Melounoviště 2010



slanina - (16) - 1.177 (?)
10.8.2010 6:36

ptosim vas kde bych na pristi rok moch zehnat tu ranni odrudu u nas jsem videl jenom lestru anebo lajko

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 191.158 (?), 9.8.2010 7:27
Pokud jsou to u mne svilušky v tom případě je mám asi na všem - račata, okurky, melouny, réva...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 38.6 (?), 9.8.2010 9:28

Bohužel mě také jeden meloun usychá a jsou na něm také bílé ďupky a na většině listů i takový rezavý maličkatý, okem pomalu nepostřehnutelní broučci. To je ta sviluška? Osobně proti ní nijak bojovat nebudu, co dozraje, to dozraje a basta...

Michal

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 183.242 (?), 9.8.2010 10:24

Mirku, nechtěla jsem už vypadat jako všechno ví, všude byla dvakrát a od všeho má klíč, taky jsem doufala, že se ozve zkušenější "postřikovač". Hledala jsem na netu plíseň na okurkách a na To nejlepší z okurek - e-knihovnička choroby a škůdci se mi na obrázku zazdálo, že ty bílé ťupky jsou jako u Vás na melounech. Mrkněte na to. Taky pan Kozák Václav má na Český meloun choroby, ale nemá popisky, psal sem také. Tož tak. Elena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 191.158 (?), 9.8.2010 14:56
Chraň Pánbů Eleno abych si něco takového myslel. Samozřejmě že jsem pátral i já na netu ale jsem už z toho jelen. Podobné příznaky mám i na výše jmenovaných rostlinách, ale jen u melounů usychají listy na tabák (zatím?). Začíná u "centra" rostliny a dále se to nerozšiřuje (zatím?), pak je pár metrů zdravé silné rostliny s krásně rostoucími výhony. Včera jsem bohužel objevil několi konečků světležluté barvy a byly takové nějaké povadlé. Postříkal jsem včera melouny Ortivou s přídavkem hnojiva na list, dnes jsem zakoupil Omite proti sviluškám a pokud počasí dovolí tak stříknu ještě dnes. Když "hrábnu" do listů tak z nich vyletí nějaké minipotvůrky a další jsou zespod listu a některé dokonce vyžírají cestičky uvnitř listu. Jsou však každá jiného tvaru a barvy. Společné mají hlavně to, že jsou na melounech, révě, rajčatech i okurkách. Nikdy jsem svilušky neřešil a neviděl, neobjevil jsem však na listech ani výhonech "pavučinky". Odpoledne si udělám "fotovečer" a zkusím zmapovat ten můj sajrajt. Hlavní problém je ale počasí - zvrtlo se to tak minulý měsíc po zkončení KRÁSNÉHO ale KRÁTKÉHO léta. Mirek
Crimson Sweet tak jak jsem ho vloni snědl a pecky vyplivl do trávníku, tak letos sám od sebe vyrostl a vypadá zdravě.
Crimson Sweet tak jak jsem ho vloni snědl a pecky vyplivl do trávníku, tak letos sám od sebe vyrostl a vypadá zdravě.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ceske-melouny - (3) - 151.171 (?), 9.8.2010 17:55
Na stránky jsem k fotografiím po přečtení tohoto příspěvku popisky přidal. Přidal jsem tam taky pár fotografií některých chorob. Nechci ze sebe dělat nějakého odborníka na choroby, proto jsem si tyto fotografie nechal zkontrolovat od známého rostlinolékaře Ing. Jaroslava Roda. Některé choroby mi opravil, a jednu, s kterou jsem si opravdu nevěděl rady mi dokonce pojmenoval. Jedná se o tu nebezpečnou Didymellu. Tak by to tedy teď mělo být všechno správně. :-) Dneska se ještě chystám svilušky vyfotit v mikroskopu, abych je už konečně mohl postříkat. Fotografie tam taky později přidám. Jinak pokud někomu něco na těchto stránkách chybí, nebo by něco změnil, může mi návrhy psát na e-mail, nebo do diskuse, abych mohl stránky zdokonalovat tak, aby sloužili všem, zvláště tedy méně zkušeným pěstitelům melounů...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Felima - (29) - 151.38 (?), 9.8.2010 18:33

Pomůže mi někdo prosím s určením druhu cukrového melounu.Měla jsem více druhů a časem jsem ztratila přehled.Taky bych chtěla poradit jak poznám, že je zralý.Už jsem letos utrhla dva melouny vodní cca 5-6kg po 30ti dnech růstu a ani jeden nebyl zralý.Už mám strach utrhnout další, že se taky vyhodí.Melon vodní na fotce už má za sebou 40dní růstu a žádná uschlá stopka ani jiný znak, který by napověděl nemůžu najít.Co myslíte, stačí melounu 40dní aby byl zralý?

meloun cukrový
meloun cukrový
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 9.8.2010 22:08
Cukrové bohužel nepěstuji ani nejím, ten vodní vypadá na Crimson Sweet a to není zrovna raná odrůda. Vydržte, počasí není zrovna ideální na rychlé zrání (alespoň v BV ne). Zkuste příště i nějakou skorejší odrůdu, např. Sugar Baby. Mirek
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
slanina - (16) - 1.177 (?), 10.8.2010 6:36

ptosim vas kde bych na pristi rok moch zehnat tu ranni odrudu u nas jsem videl jenom lestru anebo lajko

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 191.158 (?), 10.8.2010 8:23
Tak to se divím protože Sugar Baby je s Crimson Sw. nejběžněji k dostání. Mají ji všude.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 127.250 (?), 10.8.2010 7:35

Ten cukrový bude nejspíše charentaiský meloun ohledně zralosti to neporadím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika