Papriky 2015



KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 155.121 (?)
4.2.2015 10:07

Já vysévám do substrátu, zaleju Merpanem. Misku zabalím do mikroténu a dám na radiátor. Pokud moc hycuje, tak pod ni dám třeba knížku. Zhruba za týden se objeví klíčky. Pak hned dám výsev těsně pod střešní okno, aby se rostlinky nevytáhly. Teplota asi 20°C. Tak vysévám i rajčata (až cca 20. března).

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
         
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 155.121 (?), 4.2.2015 10:07

Já vysévám do substrátu, zaleju Merpanem. Misku zabalím do mikroténu a dám na radiátor. Pokud moc hycuje, tak pod ni dám třeba knížku. Zhruba za týden se objeví klíčky. Pak hned dám výsev těsně pod střešní okno, aby se rostlinky nevytáhly. Teplota asi 20°C. Tak vysévám i rajčata (až cca 20. března).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 188.195 (?), 11.2.2015 11:32

V Baumaxe majú semená papričiek Trinidad Scorpion Butch.

Neskutočná cena. Treba vidieť. Zážitok na celý život.

To dokáže hádam len management baumaxu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
StankaO - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (193) - 174.53 (?), 14.2.2015 22:52

Já jsem dnes zahájila sezonu a vysela Hamíka, Vlastu, Rubínovu, Amy, Amyku, Slovakiu, ber. roh Artist. Použila jsem supresivní výsevní substrát z Hoštic, moc dobře se s ním pracovalo, tak uvidíme, co vyleze. Chci se zeptat... vy, kteří vysazujete papriky po dvou u sebe, pěstujete je po dvou už od 1. přepikýrování nebo je sázíte po dvou až na pole? Děkuji!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 38.136 (?), 15.2.2015 6:26


Dávám dvě do jednoho kelímku hned.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 187.224 (?), 15.2.2015 8:11

Jako Kuky,  rostou spolu odmalička.       j.c.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Igi - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (71) - 180.86 (?), 15.2.2015 19:02

Tak mi už po týdnu vylezly všechny papriky co jsem zasadil. Měl jsem Oranos, Ramiro z koupených plodů a Pálinda F1 z koupených semínek. Zatím se mi nezdá, že by byl mezi nimi nějaký rozdíl, možná jsou Pálindy nepatrně větší. Jinak jsem se trochu bál, jestli vůbec něco vyleze, protože když jsem všechna semínka namočil den do roztoku hypermanganu, který byl dost fialový, většina semen jakoby zčernala. Kdy je vhodné nejpozději je rozesadit do kelímků a kolik tak minimálně objemu kelímku potřebují? Mám k dispozici jen jeden parapet, kde svítí dostatečně Slunce, takže bych rád aby se tam všechny vešly.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
fanatix - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (256) - 209.79 (?), 16.2.2015 16:36

Prosím poradte kde som urobil chybu.

S množením sadeníc nemám skúsenosti, vždy som zakupil už predpestované ale tento rok som sa rozhodol, že to skúsim sám. Pre pohodlie som zadovážil mni plastové parenisko s kokosovými zakoreňovačmi. Postupoval som podľa návodu, zakoreňovače zalial vodou a nechal asi 30min nabobtnať. Semená paprík som na 24h namočil do nariedeného roztoku lignohumátu a vysial do zakoreňovačov. Parenisko zakryl vekom a dal na radiátor. Asi po týždni všetky papričky pekne naklíčili, pridal som teda dodatočné osvetlenie aby sa nevyťahovali a pokračoval v bežnej starostlivosti (rosenie). Dnes, tretí týždeň od výsevu a týždeň od naklíčenia mi začali na niektorých priesadách hnednúť a odumierať deložné lístky a celá priesada išla hore komínom.

Mám podozrenie ale opravte ma ked sa mýlim, že ako prvé odišli priesady na ktorých sa držala voda opadávajúca z krytu. Nemal som náhodou hneď po naklíčení parenisko odokryť a pokračovať bez zakrytia? Alebo je chyba inde?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
kastef 1975 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (305) - 138.131 (?), 16.2.2015 17:24

ach jo... nač to dělat jednoduše, když to jde složitě.V těch mini pařeništích se sráží vlhko, takže pro padání klíčních rostlin jako dělané.Docela se divím, že za to někdo dá ty prachy.Pro příště sbírejte kelímky od jogurtů, dejte je na tácky, obyčejný výsevní substrát, vysejte semínka raději než hustý výsev tak po pár semenech, dejte na topení bez přiklopení, pokud je chcete mít jen na okně jde to taky, pak je dobré zakrýt igelitem, ale okamžitě po náznaku klíčení igelit odstranit.Někdy si lidé zbytečně komplikují život.Předpěstovávám papriky víc než 15 let, a v době začátků sem je dávala dokonce i do obyčejné oseté zeminy ze zahrady a také se dařily.Kupovaný substrát používám posledních pár let.Žádné lignohumáty, zakořeńovače, Previcury atd nepoužívám.Mívám v průběhu let od 6O-200 sazenic paprik a 4O-6O rajčat.Padání klíčních rostlin se mi stalo jednou u bazalky díky mé blbosti, hustý výsev a přelitý substrát, ale odešlo jen to co bych stejně přetrhala a měla sem to přelité fest.Souběžně s těmi bazalkami ve stejném substrátu sem měla 6O rajčat a 120 paprik a ty byly perfektní.Takže opravdu nepřelévat, nepřehus´tovat, nezakrývat...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Igi - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (71) - 180.86 (?), 16.2.2015 18:10

Tak to jsem měl štěstí, já měl papriky zabalené v sáčku týden a to už byly naklíčené téměř všechny, teď už jsou na okně a zdá se, že rostou pěkně. Kdy je budu muset rozesadit do kelímků? A stačí i nějaký malý kelímek, menší než od běžného jogurtu? Nebude jim to nějak vadit? A jak je vůbec teď nejlepší zalévat? Vadí když je pořád zalévám rosením?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vimon - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 14.165 (?), 16.2.2015 18:29

Termín přesazení záleží na tom, jak máte citlivou ruku. Většinou tak 14dnů až 3týdny. Já je sázím rovnou do květináče (kelímku). Z něj pak rovnou na definitivní stanoviště.

Papriky 28 dnů
Papriky 28 dnů
Papriky před výsadbou 16.4.
Papriky před výsadbou 16.4.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika