Odrůda rajčete



andydul - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (77) - 154.236 (?)
23.5.2013 21:44

Semená vybraté z plodov Bejbino F1 už nebudú Bejbino F1 :)

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                  
andydul - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (77) - 154.236 (?), 23.5.2013 21:44

Semená vybraté z plodov Bejbino F1 už nebudú Bejbino F1 :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 16.70 (?), 9.1.2010 20:55

Chuťově nejlepší je rajče datlové od firmy Moravoseed, ale nemají semena. Z rajčat 100-120gr je chuťově nejlepší Pedro F1. Nevýhoda, že je polorané atak venku dozraje maximálně 6 vijanů.Ranější je Dagmar F1.Testujeme pro firmy asi 100odrůd rajčat, ale tyto nám vycházejí nejlépe.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 10.1.2010 7:06

Můžete sdělit jméno toho "datlete". Děkuji. A co rajče Barbados? Já jsem ho vloni poprvé nasadil jako přísadu. Koupil jsem ho ve velkopěstírně. (Barbados F1  oblíbená velmi raná odrůda pro pěstování v půdě kulaté pevné plody intenzivní barvy,8-9 plodů ve vijanu, (120 g) vyniká raností a bohatou plodností, rezistence ToMV, Cf, Va,Fol:0,1) . Uchoval jsem semena  a z 10 jich vzešlo 9, což je dobré.

Takhle vypadají (není to můj snímek)
Takhle vypadají (není to můj snímek)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.15 (?), 24.1.2010 13:31

ja jakozto vegetarian musim pestovat velke mnozstvi rajcat, proste hodne odrud vcetne tech barevnych, jinak to datlove je tyckova odruda jmenem POLLICINO F1, jinak doporucuji odrudu GREEN ZEBRA, SPENCER..zasadne vsechny odrudy pestuji venku a dari se jim a musim zatukat, ale zadna plisen neprichazi a to nepouzivam jediny fungicid...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 191.35 (?), 24.1.2010 15:37

Mně se vloni chutnala Bejbino /výborná rajčatová chuť, nejsou tak malá, jak se zdá na obrázku/ a Torino F1. Dnes jsem koukal na semínka v OBI a tyčková, venkovní, raná a k tomu ještě F1 v podstatě nemají. Všechno je určeno pro skleník a jen výjmečně v teplých oblastech i ven. Torina jsem koupil někde v zahradním centru, mají jiného dodavatele semen. Letos mně přišla semínka Black Zebra a Feuerwerk z Německa, tak jsem zvědavý, jaká budou. Ještě jsem měl předloni odrůdu Sláva Porýní /dá se běžně sehnat/, ta je velmi kvalitní, vzrůstná, ale bohužel je pozdní.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 24.1.2010 16:26
Bejbina jsou raná a dobrá. Z velkoplodých je rané např. TORO F1. Pokud máte obavy že vám rajčata nedozrají, pěstujte spíše menší odrůdy, které rychleji dozrávají. Cherrola F1, Idyll, výborné žluté Ildi (doporučuji), poprvé budu zkoušet Pollicino F1. Velmi raný je Barbados, který mi loni dozrál normálně venku, a to jsem jej pozdě sadil (ten mám z vlastního semene).
ILDI - velké množství malých žlutých plodů, v pozadí Cherrola
ILDI - velké množství malých žlutých plodů, v pozadí Cherrola
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.15 (?), 24.1.2010 20:22

a jestesem zapomnel na odrudu Zlatava, tyckove oranzovozlute rajce, rané a je vhodne pro ty, kteri nemaji radi mekka rajcata, ale spis pevna a chrupkava, dobre se tedy i skladuje...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Juro - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (345) - 121.238 (?), 25.1.2010 9:43

Ja som vsadil na skusenosti na fore a tento rok kupil semena start f1, a stupicke ranne polne. Dufam, ze budu chutne. Chcem aby vonali a chutili ako rajciny. Bejbino som zatial v obchode nevidel... to by som skusil tiez. Este mame dost casu na vysev, alebo nie?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 25.1.2010 9:57
Čas je na výsev rajčat ještě máte. Bejbino (SEMO) seženete spíše v zahrádkářských prodejnách než v supermarketech (Bratislava-Rusovce, kvety klivia). Já jsem od klasických odrůd typu Start, Tornado apod. upustil z důvodu rychlého měknutí plodů.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 93.15 (?), 25.1.2010 10:10
casu je na rajcata dost... teda pokud mate vytaúeny sklenik tak muzete zacit uz ted... ale rajsky staci koncem brezna ci zac.dubna... spis papriky a lilky ty jsou od unora do brezna...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika