Papriky - co s nadúrodou?



Zera - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (88) - 13.97 (?)
10.11.2010 8:39

Já rozmixuju papriky, zbylá rajčata, cukety,jablka, cibuli,pár stroužků česneku, nějakou feferonku(poměr zeleniny záleží na tom ,kolik čeho mám).Rozvařím, ochutím jako kečup někdy přidám nějaký želírovací prášek.Horké nalplním do menších sklenic jako marmeládu, zavíčkuju a případně ještě steriluju.Používám k párkům, masu,na pizzu nebo do guláše-udělá to výbornou omáčku.50 sklenic je do ledna většinou pryč.Jde to i jenom z paprik, jedla jsem to u příbuzných na Slovensku.Prostě taková Harisa.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 91.112 (?), 3.11.2010 16:45, zobrazeno: 13086x

Letos se nám opravdu dost urodily, poraďte - co s nimi? Jak je zpracovat? Mrazit, zavařovat... Máte nějaké zaručené jedlé recepty?

Dík za rady, Míša

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 155.12 (?), 3.11.2010 17:03
Mám na Vás dotaz, odkud jste nebo spíše, kde jste doposud ty papriky měla? Papriky někdy zavařujeme (červené kapie, kozí rohy) v nálevu s olejem, jedl jsem z Maďarska papriky plněné krouhaným zelím ale většinou je sníme v čerstvém stavu nebo za čerstva upečeme, naplníme, ugrilujeme nebo jinak ukuchtíme. Hodně záleží jaké odrůdy máte. Mirek
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 76.2 (?), 4.11.2010 9:13

Severozápadní okraj Prahy. Papriky jsem sklízela před 14 dny ze záhonu, některé ještě nebyly dozrálé, tak docházely a stále docházejí uskladněné v boudě. Byly jich 2 zelené přepravky, různé druhy.

Bednu jsem jich už zpracovala - něco do leča, zbytek do mrazáku. Dnes vařím plněné, a pak asi zkusím nějak zavařit.

Míša

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 183.242 (?), 4.11.2010 9:33

Vyzkoušejte plněné zelím v okurkovém nálevu, u nás jdou hodně na odbyt, chlapi je mají moc rádi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 133.163 (?), 4.11.2010 10:42
Tak to máte dobrý, u nás v Břeclavi mi už před více než 14 dny všechny papriky (i ve foliáku) i rajčata pomrzly, bylo až -5°C. Počasí zase splnilo svou "povinnost", vše co bylo ještě venku zmrzlo a teď budeme až do ledna chodit v "kraťasách". Mirek
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 153.130 (?), 9.11.2010 19:40

Máš pravdu, mě toho zmrzly dva foliáky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 147.108 (?), 3.11.2010 18:14

Nám se nejvíce osvědčilo základní lečo. Papriky, cibule, rajčata. Rozdusit, do kelímků nebo pytlíků a zmrazit. Podušením se zmenší objem a takto jednoduchý nekořeněný výrobek se dá použít libovolně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 155.121 (?), 4.11.2010 9:42

Nebo naplnit mletým masem a zmrazit - a je polotovar na světě!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Zera - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (88) - 13.97 (?), 10.11.2010 8:39

Já rozmixuju papriky, zbylá rajčata, cukety,jablka, cibuli,pár stroužků česneku, nějakou feferonku(poměr zeleniny záleží na tom ,kolik čeho mám).Rozvařím, ochutím jako kečup někdy přidám nějaký želírovací prášek.Horké nalplním do menších sklenic jako marmeládu, zavíčkuju a případně ještě steriluju.Používám k párkům, masu,na pizzu nebo do guláše-udělá to výbornou omáčku.50 sklenic je do ledna většinou pryč.Jde to i jenom z paprik, jedla jsem to u příbuzných na Slovensku.Prostě taková Harisa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika