Odolné odrůdy rajčat



host - 61.187 (?)
20.11.2020 8:29

Jestli se dají sehnat, to nevím. Dal jsem dotaz, jestli je někdo pěstoval tak uvidím. Pokud ano, tak by asi probém nebyl. Horší by bylo, kdyby ne. Potom by mně zbývalo se jen s někým domluvit, poslat peníze a požádat ho, aby mně semena zakoupil. V Kanadě by to bylo bez problémů, v USA horší i když jsem už jednou podobnou transakci dělal s jedním členem dělal. Chce to domluvit se, jestli by byl ochoten, poslat mu peníze přes PayPal (má jen někdo) a on to všechno musí zrealizovat (objednat, koupit, poslat). Přitom je to jen člověk, kterého znáš z internetu. Zatím nevím, jestli bych toto všechno absolvoval kvůli těm Mountainerům, které by pro mne byly jen takovým vzorkem pro porovnání s Lorelei.

Pokud tě zajímá problematika šlechtění k odolnosti proti listovým chorobám, tak si přečti na Tomatoville. Členem jistě nejsi, ale to nevadí, v tom vlákně stejně žádné obrázky nejsou.

           Vladimír

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
host - 61.165 (?), 30.10.2020 8:09

Děkuji za informace. Asi bych k této problematice nic nepsal, snad jen to, že si myslím, že ta nová rajčata nevznikla genovou manipulací. 

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2781) - 6.138 (?), 30.10.2020 8:51

Díky moc.

Takže ty geny nejsou vpravovány do genetického kódu uměle, pouze křížením a šlechtěním. Rozumím správně?

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
bred_ik - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (899) - 113.229 (?), 30.10.2020 10:56

Ano, jedná se jen o křížení, nejedná se o GMO. Samozřejmě předpokládám, že musí dojít k několika zpětným křížením, aby se získala větší rajčata.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3252) - 60.220 (?), 17.11.2020 8:14

Zdá se, že se pro nás amatéry blýská na časy. Objevily se dvě nové OP (nehybridní odrůdy) rajčat, které jsou snad rezistentní mimo jiné k plísni bramborové. Jsou to velká bifteková rajčata Mountaineer Pride a Mountaineer Delight vyšlechtěná ve West Virginia University. Zatím jsem nečetl na Tomatoville žádné hodnocení, ale viděl jsem, že semena se už volně prodávají na SESE.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2781) - 6.138 (?), 17.11.2020 17:48

Díky za info. Maj tam pěkné věci. Pokusím se je objednat přes synka. Výhodou je, že jsou heirloom, takže stačí semínka objednat jednou. Pokud se to povede, klidně se podělím.

Milan HP

P.S. Pro ostatní čtenáře: SESE je Southern Exposure Seed Exchange

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 61.231 (?), 18.11.2020 15:50

Milane, předběžně bych měl zájem. Podílel bych se finančně. Chtěl bych zkusit jednu nebo dvě rostiny pěstovat vedle těch Lorelei od šlechtitele Darella Jonese. Uvádí u ní stejné odolnosti jako u těch Mountaineer, ale rajčata jsou menší, spíše koktejlová. Doufám, že mně ta semena od něho dojdou, jinak bych asi Mounaineery netestoval, věřím, že ty odolnosti mají.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2781) - 6.138 (?), 18.11.2020 21:35

Vladimíre, zase narážím na neochotu Američanů obchodovat se světem. Syn už mi za to nadává. Ale teď mi svitla naděje, našel jsem prodejce, který zasílá do celého světa. Snad to vyjde. Ještě pořád se snažím dobrat toho Galahada, taky chci něco vyzkoušet, ale výsledek je zatím ve tmách. Možná zkusím nějaký kontakt na Tomatoville.

Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 61.231 (?), 18.11.2020 22:16

Ty jsi členem na Tomatoville?

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2781) - 6.138 (?), 19.11.2020 22:56

Asi ne. Kdysi, už je to víc jak dva roky, jsem tam šel, ale už ani nevím, zda jsem se přihlásil. Ale asi jo, teď jsem v záznamech našel heslo. Každopádně jsem tam nebyl ani nepamatuju.

Proč? Myslíš, že by se tam ty semínka daly sehnat?

Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 61.187 (?), 20.11.2020 8:29

Jestli se dají sehnat, to nevím. Dal jsem dotaz, jestli je někdo pěstoval tak uvidím. Pokud ano, tak by asi probém nebyl. Horší by bylo, kdyby ne. Potom by mně zbývalo se jen s někým domluvit, poslat peníze a požádat ho, aby mně semena zakoupil. V Kanadě by to bylo bez problémů, v USA horší i když jsem už jednou podobnou transakci dělal s jedním členem dělal. Chce to domluvit se, jestli by byl ochoten, poslat mu peníze přes PayPal (má jen někdo) a on to všechno musí zrealizovat (objednat, koupit, poslat). Přitom je to jen člověk, kterého znáš z internetu. Zatím nevím, jestli bych toto všechno absolvoval kvůli těm Mountainerům, které by pro mne byly jen takovým vzorkem pro porovnání s Lorelei.

Pokud tě zajímá problematika šlechtění k odolnosti proti listovým chorobám, tak si přečti na Tomatoville. Členem jistě nejsi, ale to nevadí, v tom vlákně stejně žádné obrázky nejsou.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika