Melounoviště 2009



ANGURIA - (13) - 207.18 (?)
8.9.2009 11:52

no mozna to asi je moc kazdy den ale mi bylo tady v italii receno ze se zde pestuji na celkem piscite pude ktera udrzuje stale vlhko a ze potrebuje hodne vody tak nevim co je spravne.tak zkusim 1 tydne a uvidime.dnes rano jsem na ne ani nekoukla snad to vydrzim alespon tyden at poznam jestli se nezastavil rusta jinak unas jeste tak chladne noci nejsou.ale abych to nezakrikla

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
                     
host - 164.10 (?), 7.9.2009 21:08

Vodní melouny mám asi dva druhy, jedna sazenice byla roubovaná, má světle zelené plody se světlými plody asi kolem 6kg, dvě sazenice byly z mého výsevu, ty mají plody tmavě zelené se skoro černými pruhy a váží cca 4kg. Mám je na geotextilii, pomalu začínají odcházet listy, tak snad během září dozrají, sadila jsem je na volné místo po česneku.Pepina pěstuji v květináčích, mají cca 9 cm průměr, jsou krásné, zdobí zahradu, sazenice jsem koupila. Příští rok si jich namnožím aspoň 10. Každé má asi 20 plodů a potěší oko i žaludek. A melouny vodní zasadím určitě ve větším množství, chutnají skvěle.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 40.188 (?), 8.9.2009 10:12

Nebyla by fotka Pepíků

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 40.188 (?), 8.9.2009 10:16

A pro 207.18 není to moc každý den zalévat??? a pozor na ledovou vodu!!! já zalévám jednou týdně(tedy pokud neprší) a v dobé zrání vůbec.Jinak ty 7-10cm nevěřím, že už dozrají, také jich mám ještě hodně, ale jsou docela chladné noci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ANGURIA - (13) - 207.18 (?), 8.9.2009 11:52

no mozna to asi je moc kazdy den ale mi bylo tady v italii receno ze se zde pestuji na celkem piscite pude ktera udrzuje stale vlhko a ze potrebuje hodne vody tak nevim co je spravne.tak zkusim 1 tydne a uvidime.dnes rano jsem na ne ani nekoukla snad to vydrzim alespon tyden at poznam jestli se nezastavil rusta jinak unas jeste tak chladne noci nejsou.ale abych to nezakrikla

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 117.119 (?), 8.9.2009 12:34

Neberte mi iluze!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 55.26 (?), 8.9.2009 21:23

Obávám se, že písčitá půda vláhu naopak neudrží. Jinak já mám, po počátečných pochybách, sedm možná osm (možná je některý schovaný v porostu) docela slušných melounů. Jaké budou, se teprve ukáže.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 142.1 (?), 11.9.2009 14:57

   Rostou mi stále jako o závod. Někteří už mají přes 10 kg. Mám, ale strach je trhat. Před 10 dny jsem jeden 7 kg. utrhl a byl růžový, sladký teda byl jako cukr, ale nějak bez šťávy. Tak jsem začal pořádně zalévat -tak 50 litru denně. Snad tu vláhu do nich dostanu, když teď tak rostou. Otázkou je zda zčervenají? Mám jednu rostlinu a na ní ještě 9 plodů- 4 mají přes 10 kg.Jsou už vidět z daleka tak snad je někdo nečubne- nemám oploceno.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 164.10 (?), 11.9.2009 15:18

Milí melounáři, uvítala bych, kdybyste napsali místo, odkud jste, protože mně už třeba nerostou jak o závod. Frýdek - Místek Spíš mi připadá, že jen tak leží a jsou v klidu. Ochladilo se, možná ani nedozrají. A poradíte, kdy se už musí sklidit - nejzašší termín? Díky :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 142.1 (?), 11.9.2009 18:12

Bydlím na znojemsku, přes noc je tu také chladno, ale teď je třeba ještě 22 C.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 142.1 (?), 11.9.2009 18:19

Ještě jedna věc, mám je na jižní stranu u tarásku. Na jaře a teď mám o taras opřená okna, takže melouny jsou pod nimi a navíc jsem tam dal 4x10 litrový kanystry naplněné vodou. Přes den se nahřejí a v noci melounkům, teda melounům topí- aspoň trochu 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika