Listy rajčat



Registrovanýuživatel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 218.212 (?)
14.7.2019 8:26

Když hnojí kristalonem gold tak má kompletní hnojivo, nepotřebuje nějaký stupidní dolomit s hořčíkem.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3   
kubais - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (118) - 242.213 (?), 13.7.2019 8:48, zobrazeno: 10540x

Začaly se mi na pár rostinách pěstovaných v 20L květináčích objevovat tyto fleky. Nevím, jestli je to pouze důsledek výživy (v nádobách je na spodku cca 1/4 uleželého hnoje a asi 3x hnojeno kristalonem plod a květ) anebo se jedná o začínající septoriovou skvrnitost? Kristalonem jsem hnojil pouze 3x, jelikož se bojím možné přemíry dusíku. Na druhou stranu si nejsem úplně jist, jaký objem připraveného roztoku s kristalonem má co týden každá rostlina dostat. Zatím jsem byl spíš opatrnější a jednu 10L konev jsem použil na 15 rostlin v květináčích. Na druhou stranu rostliny, které mám zasazené v zemi, zatím všechny vyypadají ok (polovina má pod sebou hnůj a ta druhá Cererit), tedy až na jednu rostlinu, co má i přes dobrou zálivku svinuté listy. Zálivku mají všechny rostliny stejnou - jsou na stejné větvi kapkové závlahy.




Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 156.197 (?), 13.7.2019 9:20

Možná trochu více přelité, hnědé okraje listů nedostatek vápníku, žluté až tmavé skvrny nedostatek hořčíku, podobně i na těch cuketách.

Postřik Ca + Mg na list, na hnojení Kristalon Gold každý týden.

Ať se daří.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
kubais - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (118) - 242.213 (?), 13.7.2019 10:07

Díky za odezvu, mix Ca + Mg se dá pořídit? Nebo mám pořídit samostatně a smíchat?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (741) - 134.154 (?), 13.7.2019 14:43

 Môžete použiť Wuxal SUS Kalcium a následne o pár dní Wuxal SUS Kombi Mg  

  Ešte môžete použiť aj postrek slabým roztokom Hypermangánu (ružové sfarbenie)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Registrovanýuživatel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 218.212 (?), 13.7.2019 20:53

Toto mám každý rok na konci sezony skoro u všech rajčat na spodních listech, oproti plísni je toto "kopřivka" neléčím, ostřihám, hotovo, pokud to máte na spodních listech tak si myslím, že to nějaké hnojení už nezachrání.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
kubais - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (118) - 242.213 (?), 13.7.2019 21:16

Ano, je to pouze na spodních listech, budu pozorovat, jestli to půjde výš, resp. jeslti se to postupně vyskytne u všech kontejnerovaných rostlin.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 228.172 (?), 14.7.2019 5:06

Můžete pozorovat, ale zjistíte že to jde výš, nebo přihnojit dle doporučení,  pokusit se sjednat nápravu a nechovat se jako na konci sezony. Pro příště zkuste do půdy před výsadbou zapracovat mletý dolomit s hořčíkem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 38.136 (?), 14.7.2019 6:35
To svinování listů snad způsobuje ukládání škrobu do listů, pokud má rostlina tendenci růst a brání se jí v tom vyštipováním. Pak tu energii ukládá do zbylých listů. Jsou odrůdy k tomu náchylnější a řešním může být vedení na dva výhony. Mně to letos dělá Primora (semínka vyďoubaná z černého rajčete odrůdy Primora z Lidlu). Mimochodem už začínají bělat, tak jsem zvědavý, co z nich bude, jak se vybarví.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Registrovanýuživatel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 218.212 (?), 14.7.2019 8:26

Když hnojí kristalonem gold tak má kompletní hnojivo, nepotřebuje nějaký stupidní dolomit s hořčíkem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 228.172 (?), 14.7.2019 8:57

Tak proč jste mu ten Gold nedoporučil, a místo toho jen lámete listy na konci sezony?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika