Melounoviště 2010



host - 191.158 (?)
20.8.2010 8:15
Pozoruji letos usychání listů u neroubovaných sazenic již delší dobu, taky mi některé "odešly". Roubované sice krásně rostou (některé stonky mají 3-4cm v průměru) ale otázka kolik toho na tom zelenisku vykvete a dozraje. Mirek
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
                     
host - 155.12 (?), 15.8.2010 20:58
CITUJI: "Obecně meloun dosáhne zralosti když je po poklepu na povrch slyšet dutý zvuk, úponky nejblíže k plodu odumírají a jemné chloupky mizí. Další indikátory zralosti zahrnují změnu skvrny na spodní straně, od bílé do bledě žluté. Kůra tvrdne, nedá se snadno prorazit prstem a květní konec tloustne. Když je plod zralý, také ještě "kvete" - je pokrytý popraškem, který mu dává matný vzhled a je drsný na omak". Máte asi odrůdu Crimson Sweet a ta je pozdnější. Vloni jsem sklidil první zralý plod (roubovaný) 22.8. ale letos mám venku u této odrůdy tak 2-3 týdny zpoždění. Mirek
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
syky1977 - (20) - 109.124 (?), 16.8.2010 17:02
Tak jsem ho pane Mirku tedy dnes utrhl, protože splňoval veškeré známky zralosti.A naštěstí byl opravdu zralý, pěkně křupavý, sladký a velmi šťavnatý.Doba od květu přesně 42 dní, odrůda Crimson Sweet.Na další plody budu muset minimálně 14 dní počkat.
Váha 7 kg
Váha 7 kg
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 16.8.2010 18:09
Tak to blahopřeji! Moji Crimsoni jsou tak v první půlce růstu, ale pokud bude moudré počasí tak by to měli dohnat. Vloni jsem posledního sklízel 28.9. Zatím zrají "rychlé" a menší odrůdy. Přikládám pár fotek ještě než zase začalo pršet. Mirek
Bečka medu
Bečka medu
SRD ?
SRD ?
Imperator ?
Imperator ?
Zolotistyj
Zolotistyj
Sugar Baby
Sugar Baby
Bečka medu (Arriba?)
Bečka medu (Arriba?)
Orange Flesh
Orange Flesh
Charleston Gray
Charleston Gray
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mofiz - (26) - 213.242 (?), 18.8.2010 10:25

No tak o melounech mi snad aninemluvte.. jen se rozlézají a nic z toho..

Jinak všem úspěšným pěstitelům gratuluji a tiše závidím.. na příští rok si nechám poradit jaká semínka,,,,

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 155.12 (?), 18.8.2010 19:43
Ono to zase není tak růžové jak to vypadá. Vloni jsem měl deset melounů na čtyřech roubovaných sazenicích a letos na padesáti!!! Vloni melouny první měsíc prázdnin čučely (kroupy, chladno, mokro) ale pak se počasí umoudřilo a rostliny začaly rodit. Letos je to naopak - pozdní výsadba, teplo čtrnáct dní ze začátku a pak jen mokro a chladno. Melouny teprve posledních 14 dní začaly více nasazovat na plody a pokud nebude slušné počasí tak nedozrají, bohužel. Mirek
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 4.206 (?), 19.8.2010 23:03

Tak aby vám všem to nebylo líto, na mých třech sazenicích byly tři melouny. Dorostly do velikosti zhruba velkého grepu a šlahouny a listy uschly. No, spíš je zřejmě zdecimovala nějaká choroba, přesto, že jsem občas lehce stříkla něco maličko prostředku proti plísni. Tak uvidíme, jak budou vypadat... A to jsem dělala celé rodině chutě, jak dostanou po melounu :o)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 191.158 (?), 20.8.2010 8:15
Pozoruji letos usychání listů u neroubovaných sazenic již delší dobu, taky mi některé "odešly". Roubované sice krásně rostou (některé stonky mají 3-4cm v průměru) ale otázka kolik toho na tom zelenisku vykvete a dozraje. Mirek
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 191.158 (?), 20.8.2010 11:20
foto
v levé části neroubované sazenice, více doprava roubované, rozdíl v
v levé části neroubované sazenice, více doprava roubované, rozdíl v "hustotě" je viditelný. kolik se tam ale skrývá melounů je otázka
ty co narostly jen jako grepy už větší nebudou, rostlina odchází. dávám to za vinu dlouhému pobytu rostlině v zemi.
ty co narostly jen jako grepy už větší nebudou, rostlina odchází. dávám to za vinu dlouhému pobytu rostlině v zemi.
tyto narostly a stačí dozrát než bude rostlina kaput. letos je to bída (poměr sazenic a rostlin)
tyto narostly a stačí dozrát než bude rostlina kaput. letos je to bída (poměr sazenic a rostlin)
roubovaniště - co se tam skrývá je otázka
roubovaniště - co se tam skrývá je otázka
tykev fíkolistá, jedna rostlina, od jenoho konce na druhý 7-8 m, ani jeden plod, ani jeden květ!!!!! i na ní mám naroubovány některé melouny
tykev fíkolistá, jedna rostlina, od jenoho konce na druhý 7-8 m, ani jeden plod, ani jeden květ!!!!! i na ní mám naroubovány některé melouny
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 41.5 (?), 20.8.2010 14:04

Ja mám tiež tekvicu figolistú, rozrástla sa po celom sklenníku a ani jediný kvet. Kde berú tie semená???

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 183.242 (?), 20.8.2010 14:38

Tykev fíkolistá je opravdu Adéla, poroste, co se dá. Já mám letos dva šlahouny cca 5 m u jednoho souseda, u druhého ještě delší, ani kvíteček. Přitom loni mi dozrálo na jedné rostlině, byly také dlouhé,  4-5 tykví. Předloni nekvetly také, ale ani nerostly, měly max. 2 m, bylo hrozné sucho, nedalo se uzalívat. Elena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika