Nemocná rajčata?



host - 126.45 (?)
11.6.2016 2:13

Kompostem to asi nebude, ty dvě sazenice z tržnice jsou v pohodě a k těm jsem ten kompost dal také. Kromě toho trávník ničím neošetřuji. Napadl mě spíš koupený substrát, ve kterém jsem ze semen sazenice vypěstoval, nelíbil se mi už od začátku. Ale malé rostlinky vypadaly v pořádku, dokud jsem je nevysadil na záhon. Tak nevím... Napadlo mě stejné řešení problému, když jsem viděl, že postranní výhonky, které normálně vyštipuji, jsou zdravé. Uříznu středový výhon a použiji jeden boční. 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 126.45 (?), 8.6.2016 9:47, zobrazeno: 5041x

Ještě jsem se s tím nesetkal, rostliny jsou ošetřené kuprikolem proti plísni. Mám takhle postižené listy na všech rostlinách, které jsem si sám předpěstoval. U dvou dokoupených jsou listy normální. Myslel jsem i na mšice, ale žádné jsem neobjevil. Děkuji za reakce.

Napadené listy rajčat
Napadené listy rajčat
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 126.45 (?), 8.6.2016 9:59

Zašetl jsem se až nyní do dalších příspěvků s podobnou tématikou. Vidím, že to není ojedinělý případ, ale nějaké univerzální řešení jsem nenašel. Ještě podotýkám, že jsem při vysazování rostlin použil kompost, možná je příčina tam?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 35.93 (?), 8.6.2016 10:06

Daval jste do kompostu travu nebo neco jineho osetreneho herbicidy (slama, hnuj) ?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
ivap - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (754) - 243.114 (?), 8.6.2016 11:21

Problém bude asi v tom kompostu. Stalo se mi to také, dávali jsme do kompostu trávu ošetřenou herbicidem proti dvouděložným plevelům. Nezbude než více zalévat a čekat, až na rostlinách vyrazí zdravý zálístek, nad ním pak uříznout a v podstatě zapěstovat novou rostlinu... Nebo skočit na trh a koupit nové rostliny, ale nezasadit je na stejný záhon, na kterém máte ten kompost,  po krátké době by dopadly stejně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 126.45 (?), 11.6.2016 2:13

Kompostem to asi nebude, ty dvě sazenice z tržnice jsou v pohodě a k těm jsem ten kompost dal také. Kromě toho trávník ničím neošetřuji. Napadl mě spíš koupený substrát, ve kterém jsem ze semen sazenice vypěstoval, nelíbil se mi už od začátku. Ale malé rostlinky vypadaly v pořádku, dokud jsem je nevysadil na záhon. Tak nevím... Napadlo mě stejné řešení problému, když jsem viděl, že postranní výhonky, které normálně vyštipuji, jsou zdravé. Uříznu středový výhon a použiji jeden boční. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3239) - 173.17 (?), 11.6.2016 5:44

Mohl to být také úlet postřiku, když někdo v okolí stříkal herbicidem. Já jsem jednou měl poškozenou vinou révu a ani jsem neviděl, že by někdo něco v okolí stříkal.

                          Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 243.114 (?), 11.6.2016 9:28

S koupeným substrátem se to stalo kdekomu. Před pár lety jsme koupili nějaký německý substrát v Makru. Ze začátku v něm rajčata rostla krásně, po cca třech týdnech se začala kroutit, asi až toho herbicidu měla v sobě dost. Některá to venku rozdýchala, některá nemělo cenu sázet, jak byla poškozená. Od té doby přesazuji do vlastního substrátu z rašeliny (nejlepší je bílá) a kompostu, o kterém vím, z čeho ho dělám..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika