísním. Ani nám papriky všechny nestačí dozrát. Rostliny kvetou a nasazují plody průběžně, takže čím později, tím menší naděje, že dorostou, natož dozrají. Leda byste v určitém čase zlikvidovala všechny květy a malé plůdky, aby rostliny mohly dát sílu jen do nadějných plodů. Ale každý podzim je jiný, tak neřeším, jak dlouho budou papriky plodit. Já vím, rada nic moc. Přímé slunce paprikám vyloženě svědčí a podzimní nadkrytí se nám též osvědčilo. MH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 16.4.2010 16:54
Paprika má mít "hlavu na slunci a nohu ve vodě". V klimatických buňkách jsem viděl pěstovat rajčata ale papriky ještě ne. Když bude teplé a slunečné léto tak Vám dozrají v pohodě, pokud budou studené noci tak to může být venku problém. Pokud nejste z typické vinařské oblasti tak nepěstujte velkoplodé silnostěné papriky ale spíše rané odrůdy (je jich spousta dobrých). Mirek
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 147.108 (?), 16.4.2010 17:59

Snad okurka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
starling - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (156) - 59.152 (?), 16.4.2010 23:03

Já pěstuji papriky ve foliovém krytu (asi 80 cm vysokém) i ve vin. oblasti. Papriky v něm mají lepší podmínky pro růst.Pro rajčata se mi moc neosvědčil.:-).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 206.2 (?), 27.5.2010 21:49

Pěstuji papriky ve foliáku a v těchto dnech začínají opadávat spodní lupeny u všech zasazených paprik.Prosím poraďte co dělám špatně.Při přesazení jsem požila pod papriky koňský hnůj a malé množství lignohumátu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
drobek2 - (4) - 135.137 (?), 28.5.2010 6:41

Mám stejný problém jako přispivatel v příspěvku nade mnou. S tím rozdílem, že mi neopadávají všchny, ale jen několik rostlin a ostatní jsou v pořádku. Pěstuji je ve skleníku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika