Odrůdy paprik



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
         
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?) 
18.2.2010 14:58
Já s těmito odrůdami zkušenosti nemám ale zato s jinými velkoplodými a silnostěnými. Papriky pěstuji již nějaký čas (vše venku) ale na tyto odrůdy bych si "netroufl" (a to jsem z jihu JM). Aby urostla taková paprika venku na to potřebuje velmi vhodné podmínky - hlavně teplo v noci + spoustu dalších věcí. Pokud nebudu mít minimálně foliák tak se do jejich pěstování nehrnu. Papriky jsou to nádherné ale než dozrají tak již dávno sklízím jiné odrůdy.
tady je vidět na pozadí foliák, a dosti velký
tady je vidět na pozadí foliák, a dosti velký
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
            
host - 237.253 (?), 18.2.2010 15:39

S paprikami Meika a Bajka mám též negativní zkušenosti i ve skleníku /500m n.m./, na jedné paprice mi narostly jen jeden až dva plody, žádný zázrak. Pro moji potřebu mám mnoho dalších vhodnějších odrůd jak od paní Teclové F1 hybridy, nebo je několik let dobrý Stalagnit, i nehybridní Vlasta, Folika.      Jiřina

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 24.110 (?), 19.2.2010 15:30

Tak já Meiku i Bajku pěstuji v Praze ve skleníku a dělají mi radost, spousta plodů, velké a chutné, nenechávám je ani vybravit, sklízím už zelené a vyštipuji první květy...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
f.rozkosny - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (120) - 51.120 (?), 18.2.2010 23:22

U mě, na střední Moravě, na jílovité půdě v n.m. cca 205 m se hybridním paprikám moc nedaří. Po dva roky jsem zkoušel Meiku, Bajku a ještě jednu modrofialovou a výsledky špatné. Málo plodů, nevalné velikosti a tenká dužnina. Vysévám asi v polovině února, pak rozesadím do malých kelímků od jogurtů a mám za oknem v bytě. Později ještě přesazuji do větších kontejnerů a dávám mezi okna nebo za okna do chlednějších místností. Vysazuji na záhon asi v polovině května a přes oblouky zakryji netkanou textilií. Podle průběhu počasí a rychlosti růstu asi v polovině června odkryji. Možná právě k vůli těmto podmínkám se mě výše uvedené hybridní papriky nedaří. Ale daří se mě pěstovat jiné druhy polních paprik, např. Rubínova (červená), Amy (žlutá), Vlasta (oranžová), Maryša (červená), Lídia (červená) a kupodivu nějakou odrůdu ještě z bývalé Jugoslávie. Semena těch jugoslávských jsem získal od kamaráda v roce 1996 a vyšel jsem s nimi až do roku 2000, kdy jsem pár vyzrálých plodů obětoval opět na osivo, které mě vystačilo až do roku 2005. Letos jsem opět zasel i ty jugoslávské (z r. 2005). Doufám, že mě alespoň 10 sazenic vzejde, zasel jsem posledních 72 semínek. A když nevzejdou, tak mám něco málo pro jistotu z loňského roku.

Závěrem k výše uvedenému dotazu: hybridy Meika a Bajka se mě při pěstování v polních podmínkách nedařily, ale odrůda VLASTA mě rodí dobře.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 18.2.2010 23:49
Vlasta je úrodná silnostěná paprika i pro běžné pěstování venku. Sázím ji pravidelně již několik let. Je dobrá v technické (sv. zelená) i botanické (oranžová) zralosti, dá se i zavařit.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
f.rozkosny - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (120) - 51.120 (?), 19.2.2010 0:03

V dřívější době jsem ještě v polních podmínkách pěstovával odrůdy Citrina (žlutá), Grany (červená), Světlana (červená), Zorka (červená). Citrina se u nás ztratila z trhu a ty ostatní jsem postupně vylučoval a nahrazoval novějšími. Letos jsem již nezasel i Maryšu a Lídii. Stále se mě však osvědčuje Rubínova, Amy, Vlasta a ta bezejmenná jugoslávská. Letos jsem ještě na zkoušku zasel odrůdy Ozarovska a Corno ditoro rosso. Máte někdo zkušenosti s pěstováním odrůd "Corno ditoro rosso" a "Ozarovska"?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 191.158 (?), 19.2.2010 11:27
Citrinu dělá Moravoseed pro NohelGarden. Mirek
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 166.45 (?), 19.2.2010 14:15

Corno i Ozarowskou jsem začal zkoušet před třemi roky. Po prvním roce jsem řekl, že už nikdy více, ale když jsem na podzim rostliny likvidoval, ukázaly se pěkné plody. A tak jsem jim dal ještě šanci. Musí být na ně ten správný rok, např. loni, kdy Corno dorůstá téměř uváděných 20 cm. Ozarowská má větší plody, ale že by obojí bylo super, se říci nedá.

Majka a Bajka potřebují zvláštní péči, pan profesor je pěstuje ve foliovnících. Ale než bych sklízel celkem 3 obří plody, raději sadím papriky s plody menšími, zato s větším výnosem.

Osvědčila se mně Amy a Gelby, obojí žluté, výborné chuti a na záhoně první mizí od dvounohých "škůdců".      I.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 19.2.2010 14:36

Ozarowska - paprika raná, typ California Wonder. Polopozdní odrůda určená... tolik citace popisu z přebalu. Jaká tedy je? Letos jsem ji zasel společně s Granovou, kterou sázím každý rok. Granova je chuťově dobrá paprika ale má, stejně jako Ozarowska, Prim, Cal. Wonder apod., dlouhou vegetační dobu a pokud není teplý konec léta a zač. podzimu tak špatně dozrává. To platí samozřejmě pro venkovní prostř.  Podobného tvaru je Žluťásek F1 a ten dozrává výborně. Další papriku kterou sadím je "nějaká velká červená původem z Turecka"  (typ podobný Ozarowské)kterou jsem koupil jako plod v Lídlovi. Vybral jsem semena a vysévám. U žádné z těchto paprik ale nepočítám s nějakou bohatou úrodou. Tak 3-4 slušné plody na rostlinu. Na bohatou úrodu mám Vlastu, Amy, Hamíka, kapii...

Žluťásek F1
Žluťásek F1

"Lídlovka"
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 221.210 (?), 14.1.2011 17:19

Jakl.

Papriky pěstuji asi 25 roků. Většinou jsem pěstoval odrůdy paní ing.Teclové. V roce 2007 jsem náhodou se dozvěděl o odrůdě Samuraj F1, která mne opravdu nadchla. Ze zasazených 10 semen vzešlo 9. Na každé rostlině postupně vyrostlo 4-5 plodu o velikosti 23-28 cm, průměr 15-18cm a síla stěny 8-11 mm.Chuťově je teto dru vynikající, barvu má červenou. Zásadně sázím po jedné rostlině do foliového krytu s odklopnou střechou. Semena seji kplem 15. ledna do substrátu.

paprika Samuraj F1
paprika Samuraj F1
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika