Moje nové tekvice 2014



kyprik - (49) - 159.11 (?)
24.1.2014 22:28

Takže pro pana Petera, ale i pro ostatní zájemce posílám slibovaný recept na dýňový džus. Jak jsem již psal, nám se k tomuto účelu nejvíce hodí tykev muškátová Muscade de Provence.


Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
               
host - 83.198 (?), 24.1.2014 13:31

tiež som počul, že to nebolo ktoviečo... vraj stále to chutilo ako dyňa...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4478) - 96.86 (?), 24.1.2014 14:21

Bodeť!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
deerslayer - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (489) - 84.120 (?), 23.1.2014 17:08

Pán kyprik, ako robíte ten džús?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
kyprik - (49) - 37.119 (?), 24.1.2014 8:13

Pane Peter, já jsem pěstitel a konzument, na vaření mám doma lepší odborníky. Zeptám se doma a až zjistím ten správný recept tak Vám ho pošlu. M.S.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
kyprik - (49) - 159.11 (?), 24.1.2014 22:28

Takže pro pana Petera, ale i pro ostatní zájemce posílám slibovaný recept na dýňový džus. Jak jsem již psal, nám se k tomuto účelu nejvíce hodí tykev muškátová Muscade de Provence.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
deerslayer - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (489) - 84.120 (?), 24.1.2014 22:34

Vďaka... a ako ten džús chutí?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.2 (?), 25.1.2014 7:38

No jak by chutnal, jako dyně. Taky jsme to před lety zkoušeli a dělali. Dýně tam dodá vlákninu, chuť se musí dodat uměle nějakým skutečným džusem.  Musí se to osladit a okyselit, dyně dodá jen hmotu. Je s tím spousta práce a výsledek nic moc. Stejně jako kaviár z lilku nebo humrový salát bez humrů. Mimoto otázka je ěpatně položená a nelze na ní odpovědět. Je to subjektivní pocit a zatímco jeden to považuje za lahůdku, druhý by to po napití vyprsk.  Ona obecně hmota ze zralých dyní je vhodná akorát snad nastrouhat do kompostu, králící to nežrali ani slepice ne, na rozdíl od kedluben. Dýňová polívka mi jednou, dvakrát za rok stačí a na to stačí malinká tekvica.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1408) - 179.38 (?), 25.1.2014 9:47

Já jsem nikdy nepovažoval dýni, co by nějak extra zeleninu ke konzumu.Dýňové kompoty mě ani po přidání ananasové příchutě nějak obzvlášť nešmakovaly.

Nedávno byl v některém z posledních vydání Zahradkáře, číslo vydání si už nepamatuji, recept na kandované zpracování dýně.Je to velmi jednoduchý recept, který mohu doporučit, a výsledek opravdu stojí za tu trochu námyhy.Kandovanou dýni lze skladovat v umělohmotné krabičce, nebo v papírových pytličcích bez rizika znehodnocení dlouhodobě.Takovou netradiční dýni pak nabídnout na stůl návštěvám, nebo si při zimních večerech zpříjemňovat sezení u televize.Největší přínos spatřuji v tom, že ovoce pozvolným tepelným zpracováním neztrácí tolik vitamínů, jako při výrobě kompotů, a je zdrojem vitamínů v zimě.Je to něco podobného, jako sušené švestky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
kastef 1975 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (305) - 138.131 (?), 25.1.2014 11:32

Já dělám kompot z dýně s citrony / s tou ananasovou trestí je to opravdu nic moc/.Přesný recept nemám, dělám to od oka.Kompot musí být hodně sladký a zároveň i kyselý, krom citronů tam jde i kyselina citronová.Jeden citron tam krájím i s kůrou.Takto to dělala moje babička.

Dělám toho jen jeden menší hrnec, ani nezavařuju, prostě uvařím, do týdne sníme a je to.Jsme jen dva a tak to nemá cenu dělat do zásoby.

Jinak dýně na kompot, Goliáše pěstuju především pro drůbež, v zimě pak dávám celé kusy vyzobávat.Žloutky mají potom-no tak pěkně oranžové jako dýně.Kandování sem dělala loni, ale kupodivu, to mi moc nejelo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Františka - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (164) - 176.163 (?), 7.2.2014 20:16

 Začínám přicházet dýním na chuť a zkouším nové odrůdy Loni to byla výborná Lunga di Napoli, Hokkaido už pěstuji pravidelně. Letos jsem si objednala Sweet Berry, Green Hubbart, Blue Hubbart, Blue kuri-modré hokkaido a Cream the Crop. Bohužel mi neposlali Muscade de Provence. Od těchto odrůd si slibuji delší dobu skladování a některé se dají jíst i za syrova chuť má připomínat žluté melouny.   

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika