Okurky nakládačky



Kšely - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (216) - 214.135 (?)
14.1.2011 12:17
Dobrý den, také Vás zdravím, pane Mirku. Často okurky vertikálně pěstujeme, dříve, než byly sítě, dokonce na drátěnce.Tenkrát jen na pár řádcích, protože jsme je celkově pěstovali na větší ploše. Myslím, že se to vyplatí, zvlášť v horších podmínkách, které u nás, vzhledem k plísním, jsou. Loni jsem nakladačky na sítích sice neměla, ale soused použil kdeco, dokonce síť z branky a porost mu vydržel až do konce září. Já mám tu zkušenost, že okurkovisko neroste tak bujně jako na zemi, ale plodí víc a déle. Je to ovšem náročné na vodní režim, pletí apod., ale výsledek je výborný. Doporučuji. MH
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
host - 155.121 (?), 14.1.2011 11:30

Já mám radši na zaváření hruboostné, líp vypadají.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Kšely - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (216) - 214.135 (?), 14.1.2011 12:17
Dobrý den, také Vás zdravím, pane Mirku. Často okurky vertikálně pěstujeme, dříve, než byly sítě, dokonce na drátěnce.Tenkrát jen na pár řádcích, protože jsme je celkově pěstovali na větší ploše. Myslím, že se to vyplatí, zvlášť v horších podmínkách, které u nás, vzhledem k plísním, jsou. Loni jsem nakladačky na sítích sice neměla, ale soused použil kdeco, dokonce síť z branky a porost mu vydržel až do konce září. Já mám tu zkušenost, že okurkovisko neroste tak bujně jako na zemi, ale plodí víc a déle. Je to ovšem náročné na vodní režim, pletí apod., ale výsledek je výborný. Doporučuji. MH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 14.1.2011 14:26
Každopádně je natáhnu na síť, naše spotřeba není zase až tak veliká (teoreticky bych neměl letos nakladačky sadit protože vloni se zadařilo) a vody mám na zahradě většinou přebytek. Zrovinka se hrabu v nové hromádce ruských semen z Estonska a mám i dvě balení raných nakladaček, takže budu zkoušet.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 40.135 (?), 14.1.2011 15:33

Zdravím.

Můj otec pěstuje okurky vertikálně už roky. Používá provázky natažené na rámu. Dole pak má z každé strany řádku položené dva (na výšku asi 0,5m) rámy potažené igelitem, takže to dělá takovou stříšku (na koncích záhonu má díl ve tvaru trojúhelníku). Ty na začátku sezóny fungují jako foliovník a zajišťují potřebné teplo (320 m.n.m., Bílé Karpaty). Jak sazenice dorůstají, tak prorostou mezerou nahoře a šplhají dál. Dobře se opylují, dobře se to obírá, jsou čisté a zdravotní stav je také dobrý. Jako rodina dáváme přednost hruboostným odrůdám z Bzenecka, jsme na ně zvyklí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 70.100 (?), 14.1.2011 10:34

Kdosi tu doporučoval Charlotte, ale taky mi nevyhovovala. Mám dobrou zušenost ve skleníku s odrůdou Everest. Hlavně brzo nasazuje plody a malé plůdky jí nežloutnou, což některé odrůdy ve skleníku dělají.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.15 (?), 14.1.2011 15:52

i my davame prednost hruboostnym, vic nam v nalevu chutnaji, na plisen je to asi remiza, jak hrubo tak jemnoostne u nas chytaji plisen asi az v polovine zari (bez jakehokoliv postriku) a to uz byvaji zpravidla odplozene...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 115.141 (?), 17.1.2011 22:55

Výborná je též odrůda Mira F1

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
jacktenrek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (452) - 218.17 (?), 18.1.2011 11:53
nechci zakladat novou diskusi jen se zeptám co okurky salatovky polní ne hadovky mate nejakou oblibenou osvedčenou odrudu?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 155.121 (?), 18.1.2011 12:04

My salátovky nepěstujeme, lahodnější salát je z nakládaček. KUKY

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 70.100 (?), 18.1.2011 14:02

To tedy ani náhodou. Nehledě na to, že polovina nakládaček je hořká.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika