Příspěvky uživatele - Tomáš M.

Paradajky pre r. 2024, 7.2.2024
Moje zkušenosti jsou podobné jako výše. Rajčatová semínka klíčí výborně i po mnoha letech. Naproti tomu u semínek paprik (v mém případě chilli odrůd všech běžných druhů - annuum, chinense, baccatum, pubescens) klíčivost strmě klesá cca po 5 letech,... celý příspěvek >
Rajčata 2024, 22.1.2024
Zlatavu jsem pěstoval před pár lety. Chuťově slušné, i když asi ne nejlepší. Trochu tužší slupka. Rozhodně je zajímavé barevně. Z červenožlutých rajčat asi preferuji Hillbilly. Loni plodilo dost pozdě, ale sklizeň nakonec byla slušná.
Odrůdy rajčat, které už rozhodně nechci, 9.1.2024
Zdá se, že na té Primabelle jako jediné (nebo jedné z mála) opravdu dobré rezistentní odrůdě se nás shodne více. Tak na tom už něco bude.
Odrůdy rajčat, které už rozhodně nechci, 3.1.2024
Z biftekových rajčat je moje nejoblíbenější Ananas Noire pro svoji výtečnou intenzivní chuť. A v roce 2023 příjemně překvapilo vysokým výnosem růžové rajče Adonis. Sice nebylo tak chuťově výrazné, ale špatné také nebylo. Stálice jsou u mě cherry... celý příspěvek >
Odrůdy rajčat, které už rozhodně nechci, 3.1.2024
Mě také permasemínka zklamaly. Ne, že by se jednalo o špatné osivo, nebo, že by odrůdy neodpovídaly. Ale nadšené popisy některých odrůd včetně recenzí zákazníků moc neodpovídaly skutečnosti při pěstování. Mnohem lepší zkušenosti jsem měl s popisy... celý příspěvek >
Odrůdy rajčat, které už rozhodně nechci, 2.1.2024
Rajčata, která se mi neosvědčila v roce 2023 a nebudu je nejspíš už pěstovat: Dívčí prs - poměrně mdlá chuť, pokud se nenechalo přezrát, pak ale bylo jen sladké bez kyselinky. Summer cider - většinou dost moučné Latah - sice... celý příspěvek >
Rajčata 2024, 2.1.2024
Loni jsem z PhR odrůd zkoušel Primabella, Resibella a Rondobella. Osvědčila se pouze Primabella, která byla chutná. Rajčata Resibelly měla příšerně tuhou slupku. Rondobelly měly zase podivnou jakoby "umělou" chuť a navíc byly citlivé na hnilobu... celý příspěvek >
Meruňka Veharda - kde pořídit?, 4.10.2022
Také bych chtěl letos zasadit meruňku (v jižních Čechách ve 440 m.n.m. k jižní stěně domu). Vybral jsem nakonec odrůdu Veharda. Na e-shopech ji mají jen ve Spomyšli a v Lumigreen. U té Spomyšle se ale bojím, aby mi neposlali něco úplně jiného a na... celý příspěvek >
Beforest, 4.10.2022
Beforest nám alternuje, ale v plodném roce má úrodu velmi pěknou. Co mě ovšem trochu zklamalo, je chuť plodů, která mě nepřesvědčila. Např. takový Merkur nebo Elstar jsou mnohem chutnější.
Presenta, 23.10.2015
Letošní rok byl anomální v tom, že co jsem pozoroval zrání přinejmenším u slivoní - oproti minulému roku bylo zpožděno zhruba o 14 dní i přesto, že bylo letos léto nebývale horké. Jestli bylo zpoždění způsobeno pozdnějším nástupem jara nebo naopak... celý příspěvek >
Beforest, 23.10.2015
Tak to jsem rád, že jsem si jeden stromek téhle odrůdy objednal. Snad se s touhle chutí za pár let potkám.
Golden Delicious a Golden Delicious Reinders, 21.10.2015
Naopak. Já si myslím, že příspěvek, co pan P.Z. sem napsal, je přínosný v tom, že jasně ukazuje, že je mnohem lepší si ať už Goldeny nebo jiná jablka vypěstovat sami doma. Protože z těch průmyslově vyrobených se spoustou postřiků se sice přímo... celý příspěvek >
Opylovač pro jablko Gala, 16.10.2015
Zkuste třeba Merkur. Měl by být trvanlivější než Gala a je také sladký jako Gala. Píši podle toho, co jsem se dočetl v katalogu pana Vysloužila a zde ve fóru, nikoliv z vlastní zkušenosti, i když zvažuji Merkur také vysadit.
Melrose a Gloster, 16.10.2015
Zajímavé je, že u známých roste Gloster (ovšem mimo zahradu), jehož plody jsou bez jakýchkoli postřiků prakticky bez strupovitosti, zato trpí hořkou skvrnitostí a každé druhé jablko je červavé. A navíc ani zdravá jablka nemají nijak dlouhou dobu... celý příspěvek >
Beforest, 14.10.2015
Tak na to hodnocení chuti jsem moc zvědav, zvažuji zasazení stromku téhle odrůdy.
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika