Listy rajčat



Registrovanýuživatel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 218.212 (?)
13.7.2019 20:53

Toto mám každý rok na konci sezony skoro u všech rajčat na spodních listech, oproti plísni je toto "kopřivka" neléčím, ostřihám, hotovo, pokud to máte na spodních listech tak si myslím, že to nějaké hnojení už nezachrání.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3   
kubais - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (116) - 242.213 (?), 13.7.2019 8:48, zobrazeno: 10431x

Začaly se mi na pár rostinách pěstovaných v 20L květináčích objevovat tyto fleky. Nevím, jestli je to pouze důsledek výživy (v nádobách je na spodku cca 1/4 uleželého hnoje a asi 3x hnojeno kristalonem plod a květ) anebo se jedná o začínající septoriovou skvrnitost? Kristalonem jsem hnojil pouze 3x, jelikož se bojím možné přemíry dusíku. Na druhou stranu si nejsem úplně jist, jaký objem připraveného roztoku s kristalonem má co týden každá rostlina dostat. Zatím jsem byl spíš opatrnější a jednu 10L konev jsem použil na 15 rostlin v květináčích. Na druhou stranu rostliny, které mám zasazené v zemi, zatím všechny vyypadají ok (polovina má pod sebou hnůj a ta druhá Cererit), tedy až na jednu rostlinu, co má i přes dobrou zálivku svinuté listy. Zálivku mají všechny rostliny stejnou - jsou na stejné větvi kapkové závlahy.




Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 156.197 (?), 13.7.2019 9:20

Možná trochu více přelité, hnědé okraje listů nedostatek vápníku, žluté až tmavé skvrny nedostatek hořčíku, podobně i na těch cuketách.

Postřik Ca + Mg na list, na hnojení Kristalon Gold každý týden.

Ať se daří.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
kubais - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (116) - 242.213 (?), 13.7.2019 10:07

Díky za odezvu, mix Ca + Mg se dá pořídit? Nebo mám pořídit samostatně a smíchat?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (734) - 134.154 (?), 13.7.2019 14:43

 Môžete použiť Wuxal SUS Kalcium a následne o pár dní Wuxal SUS Kombi Mg  

  Ešte môžete použiť aj postrek slabým roztokom Hypermangánu (ružové sfarbenie)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Registrovanýuživatel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 218.212 (?), 13.7.2019 20:53

Toto mám každý rok na konci sezony skoro u všech rajčat na spodních listech, oproti plísni je toto "kopřivka" neléčím, ostřihám, hotovo, pokud to máte na spodních listech tak si myslím, že to nějaké hnojení už nezachrání.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
kubais - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (116) - 242.213 (?), 13.7.2019 21:16

Ano, je to pouze na spodních listech, budu pozorovat, jestli to půjde výš, resp. jeslti se to postupně vyskytne u všech kontejnerovaných rostlin.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 228.172 (?), 14.7.2019 5:06

Můžete pozorovat, ale zjistíte že to jde výš, nebo přihnojit dle doporučení,  pokusit se sjednat nápravu a nechovat se jako na konci sezony. Pro příště zkuste do půdy před výsadbou zapracovat mletý dolomit s hořčíkem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 38.136 (?), 14.7.2019 6:35
To svinování listů snad způsobuje ukládání škrobu do listů, pokud má rostlina tendenci růst a brání se jí v tom vyštipováním. Pak tu energii ukládá do zbylých listů. Jsou odrůdy k tomu náchylnější a řešním může být vedení na dva výhony. Mně to letos dělá Primora (semínka vyďoubaná z černého rajčete odrůdy Primora z Lidlu). Mimochodem už začínají bělat, tak jsem zvědavý, co z nich bude, jak se vybarví.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Registrovanýuživatel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 218.212 (?), 14.7.2019 8:26

Když hnojí kristalonem gold tak má kompletní hnojivo, nepotřebuje nějaký stupidní dolomit s hořčíkem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 228.172 (?), 14.7.2019 8:57

Tak proč jste mu ten Gold nedoporučil, a místo toho jen lámete listy na konci sezony?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika