Mospilan 20 SP - překročení doporučeného dávkování



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
J.f.K - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (322) - 244.2 (?) 
3.7.2015 14:30

Já bych to nebrala tak černobíle "hop nebo trop".

Po uplynutí normální OL bych si dopřála 1/9 obvyklého množství té které plodiny. Za čas 2×OL 1/3 obvyklého množství a za 3×OL 2/3 obvyklého množství. Od 4×OL už bych na Mospilan ani nevzdechla, a pokud by byla chutˇi příležitost, dala bych si rajčatovookurkového šopáku "neurekom".

Př zavařování pak platí pravidlo ředění 1+9, 1+3, 2+1, neředěno... Příklad: sirup zahradní směs 5 dílů cukru, jeden díl jahod, jeden díl třešní, jeden díl malin/borůvek a dva dííly višní = deset dílů a při spotřebě v listopadu je kombinace s dalšími stejnými neonikotinoidy minimálně pravděpodobná a množství 1 dl×osoba/den zanedbatelné.

Mospilan neberu jako jed, ale jako alergen pro teplokrevné živočichy.

PS. Jak jste si zobla při tom vyhazování jahod - měla jste nějakou alergickou reakci (svědění, vyrážku, návaly horka, pocit chladu, ...)?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
Jana V. - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (52) - 1.40 (?), 3.7.2015 14:54

Ne, nic takového, žádná alergická reakce (ani jinak na alergie netrpím) a pár jahod, rajčat a okurku jsem snědla, to prostě nešlo vyhodit: o(

A nevíte, jaká má být OL u venkovních rajčat. Někde jsem četla 7 dní a jinde zase 3 dny u skleníkových... to mně hlava nebere, proč je to u těch skleníkových jinak...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.f.K - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (322) - 244.2 (?), 3.7.2015 15:08

Možná se jedná o starý a nový návod, nebo profi/hobby. Pokud neodkážete zdroj, neodkážu posoudit. Jisté je, že u polních kultur je obvyklejší popis jako množství látky na hektar a požadovaný objem aplikační kapaliny (voda a aditiva či TM). Požadovaný objem aplikační kapaliny se dá upravit podle aplikačního zařízení. V holandských sklenících tak na rajčata nemusí acetamiprid (Mospilan) vůbec stříkat, přidají ho jednoduše do hydroponického roztoku či zálivkové vody. 

Další věcí je distribuce v rostlině a ředění v plodech. Jestliže skleníková okutka zvětší objem 10× za 3 dny a polní za 7 dní, pak může být OL odvozena od poměru těchto rychlostí růstu.

PS: "to nešlo vyhodit" pokud toho bylo 1/9 obvyklého množství, tak jste si vyzkoušela to co mám na mysli s jinak řečeno "přiměřeně+přiměřeně".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika