Odrůdy paprik



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?) 
25.1.2013 13:09

ja vysadim jen minimum paprik do skleniku - a to jen kvuli prodlouzeni vegetace na podzim, jinak ve skleniku bylo rekneme o 50%mene plodu nez venku, proto sklenik prenecham jinym zeleninam

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
Reniii - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (621) - 146.37 (?), 25.1.2013 13:26

Taky mám podobnou zkušenost s Pálivcem. Dvě rostlinky jsem dala do skleníku a dvě ven, venku bylo paprik nepočítaně (foto) a ve skleníku velká bída... tak 5plodů na rostlině. Takže Pálivec už bude jen venku. Jinak ve skleníku pěstuji ještě Hamík, Sonar a letos nově Elisabete, ty ale venku zkoušet nebudu.

Pálivec
Pálivec
Sonar
Sonar
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Zdenci - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 245.32 (?), 25.1.2013 15:03

Jé kybych měl mít na paprikách venku (což u nás nejde 620mnm) ještě víc plodů než ve skleníku, tak nevím co by chudinky rostlinky dělaly. Takhle na nich bylo plodů, že u každé jsem musel mít aspoň 2 až 3 tyčky, aby se pod tím množstvím nerozlámaly.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jan pěstitel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (243) - 226.45 (?), 25.1.2013 16:42

Mě se venku dařilo pouze různým rohům a Hodonínské sladké vzpřímené. Masitější pouze ve foliovníku a nebo japanu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 14.199 (?), 25.1.2013 13:34

Hezký. Resp. nehezký. Dva zcela protichůdné názory. To je docela hustý, řekl by teenager. Kdybych dal u nás v mrazové kotlině, 550 mnm., papriky na pole, jednak bych je mohl vysadit možná v červnu, kdoví jestli. A o sklizni bych si nechal zdát.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Reniii - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (621) - 146.37 (?), 25.1.2013 13:41

Právě... záleží kde bydlíte, já jsem na tom trochu lépe...190 m.n.m.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 25.1.2013 14:22

Region je důležitý ale počasí neméně, ne-li více. Díky opožděným mrazům jsem nemohl papriky vysazovat po zmrzlých a rostliny si nestačily během června vytvořit kořenový systém který by jim dovolil porvat se s podmáčenou půdou. Rostliny se prostě dusily, na rozdíl od lilků které byly vysazeny začátkem května ale do tunelu pod fólii, a ten měsíc byl prostě znát.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3241) - 5.149 (?), 25.1.2013 18:02

Jednoduché vysvětlení.Nejvhodnější teplota pro pěstování paprik se pohybuje v rozmezí 22-27 °C ve dne a 16-18 °C v noci. Na vysočině se ani zdaleka noční teploty neblíží k optimálním (proto skleník), kdežto na jižní Moravě v létě ve skleníku teplota často překračuje 30 °C (problém s větráním). Když už jsme u těch teplot, mám jednoduchou otázku: Proč v Africe (např.Lybii) pěstují rajčata a lilky ve skleníku?

            Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vimon - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 13.175 (?), 26.1.2013 7:16

Také mám stejnou zkušenost jako mičurinec, že u nás se paprikám daří venku lépe. Pěstuji je v kontejnerech a do skleníku je přesunuji těsně před příchodem mrazů.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 26.1.2013 8:32

Pěstování v kontejnerech má i tu výhodu že nedochází k přemokření substrátu tak jako se stává venku na záhoně. Paprika má mít "hlavu na slunci a nohu ve vodě", půda však musí být lehká a propustná.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika