Mospilan 20 SP - překročení doporučeného dávkování



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
               
J.f.K - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (322) - 244.2 (?) 
1.7.2015 12:58

Mospilan obsahuje látky odvozené od těch, kterými se brání kopretiny a příbuzné rostliny před některými žravými a savými škůdci. Asi bych dítě Mospilanem neodvšivovala, ale pokud by mi po postřiku "nedodrželo OL", tak bych se nestresovala (a dala mu tabletku Cezery - protože ty nezralé jahody jsou horší alergen než jejich postřik, nebo E120 v lentilkách). 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                  
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 38.136 (?), 1.7.2015 14:02

Od kopretin jsou pyrethroidy. Mospilan je neonikotinoid.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Jana V. - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (52) - 1.40 (?), 1.7.2015 14:30

Stejně by mě zajímaly obsahy škodlivých látek v kupované zelenině a že jí doma sníme na kila...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 38.136 (?), 1.7.2015 14:52

Musíte doufat, že jsou pod limity. Zeleninu kupuju z ověřených zdrojů, klidně i v supermarketu. Určitě bych nekoupil od "farmáře" na trhu. Pamatuju, když se v sedmdesátých a osmdesátých letech pěstovaly okurky na kšeft. Byl velký fóliák pro prodej a malý pro spotřebu rodiny. Velký se pajcoval fest. A děje se to i dnes. Zelenina v supermarketu je snadwink kontrolovaná.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jana V. - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (52) - 1.40 (?), 1.7.2015 16:05

Ano, všechno je to penězích, zdraví je až na dalším místě... O to víc mě štve, že si takto z blbosti otrávím vlastní úrodusad

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 157.239 (?), 1.7.2015 18:29

Pomozte rostlinám, sobě i lidské přísadě VODOU. Pořádně zalejte, povrchu-pokud možno ráno důkladně osprchujte-pokropte. A to by v tom byl čertík Pubertíkwink, aby se ještě velký kus ourody nezachránil! S.P.Ch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.101 (?), 1.7.2015 19:22

Naprostá neznalost pana S.P.Ch Mospilan se dá aplikovat i zálivkou a je rozveden s živinami z kořenů do celé rostliny. A pokud už je rostlina oschlá, tak to co je uvnitř už nikdo nevymeje.

Jak už tady nekde zaznělo, je to látka přírodě blízká a někteří si ji do těla dostávají kouřením cigaret s mnoha dalšími příbuznými i nepříbuznými jedy. Jisté je, že u dříve používaného výluhu z cigaretových nedopalků, nikdo účinnou koncentraci neřešil a bylo to od téměř neúčinné až po popálené rostliny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jana V. - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (52) - 1.40 (?), 2.7.2015 8:27

Tak jsem všechny zralé (i jenom s náznakem zrání) plody včera otrhala a vyhodila (pár jsem jich teda snědla, to nešlo odolat).blush Teď uvidím, asi budu čekat aspoň ty tři týdny než začneme znovu konzumovat.

Dívala jsem se včera na krabičku toho Mospilanu a dala jsem tam tu verzi 1,8g a měla dát 0,2g. Ochranná lhůta je v návodu u rajčat a paprik (molice) uvedena 3 dny, ale týká se to jen skleníkových rajčat. O zelenině pěstované venku se tam nic neuvádí. Nevíte někdo, jak to je u venkovních rajčat? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 157.239 (?), 2.7.2015 12:54

...proto toto fórum hltám, lépe se pak v Zemi vrtámcheeky. Voda-obzvlášť v těchto dnech neublíží.  S.P.,Ch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 136.207 (?), 2.7.2015 13:09
asi budu čekat aspoň ty tři týdny než začneme znovu konzumovat... asi tri tydny Vam sdelil kdo? Podle mne obsah ucinne latky bude klesat exponencialne (1/exp(T)), za T=3 dny je to na urovni cca 10%, na 1% za tyden. Cekal bych min. 1 tyden, max. 2 tydny.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika