Okurky nakládačky



Kšely - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (216) - 214.135 (?)
14.1.2011 9:41
Dobrý den. Spokojena jsem byla s Admirou, měla líbivé plody s velmi řídkými hrubými ostny a výnos byl slušný. Obecně platí, že do chladnějších oblastí jsou vhodné hruboostné odrůdy. Loni jsem nasela Sonadu, Elisabeth a Harriet, jsou sice jemnoostné, ale chtěla jsem je zkusit. Výsledek byl úžasný. Vyžadují ovšem dobré prohnojení, aby rostliny dokázaly násadu unést. Tvarově nejdokonalejší byla Sonada, ale žádná z odrůd netrpěla deformitami. Abych dodržela velikost 5-6 cm, muselo se sbírat obden. Výnos byl obrovský. Kdo má podmínky, doporučuji zkusit.A kdo nemá, jeden řádek ve foliovém tunelu vydá za tři volně na záhonu. MH
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3,  4   
host - 109.108 (?), 13.1.2011 16:12, zobrazeno: 53565x

Prosím zkušené pěstitele o radu, která okurka na nakládání je výnosná, chutná a odolná proti chorobám.Jsem z okolí Holicka.Okurky pěstuji na záhoně-doposud Charlotte, ale úroda nic moc.Děkuji.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 191.35 (?), 13.1.2011 16:21

Mně se velmi osvědčila ALTAJ F1. Pěstuju ji po několik let a OK. Plody jsou hrubě bradavičnaté, geneticky nehořké /je to u těchto odrůd napsáno na obale/ a je odolná proti plísni /relativně/. Jinak okurka chce vyhnojenou půdu hnojem nebo kompostem a trochu Cereritu nebo Hydrokomplexu. Pokud je možnost zalévání, tak hodně zalévat, nebo nezalévat vůbec - tak praví staří zelináři.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.15 (?), 13.1.2011 16:50

vysevam nakladacky na hrubky, ktere jsou slozeny z kompostu a slepicince(zalozen na podzim) zjara po rustu jim dopreji Cererit, jinak jiz neprihnojuji, vloni šli zcela vsechny odrudy(cca 6)-byl mimoradne dobry rok, jinak v jinych letech u me nejlepsi Regina a na druhem miste Altaj

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 51.144 (?), 13.1.2011 21:44

Výborné jsou odrůdy Zuzana a Blanka. Máme je vyzkoušené asi z 20 odůd. Charlote jsme přestali pěstovat asi před 3 roky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 141.24 (?), 13.1.2011 22:51

Zuzanu jsem pěstovala loni, měla jsem ji naroubovanou na tykvi /poprvé/. Okurek jsem sklidila hodně, ještě v září jsme zavařovali. Porost zničil až mráz. U Zuzany mi nevyhovoval tvar plodu, stopka přecházela v plod takovým zvláštním návalkem, zbytky stopky jsem musela odstrańovat nožem. Líbí se mi spíše nakladačky štíhlejší, tak pro letošní pěstování hledám jiné vhodné odrůdy a při výběru se řídím též poměrem šířky a délky, který se uvádí v prospektech. Dále potřebuju nakladačky do chladnějších poloh.  Jiřina

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Kšely - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (216) - 214.135 (?), 14.1.2011 9:41
Dobrý den. Spokojena jsem byla s Admirou, měla líbivé plody s velmi řídkými hrubými ostny a výnos byl slušný. Obecně platí, že do chladnějších oblastí jsou vhodné hruboostné odrůdy. Loni jsem nasela Sonadu, Elisabeth a Harriet, jsou sice jemnoostné, ale chtěla jsem je zkusit. Výsledek byl úžasný. Vyžadují ovšem dobré prohnojení, aby rostliny dokázaly násadu unést. Tvarově nejdokonalejší byla Sonada, ale žádná z odrůd netrpěla deformitami. Abych dodržela velikost 5-6 cm, muselo se sbírat obden. Výnos byl obrovský. Kdo má podmínky, doporučuji zkusit.A kdo nemá, jeden řádek ve foliovém tunelu vydá za tři volně na záhonu. MH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 133.163 (?), 14.1.2011 9:56

Zdravím Vás paní Marie, vloni jsem poprvé vyzkoušel pěstovat nakladačky na okurkové síti (venku), nemáte i takovou zkušenost?  Já je "natáhl" bohužel až pozdě, ale myslím že to není špatné řešení. Mirek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
jacktenrek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (452) - 218.17 (?), 14.1.2011 10:35
Takto okurky pestuji asi 6 rok a vynos je vždy vetší než klasicky na zemi. Ale nejen to okurky nejsou špinavé (jen ty prvni co rostou u země..a nastup plisně je také pozdnejší, ale vzhledem k tomu že stříkam pravidelně nemam s tim takový problém.. loni jsem kupoval nove 180 cm vysoke - myslel jsem že je to moc, ale bylo to akorát. Jinak z 8metru sítě jsem mel loni 95 sklinek a to byl rok který nepřál ničemu ;) Zakad je dat pod okurky hnuj či pompost a udelat hrubek zasít přikrýt textilii bílou netkanou..Ja je přihnojuji ředenyma zkvašenyma slepičincema..v tom bude to kouzlo ;)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 133.163 (?), 14.1.2011 10:46
Díky, bílou netkanou textilii jsem začal vloni aplikovat a je to výborná pomůcka. Mirek
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
jacktenrek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (452) - 218.17 (?), 14.1.2011 10:51
Jemnoostné odrudy davaji vetší výnos, ale jsou hodně náchylne na plísen a opačne u hroboostných.. každopadně to chce pořádnou konstrukci - se to nezdá, ale je je to docela kus hmoty ;)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika