Papriky 2021



Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?)
18.1.2021 20:25

V letošním roce zimuji jen několik ostříhaných papriček z balkónu bez nutnosti chemické ochrany. Ve dvou květináčích. V loňském roce jsem je musel chemicky ošetřit, protože byly na zahradě. Smysl vidím v tom, že už začínají i bez svícení kvést a koncem února snad budou mít i použitelné plody. To nové papričky nestihnou.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
            
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 6.138 (?), 18.1.2021 12:26

Tak to máte mnohem lepší skóre než já. Ta Habanera jsou z jednoho zdroje?

Můj záměr s těmi paprikami byl trochu jiný: plody jsem slupnul a nechal jen rostliny na přežití. Pokud by se povedlo je udržet naživu až do jara, doufal jsem a stále doufám, že znovu obrazí, když to nejsou jednoletky. To by pak už zůstaly na balkóně. Ale ten postřik podle okolností možná vyzkouším.

Z těch maďarských bych nejspíš šel do Iliky, ta je prý velmi dobrá a mírně pálivá. Jen musím sehnat semínka včas do konce ledna.

Milan HP 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 189.109 (?), 18.1.2021 13:32

Jaký smysl má přechovávat přes zimu nezdravé či napadnuté papriky, snažit se je nákladně ošetřit, když jednodušší a pro kvalitu plodů výhodnější je vypěstovat nové rostliny na novou sezónu?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 18.1.2021 20:25

V letošním roce zimuji jen několik ostříhaných papriček z balkónu bez nutnosti chemické ochrany. Ve dvou květináčích. V loňském roce jsem je musel chemicky ošetřit, protože byly na zahradě. Smysl vidím v tom, že už začínají i bez svícení kvést a koncem února snad budou mít i použitelné plody. To nové papričky nestihnou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 6.138 (?), 18.1.2021 22:29

Přesně tak. Jsme jedné krve, Ty i já. (Kniha džunglí)

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (741) - 211.23 (?), 19.1.2021 8:52

Mimmo, veľmi sa mi páčia vaše pokusy, či s rajčinami, alebo aj s paprikami. Myslím, že chilli papričky prezimujú bez menšieho rizika ako rajčiny, v Austrálii ich bežne pestujú ako trvalky na záhrade stačí iba ten správny strih po odrodení. U mňa nie sú papriky prioritou v pestovaní, ale objednala som si zopár zaujímavých chilli pre pestovanie v kvetináčoch, niečo som pokusne vysiala okolo 12. decembra, pred vysiatim som namočila na 12 hod. do kamilkového(heřmánkového) čaju apo vysiatí udržiavala teplotu 24-30 stupňov. Do týždňa vyklíčili všetky na 100%.rastú v pohode, nepotrebujú tak prisvetľovať ako rajčiny. Pridávam dnešné foto pred presadením do väčších kvetináčov, tá najvyššia v strede je obyčajná sladká kápia, zo semienok papriky kúpenej na trhu. Opravujem, tá predposledná vpravo je Turkish Flower Rieber. Preklep na obr.    Eva T.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 80.187 (?), 5.2.2021 7:06

Přikládám pro zajímavost kvetoucí papričku z loňska. Současně dozrávají i podzimní zelené plody. Nové rostlinky vysévám také. 

Mimmo

Chilli přezimovaná
Chilli přezimovaná
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 6.138 (?), 18.1.2021 21:44

Nemá to jiný smysl, než že loňská paprika má už vyvinutý kořenový systém, takže pak obráží a plodí mnohem dřív. A ano, ten problém je napadení hlavně hmyzem, patogenicky nemocné jedince vyřazuji hned.

To hlavní je, že je to pokus, zda to lze. Loni jsem dojel na tu hmyzí havěť. Letos se jí zkusím zbavit, když to ani pak nebude fungovat, pro sebe to prohlásím za slepou uličku a už to nebudu zkoušet. Stejně jako už nezkouším zachování řízků rajčat přes zimu.

No a pochopitelně ten klasický způsob vypěstování nových rostlin ze semínek je hlavním programem na tuto sezónu. To není buď anebo. Ten pokus je jen nedůležitý vedlejšák.

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
slniečko - (14) - 184.214 (?), 18.1.2021 14:11

Zdravim priatelia,

Orange Habanero som kupil 5ks semien, nieco pod 2e. V decembri som zasial 2 semiacka.Teraz, ked vidim, ze je zle dal som 3ks.indecision. Zatial je mlkvo, nie som si isty, ale ci zrovna tato rastlinka nepreferuje kyslu podu. Ma niekto skusenost?

slniecko

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 6.138 (?), 18.1.2021 21:57

Pokud mne Alzik nekosí, vysel jste je 17.12. Což je teď měsíc. Nechal jste tam ta původní nebo je vyhodil? 

Stalo se mi totiž, že Citrina (sladká paprika) setá 27.11. vylezla až na Silvestra. 34 dní po vysetí. Ale ono se to většinou pozná dřív podle vzhledu semínka.

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
slniečko - (14) - 253.204 (?), 19.1.2021 7:21

Jasne, ze nechal povodne. Bolo by to mile prekvapeniecoolcool, ale skor som realista.

Paradajky som skusal prezimovat, ale v zimnej zahrade by som musel zdvihnut kurenie, co by nebolo lacne, ale ostatne kvetiny balkonovky by chytili druhy dych, co v zime nechcem. Cize z tychto dovodov som to zavrhol.Este v decembri je malo slnka a uz to robi problemy.Ale taham to s nimi dokial nepadnu.broken heart

slniecko

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika