Papriky 2014



mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?)
13.2.2014 15:31

co jsem kdysi tak poruznu cetl, tak vim, ze Hamík chce teplo, uz z duvodu toho, ze se plody maji sklizet v botanicke zralosti, tedy oranzove a tak to dele trva, proto se uvadi jako optimum pro pestovani teto sorty foliák ci sklenik, v podstate je to jakoby typ feferonek jalapenos (i kdyz samozrejme nepálí)

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6522) - 14.199 (?), 13.2.2014 14:14

Je to mrňavý, oranžový, výnos nic moc. Chuť obyčejná. Žeby se vnoučata vrhala na papriky jsem ňák nepozoroval. Radši rvou okurky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Reniii - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (621) - 99.57 (?), 13.2.2014 14:22

Já Hamíka pěstuji (ve skleníku) a jsem spokojená, je moc dobrý, sladký a v podstatě bez semen... dcera si ho sama chodí trhat laugh

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 77.130 (?), 13.2.2014 14:30

Aha, takže pro jistotu ještě jinou odrůdu :-) A jak je Hamík velký? a už asi máte vyseto a pikýrujete, že? Když u nás to může ven opravdu až v půli května... a na oknech nemám tolik místa...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Reniii - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (621) - 99.57 (?), 13.2.2014 14:48

Hamík akorát klíčí... papričky jsou to malé, cca 8cm, rostlina má tak půl metru.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 77.130 (?), 13.2.2014 15:25

Moc děkuji, zrovna jdu udělat nálev, abych Hamíka namočila, zítra dám do hlíny :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 13.2.2014 15:31

co jsem kdysi tak poruznu cetl, tak vim, ze Hamík chce teplo, uz z duvodu toho, ze se plody maji sklizet v botanicke zralosti, tedy oranzove a tak to dele trva, proto se uvadi jako optimum pro pestovani teto sorty foliák ci sklenik, v podstate je to jakoby typ feferonek jalapenos (i kdyz samozrejme nepálí)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vimon - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 10.129 (?), 13.2.2014 16:47

U nás je Hamík nejoblíbenější paprikou. Pěstuji je venku v kontejnerech po 3ks. Ven je dávám po zmzlých. Letos jsem výsev dělal před 8dny a už jsou rostlinky 2-3cm vysoké. Klíčivost byla téměř 100%.

Hamík 2013
Hamík 2013
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
kastef 1975 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (305) - 138.131 (?), 15.2.2014 12:09

Tak u mě je po dnešku přepikýrováno...65 kelímků po 2 ks rostlin, takže 130 rostlinek.Ani se mi nezdálo že toho bude tolik, chtěla sem nechat jen ty nejlepší, ale vypadalo to slušně všechno, tak sem to nasadila, z celého počtu sem odstranila jen 5 ks, většinou z opožděně vyklíčených semínek.Samozřejmě, že vše si nenechám, kapie půjdou některé o dům dál.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 15.2.2014 12:32

já tedy letos kapie vynechávám, místo nich mám přechodné typy


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
kastef 1975 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (305) - 138.131 (?), 15.2.2014 12:49

no, já ty kapie taky zčásti rozdám.Dala sem je kvůli pokusu.Jsou ze semen koupeného plodu .Šlo o kápie velmi zvláštniho tvaru-vypadaly jako rovnoramenný trojuhelník, ale byly úplně smáčknuté naplacato-původ Makedonie.Zajímalo by mne, jestli z nich vyroste zase něco takového, či jestli to byla nějaká F1.Semínka klíčily o 3 dny dýl než jiné odrůdy a kelímek sem dala i na topení, ale vyklíčilo nakonec úplně všechno.Mám jich hodně protože semen mám plno, a vyhodit některé, jak sem plánovala mi pak, pochopitelně bylo líto.Ale nechám si z nich jen něco.I když kdo ví, jaké bude počasí, nakonec můžu být ráda, že toho je více.Loni sem přebytky rozdala, po 14 dnech půlka paprik na větru a zimě opelichala a nakonec pár sazenic chybělo.Potupně sem pak musela do zahradnictví na nákup.Letos už tu chybu neudělám, a i když rozdám, pořád bude něco navíc.Ještě plánuju odrůdu Lednická ovocná a Bulharská žlutá, ty jsou od Gengelu, tak doufám, že když je v půli března pošlou, tak to ještě bude OK.Loni sem dávala ještě papriky jedny v půli března a druhé 1.dubna, a dohnaly ztrátu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika