Mospilan 20 SP - překročení doporučeného dávkování



J.f.K - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (322) - 244.2 (?)
2.7.2015 13:23

Ještě Vám tam chybějí korelační koeficienty podle rostliny (ovocného nebo zeleninového druhu).

Ale zase tragédie to není. Malospotřebitelské balení je jen tak velké, aby ani konzumace připraveného roztoku nezpůsobila smrt a nebo trvalé zdravotní následky. Pokud normálně sníte 1_kg na posezení a místo toho si dáte 120 g, tak máte stejnou dávku v řádné OL = dojezte se chlebem se sádlem a cibulí.

wink

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
J.f.K - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (322) - 244.2 (?), 2.7.2015 13:23

Ještě Vám tam chybějí korelační koeficienty podle rostliny (ovocného nebo zeleninového druhu).

Ale zase tragédie to není. Malospotřebitelské balení je jen tak velké, aby ani konzumace připraveného roztoku nezpůsobila smrt a nebo trvalé zdravotní následky. Pokud normálně sníte 1_kg na posezení a místo toho si dáte 120 g, tak máte stejnou dávku v řádné OL = dojezte se chlebem se sádlem a cibulí.

wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 38.136 (?), 2.7.2015 15:39

Zase tak hopem to dolů nejde. Konkrétně zimní jablka v režimu bezreziduální produkce mohou být Mospilanem ošetřena nejpozději 20.5.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 227.27 (?), 2.7.2015 17:41

To není hopem, to je prirozeny prubeh. Pokud je OL 3 dny, tak tam toho jeste hodne zbyva - radove 10% (coz neni malo) a dal to klesa pomalu. Aby to bylo prakticky bez rezidui, tak se musi cekat dlouho.

OL 3 dny nemam rad, pridavam nejmene den, spis pocitam tyden. Jenom trouba si to prepocita pres okurky nakladacky a ji to druhy den po postriku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 38.136 (?), 2.7.2015 21:20

Jak jste přišel na těch 10 %? Zrovna u těch jablek klesnou rezidua o 50 % za 40 dnů. Podle mně je první den a třetí den obsah reziduí Mospilanu v rajčatech skoro stejný. Asi to vyhovuje limitům.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 227.27 (?), 2.7.2015 22:12

10 % je muj hruby odhad z OL 3 dny. Pokud to 3 dny prakticky neklesa, tak by mohla byt OL 1 den nebo lepe vubec nepouzivat.. U jablek jsou vsechny OL dlouhe, tam to klesa s jinou konstantou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 38.136 (?), 3.7.2015 0:02

Mospilan chrání i nové přírůstky. U brambor až 3 týdny proti mandelince a mšicím. Třeba teprve za ty tři dny dojde k rovnoměrnému rozředění látky v rostlině.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 228.71 (?), 3.7.2015 7:17

Mate zrejme pravdu - uvadi se, ze vynika dlouhodobym a vyrovnanym rezidualnim ucinkem. A ucinkuje ve velmi nizkych davkach, takze OL 3 dny bude zalozena na nizke koncentraci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jana V. - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (52) - 1.40 (?), 3.7.2015 8:44

Tak v téhle diskusi jsem se už bohužel ztratila: o(, chemie mi nikdy ve škole nešla. Dokáže mi někdo vysvětlit, co to pro mě znamená? Budeme to moc někdy ještě jíst nebo to mám radši všechno vyházet? Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.f.K - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (322) - 244.2 (?), 3.7.2015 9:00

Nic, to neřešte co je správně. Prostě na každé kilíčko rajčat si dáte o jednu cigaretku méně. Když se dělal dříve výluh z cigaretového tabáku (či nedopalků), tak nikdo na miligramy obsah účinné látky neměřil. Jestli to byl Taras Bulba, Gouluasse, nebo měký Sparty a kolik se jich do 5 litrovky dalo...123.

Další věc je ekonomika - doporučené dávkování vychází z toho, že to musí být spolehlivě účinné při minimálním množství. Docela běžně se ale na některé rostliny dostane dvojnásobná dávka opakovaným postřikem po oschnutí. 4 násobnou dávku pak vyrobí uživatel neznalý obchodních názvů a složení, když další postřik proveden důkladně něčím, co má stejnou účinnou látku ale jiný obchodní název. 

Nechtěla bych chemii bagatelizovat, ale zrovna u Mospilanu je to dobrá lekce do živata, jak si na vlastní chybě uvědomit co by se mohlo stát. 

Jinak u 0,5_kg balení pro profesoinální uživatele je na konci návodu kontakt na "toxikologické informační středisko 224919293, 224915402"

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jana V. - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (52) - 1.40 (?), 3.7.2015 14:02

Děkuji za vyčerpávající odpověď. Do toxikologického střediska jsem hned volala, ale moc neporadili, přece jen jsou spíš od toho, aby radili těm, co se něčím otrávili. Paní říkala, že ta látka v Mospilanu není až tak zdraví škodlivá, ale asi to spíš znamená, že se tím člověk neotráví. Teď jsem stejně všechno zralé a trochu červené otrhala a zlikvidovala a tak aspoň ty tři, čtyři týdny to nebudu pokoušet.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika