Odrůdy rajčat, které už rozhodně nechci



Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (741) - 12.64 (?)
24.2.2022 17:29

Harzfeuer je oproti Startke chuťove o niečo horší, u mňa sa mu navyše tvoril zelený limec a rastliny mali aj menšiu výšku ako Start.

Eva T.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
   
Tomáš M. - (15) - 230.81 (?), 2.1.2024 18:14

Rajčata, která se mi neosvědčila v roce 2023 a nebudu je nejspíš už pěstovat:

Dívčí prs - poměrně mdlá chuť, pokud se nenechalo přezrát, pak ale bylo jen sladké bez kyselinky.

Summer cider - většinou dost moučné

Latah - sice bezkonkurenčně nejrannější a poměrně plodné, ale příšerně kyselé, pokud se nenechalo hodně přezrát - pak byly plody hodně měkké a chutnaly slimákům víc než nám

Siberian - keříkové, s vejčitými plody - mělo být ranné, ale až tak moc nebylo, plodilo hodně, ale plody byly dost chuťově nevýrazné

Resibella - příšerně tuhá slupka

Rondobella - podivná "chemická" příchuť, náchylné na hnilobu špiček plodů

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
obo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (114) - 99.186 (?), 21.2.2022 0:13

Letos jsem koupil rajče keříčkové JITKA. Máte někdo zkušenosti s chutí plodů? údajně dorůstá 1m, bez vyštipování a opory??

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3241) - 61.215 (?), 21.2.2022 9:31

V roce 2015 jsem pěstoval všehny české keříčkové odrůdy a také Jitku. Pokud si dobře pamatuji, tak Jitka patřila chuťově k těm lepším, některé jiné třeba Odeon vypadaly ak, že nikdy nedozrají a bude je možno konzumovat čerstvé. Ano, tato keříčková rajčata se nevyštipují, ale potřebují oporu (nějakou klec). Pokud ji nemají tak se budou plody válet po zemi.

           Vladimír

Zralé plody
Zralé plody
Zrající plody
Zrající plody
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Peter1 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (75) - 120.115 (?), 21.2.2022 15:16
Harzfeuer je aký prosím? pestovat ho, alebo ho radšej vypustiť zo siatia..?ďakujem
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 208.138 (?), 21.2.2022 19:15

Sám jsem ho nikdy nepěstoval, ale kámoš si ho docela chválí. Pěstuje ho už několik let. Říkal, že chutná lépe než Stupice a Toro, plodnost také slušná a je podle údajů odolné proti chorobám. Ovšem není tam vyjmenovaná plíseň bramborová.

Zkuste ho, jak znám kámoše, rozhodně vás nečeká nějaké velké zklamání.

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Peter1 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (75) - 229.74 (?), 21.2.2022 22:03
Ďakujem Vám .
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Mir - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (136) - 36.244 (?), 22.2.2022 10:14

Rajče Harzfeuer jsem pěstoval v sezónách 2013 a 2014. Je to raná odrůda se středně velkými červenými plody, mě narostly v hmotnosti kolem 70 g. Kolem stopky měly zelený lem. Rostliny byly slabší konstituce (např. oproti Startu), přičemž dorostly do výše 160 cm (Start 180 cm). Plodnost měly dobrou. Chuť plodů z mého pohledu nebyla příliš valná, jakýsi průměr (asi jako u Tornáda, možná o trochu lepší), proto HF od té doby nepěstuji. Je to však jen můj subjektivní pohled. Nejlpší je, vyzkoušet. Každý máme trochu jiné půdní a klimatické podmínky (které jsou navíc každý rok jiné), takže se i chuť plodů může lišit. A každý máme jiné chuťové preference.

Zdraví Mirek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (741) - 12.64 (?), 24.2.2022 17:29

Harzfeuer je oproti Startke chuťove o niečo horší, u mňa sa mu navyše tvoril zelený limec a rastliny mali aj menšiu výšku ako Start.

Eva T.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
obo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (114) - 99.186 (?), 21.2.2022 22:20

Není to hybrid, tak vyzkouším 2 rostlinky.  Díky za info o Jitce smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 229.74 (?), 22.2.2022 18:26
Ja som pestoval minulý rok Salus, San marzano a Šart Z tých troch som sa vrátil len ku Štartke..marzano má nejak neoslovilo chutovo ani Salus... nieje to tá paradajková chuť... Tento rok som vyselektoval zo všetkých diskusií start F1,orkado, Spencer,Mandat, Tigrino, Tuttii Frutti, Tastier,Black From Tula a Cherrola... myslim že po velkych dažďoch budú praskať asi všetky paradajky ale tieto hodnotili pestovatelia ako tak..ak niektorú nechcete vidieť tak do toho..aj dôvod:)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika